Plazma LG 42PX3RV-ZA, panel 42V7, šum v obraze

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

Plazma LG 42PX3RV-ZA, panel 42V7, šum v obraze

#1 Příspěvek od 8832 »

Dobrý den
Včera som robil túto plazmu, mala poruchu na zdroji STBY 5V (nafuknute kondiky) a meral som elity všetkých zdrojov a aj na doske Y-SUS a Z-SUS a niektoré aj vymenil.
Po tomto plazma beží ale v obraze sa objavuje šum, hlavne na tmavých pasážach a to na všetkých vstupoch AV a aj VGA. Šum je vo forme sporadických farebných bodov aj s nepripojeným signálom.
Mám podozrenie na nejaký kondík na doske spracovania signálu a mám v pláne to merať či sa tam nedostáva nejaké rušenie.
Chcem sa opýtať či toto už niekto riešil a čo môže poradiť.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

LG šmejd.. s tím se nedá nic dělat :-D

ne važně...

Konstrukční vlastnost. Po zahřatí se to ztratí. Zkuste nastavit Setup na Y-SUS modulu. jinak bohužel LG tohle dělají

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Trochu viac sledujem temy okolo plazmovych televizorov, dokonca som skusal aj nejake znackove servisy, ale zatial vidim, ze je s opravami problem, aj nazory a skusenosti inych su vacsinou vseobecne.
Nedavno som bol v znackovom servise a podarilo sa mi dostat aj do zakulisia, kde som videl velke mnozstvo dosiek z plaziem a LCD.
Tak to opravovanie tychto typov sa asi nikdy nedostane na rovinu oprav televizorov CRT. Myslim na to, ze sa opravovali jednotlive obvody a menili konkretne suciastky.
S nazorom LG je smejd az tak nesuhlasim, ale neberiem nikomu jeho nazor.
Asi bude problem najskor v tom, co som pisal vyssie.

Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od 8832 »

Poučte ma akým spôsobom sa dá dostat do setupu pre y-sus?

Tak som niekde stiahol nastavovací predpis na 42V7 kde sa pise ze pri prijeni signalu full white napr. z PC sa kontroluje/nastavuje Va, Vs nadoske zdroja, na doske Y-sus -Vy, Vsc, Vsep-up, Vset-down a na doske Z-sus Zbias. Tak to vecer skontrolujem/dostelujem a uvidím :)

V autorizovaných servisoch vseho druhu je vymena celych dosiek bezna prax, vyrobcovia tak kazu ze v zaruke vymenit a neriesit.
cabernet píše:Trochu viac sledujem temy okolo plazmovych televizorov, dokonca som skusal aj nejake znackove servisy, ale zatial vidim, ze je s opravami problem...
Tak som to našteloval podla predpisu a svetedivsa šum je takmer žiadny, objavuje sa len na miestach kde predtým niečo svietilo a zmizlo tak tam to je vidno par sekund. Takže je to ako si hovoril Kozoka, že časom sa tie nastavenia posunu a zase to bude šumet nuž tak eto sdelano :)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

8832 píše:V autorizovaných servisoch vseho druhu je vymena celych dosiek bezna prax, vyrobcovia tak kazu ze v zaruke vymenit a neriesit.
To uz davno viem, len by som chcel vediet nieco nove ohladom oprav. :wink:

Uživatelský avatar
tyseon222
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2010, 01:00

#6 Příspěvek od tyseon222 »

vie mi niekto poradit? Ja mam plazmu matrix, kde su moduly 42v6, vymenil som z-sus modul, ale na obrazovke je len tmavy obraz, na ktorom takmer nic nie je vidno, tv pred tym fungovala, ale asi po pol hodine potom obraz stmavol.. Po kontrole zsus modulu boli pod chladicom ele.suciastky vystrielane na ysus module je vsetko OK, nenasiel som na tom module ziadne vady, okrem nafuknutych elitov 680uf/250v, stretol sa niekto s totuto zavadou? Neviem, ci mam este investovat do tych elitov, ci by to mohlo moj problem vyriesit.. Prosim o pomoc

Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od 8832 »

No mohlo ak neodisiel od tych elitov aj ten novy zsus. A nezabudni zmerat esr na vsetkych eltov, y,(z sus asi netreba ked je novy) a na zdroji.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od cabernet »

Ak to bude potrebne z mojej strany, budem sa snazit urobit si nejake skolenie ohladom plaziem, lebo vidim, ze zatial tie opravy nemaju postup a logiku. Navyse su drahe nahradne diely, co ide jednak proti opravarovi a nakoniec aj uzivatelovi.
Neviete, ci sa daju zaplatit nejake kurzy?

Uživatelský avatar
tyseon222
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2010, 01:00

#9 Příspěvek od tyseon222 »

uzivatel 8832, nemam potrebne pristroje na meranie, nie si nahodou niekde z Bratislavy, ze by som tu plazmu priviezol, aby si na nu kukol?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

cabernet píše: .... Neviete, ci sa daju zaplatit nejake kurzy?
Nevím, jak na Slovensku - ale u nás třeba tady: http://www.videoprogress.cz/pripravujeme.php
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

kokun píše:
cabernet píše: .... Neviete, ci sa daju zaplatit nejake kurzy?
Nevím, jak na Slovensku - ale u nás třeba tady: http://www.videoprogress.cz/pripravujeme.php
Machulda to dělá jen pro peníze. jeho školení stojí za houby

Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od 8832 »

tyseon222 píše:uzivatel 8832, nemam potrebne pristroje na meranie, nie si nahodou niekde z Bratislavy, ze by som tu plazmu priviezol, aby si na nu kukol?
Nahodou som z Ba nejako by sme sa mohli dohodnut. posli mi SZ

To jo take skolenie su len vyhodene peniaze

Uživatelský avatar
kudera
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2006, 01:00

Re: Plazma LG 42PX3RV-ZA, panel 42V7, šum v obraze

#13 Příspěvek od kudera »

Ahoj,pokud je to ještě aktuální,zkontroluj všechna napětí na modulech ysus a zsus.popř. nastav tyto moduly dle manuálu.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od cabernet »

8832 píše:To jo take skolenie su len vyhodene peniaze
Bol si na takom skoleni?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od kozoka »

ja ano

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“