Spotřeba autorádia

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spaca1
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Plzeň

Spotřeba autorádia

#1 Příspěvek od Spaca1 »

Kolik má brát autorádio proudu ve vypnutém stavu? 0,23A se mi zdá dost. Nebo je to normální? Je to Ford Sound 2000.

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od tal »

to je moc zdravim.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

To bys na plně nabitou baterku nenastartoval už za tejden. Pokud je správně zapojený, vypni ho a čekej!! proudy u některejch typů klesají až po chvíli. Jinak přijatelný je max do 50mA ale i to je dost. Taky nevím proč by si ten proud mělo brát žejo. Na oživení paměti je to 1-2mA
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Spaca1
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Plzeň

#4 Příspěvek od Spaca1 »

Přesně tak po týdnu je baterka K.O. Oba plusy mam dohromady. Když odpojim ostrý plus, tak spotřeba zmizí. Ale dělat vypínač na něj se my zdá jako blbost. Jediný co neni zapojený je kostra v konektoru ale ta je připojená na skelet. To by asi vadit nemělo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

klíček

#5 Příspěvek od Hill »

Proto je třeba v ISO konektoru zvlášť vyvedený spínaný plus, takže rádio hraje jen se zapnutým klíčkem, ale paměti zůstávají pod napětím trvale.

Najdeš to tu ve starších fórech - některé kusy (i stejného typu), které mají koncový zesilovač trvale pod napětím, sice vypnutím přejdou do režimu stand-by, ale při poklesu pod určitou teplotu mají najednou koncáky jen v režimu mute, takže začnou odebírat klidový proud. Příčinu jsem ještě nezjistil, ono v mrazu se to dlouho hledat nedá a v dílně zase málokdy mrzne. Tak si vyber: buď klíček nebo vypínač.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

ford 2000 je urceny na to ze ide len ked je klucik zapnuty, inak ma odber cca 200 mA, ak mas oba + spojene tak to tak je. Radiu nic nie je , je to normal, su napajane konce

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#7 Příspěvek od 007 »

Stejně se chová autorádio Volvo,při připojenejch obou plusech odběr 250mA,při odpojení spínaného plusu 6mA.
007

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Já jsem toto autorádio dal do starého Žigulíka, vypínaè vše vyøešil. Zvykli jsme si na nìj celá rodina...

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“