Neúměrně vysoká podpora

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Neúměrně vysoká podpora

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-40356750-e ... na-energie

ta víra v plnění závazků státem ještě za dvacet let je dojemná.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

A protože na zdegenerované FV panely neexistuje norma, podle které by se jejich majitel/provozovatel musel po skončení jejich životnosti o ně postarat jako o recyklovatelný odpad, můžeme se za pár let dočkat nikoliv hříbků podpapíráků, ale spíš "podsolárpaneláků" - neboli se stane velmi aktuální otázkou "KAM S NIMA?"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

CO JE TO ZASE ZA NESMYSL?? Mám ještě v čerstvé paměti, jak nám vysvětlovali proč je elektřina tak drahá - její cena se stanovuje na mezinárodní burse principem nabídky a poptávky a tak se musíme smířt s tím, že po energii je Evropě hlad. A teď čtu, že důvodem zvyšování cen bude fotovoltaika?? Tak si, pánové vyberte. Je cena stanovena mezinárodním trhem nebo okamžitou situací u nás??

Jo, vy už jste si šalamounsky vybrali, že jo! Pro zdražení jakýkoliv důvod a pro zlevnění žádný. Do :ass: už s tímhle státem!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

mtajovsky píše:...Jo, vy už jste si šalamounsky vybrali, že jo! Pro zdražení jakýkoliv důvod a pro zlevnění žádný. Do :ass: už s tímhle státem!
Pane kolego - DOBRÉ RÁNO!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »

Dobré. :(

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#6 Příspěvek od mat100 »

EKKAR píše:A protože na zdegenerované FV panely neexistuje norma, podle které by se jejich majitel/provozovatel musel po skončení jejich životnosti o ně postarat jako o recyklovatelný odpad, můžeme se za pár let dočkat nikoliv hříbků podpapíráků, ale spíš "podsolárpaneláků" - neboli se stane velmi aktuální otázkou "KAM S NIMA?"
Přesně tak.Zajímá mě co se bude dít, až panely ukončí svou životnost.
Firma provozující panely z toho vytěží co pude a pak , když by se měla postarat o likvidaci náhle skrachuje. To je dnešní trend!! Všude po kraji bude vidět jen vraky solárních panelů hyzdící krajinu.

A náklady na likvidaci zaplatí samozřejmě občani našeho státu .!!!
Jak jinak .

Je to smutné . :(

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

ČEZ je pak rozešle náhodně vybraným zákazníkům k povinné likvidaci, pokud zákazník nezlikviduje, pošle svoje komando.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#8 Příspěvek od mat100 »

:lol:

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Oldradio »

Mají ty panely nějaké tepelně izolační vlastnosti? Že by se pak mohly dávat třeba do betonových podlah místo polystyrenu. Za dalších 200 let je opatrně vykopou archeologové a budou se divit, co se to vyrábělo za krám.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#10 Příspěvek od helios »

Skôr by sa mohli použiť na lesklé imidžové fasády, prípadne ako strešná krytina na dreváreň. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od pajosek2 »

Než jsem zadal stavbu FVE,tak jsem se zajímal o to jestli cena zahrnuje i ekologickou likvidaci jako jiné výrobky a jak se budou likvidovat po dosloužení.Bylo mi sděleno,že i je můžu složit do sběrného dvora.Pak jsem se informoval na více místech a všichni se shodli,tak nevím.Dokonce mám zjištěno,že v cizině to tak funguje.Asi ne na dosloužených panelech,na to je ještě brzy,ale snad poškozené.

Jen tak mimochodem už mám přeložený elektroměrový rozvaděč a zaplacenou první fakturu na stavbu FVE hééééč.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já teda nevím, ale např. odložit jeden monitor na SD taky jde, ale když jich tam dovezu deset, tak to určitě tak jednoduchý nebude...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od pajosek2 »

To bude,budeš jen potřebovat větší auto. :lol: Možná se v budoucnu tento úkon problémem stane,ale nechápu proč.Kovový rám,tvrzené sklo,křemík,měděné vodiče.Který z těchto materiálů je problém?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Tak mě vrtá hlavou:
Když má někdo 2Ha solární farmu, tak na ty soláry přece jednak serou ptáci, jednak padá prach a bordel ze vzduchu, takže pokud nějakej ten letní den nezaprší, tak jde výkon dolů.
To má nějakou tu "mycí" automatiku? - že se to třeba jednou za týden pokropí vodou z hadic, nebo jak?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

proč automatiku? když někdo umí vybudovat tunel pro 2ha farmu, kterou mu zaplatí občani, ten už si nějakýho brigádníka s koštětem a hadrem sežene vždycky :wink:
Kde je psáno, že ten tunel musí energii opravdu VYRÁBĚT.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“