Radio cd/ mp3 Sencor nejde CD

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

Radio cd/ mp3 Sencor nejde CD

#1 Příspěvek od mkat »

V tomto CD -4ku nejde vôbec nič.Netoči ani jeden motor nejde ostrenie a nesvieti laser.Zameral som sa na driver-SA9258.Vstupne napätia su v poridku.Vystupne nejako blbnu,ked ich meram voči kostre tak ich nameram.Ked meram na motorčeku plus -minus tak merak nič nenamera.Proste po prepnuti na CD sa nič nepohne.Spinač na dvierkach funguje. Displej nič neukaže svieti len podsvietenie.Po prepnuti na radio je displej OK.
Oplati sa snim dalej zaoberat,alebo v čom by mohla byt chyba? Jedna sa o Sencor model SPT 220 B. :lol: :cry:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ak sa nezapne dislpay v rezime CD a ide len podsvietenie, potom by som sa zaoberal obvodmi, ktore su este pred optikou a jej riadenim(spominany driver), t.j ridiaci obvod celeho CD, prip. prave ten prepinac rezimov, hlavne ak je mechanicky.

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od brtnik »

v90 a více % je závada v pøepínaèi funkcí MGf/Radio/CD. Po pøepnutí na CD není pro CD napájení (v pøepínaèi jsou opálené kontakty v tøetí poloze). Výmìna je zpravidla mechanicky problematická a ne na vìky - pøepínaè je poddimenzován, kontakty se opálí (ojiskøí tak, až kontaktní plošky prakticky zmizí). Oprava se døíve (za èasù, kdy se to vyplatilo) øešila výmìnou pøepínaèe èi samostatných kontaktù z mechanicky obdobného typu a spínáním napájení pro CD mechaniku pomocí pomocného tranzistoru nebo relé (problémem je proudová špièka pøi zapnutí, spínání se tak dìje témìø do zkratu a životnost pøepínaèe je pár stovek sepnutí, úpravou zapojení se proud omezí na bázový proud trandu nebo pár desítek mA do cívky relé). Dnes pøi cenì jezevèíka Mgf/Cd/rádio pro jedno použití okolo 6 set se oprava tímto zpùsobem vyplatí jen pro osobní protøebu nebo pøi renovaci památeèného kusu.......... (moooc teèek).

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogo »

Napadlo ma, či by sa nedala urobiť nejaká jednoduchá úprava s R alebo C aspoň na zmiernenie iskrenia, a tým predĺženie životnosti..
Už som mal v úmysle niekedy za týmto účelom založiť tému :)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

To by som ja neriesil. Niektore prepinace sa daju kupit.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

takto som opravoval kamoske jednoho philipsa-kontakty v polohe cd vypalene a pliesky co behali a spinali boli na mader.Rozkuchal som podobny prepinac z nejakeho vraku,povymienal spinacie pliesky,kontakty obrusil a namazal a fungovalo.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jogo »

cabernet píše:To by som ja neriesil. Niektore prepinace sa daju kupit.
Naposledy som "zachránil" prístroj "v pokročilom štádiu" a zavesiť tam nejaký funkčný jednoduchý RC člen alebo premostenie by iste na škodu nebolo..

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od cabernet »

jogo píše:
cabernet píše:To by som ja neriesil. Niektore prepinace sa daju kupit.
Naposledy som "zachránil" prístroj "v pokročilom štádiu" a zavesiť tam nejaký funkčný jednoduchý RC člen alebo premostenie by iste na škodu nebolo..
Myslel som aj na to, ci by to pri takychto malych vykonoch malo svoje opodstatnenie.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#9 Příspěvek od mkat »

Všetkym dakujem idem pozrit ten prepinač.Len ma asi plietlo že na ten "driver" šlo napätie.Pozriem a potom sa ozvem. :oops: Neviem prečo ma to sameho nenapadlo ked tie prepinače blbnu aj pri radiomagnetakoch :oops:

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#10 Příspěvek od mkat »

Tak vypinač je v poriadku a nič.Napätia prepina ale CD mechanika uplne mrtva. :toilet:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od cabernet »

Schema bude asi tazko, este tazsie bude teraz hladat zavadu. Predsa len by som sa o to aspon pokusil a zacal by som od toho prepinaca smerom ku tym CD obvodom.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#12 Příspěvek od mkat »

Však som to aj tak meral.Najviac ma ale pletie prečo na CD mechanike žiadne napätie.Ked meram trebars na spindle plus-minus žiadne napätie.Ale ked meram voči kotre tak je nanom plus minus okolo 3,8volt.Napätia mam všade ale len voči kostre.Kostru beriem s uzemnenia SA 9258. :evil:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od cabernet »

Vacsinou sa kostra neprerusuje, dokonca sa posilnuje prepojmi. Tak aj to skontroluj, ci je kostra v poriadku a samozrejme meraj voci tej kostre.
Viac ti momentalne neporadim, len keby si nieco nadhodil z tvojho badania.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#14 Příspěvek od mkat »

Ved to bolo prve že som meral prepojenie mechaniky s plošnym spojom.Kostra je v poriadku.Ešte sa kusk potrapim a potom asi otvorim okno ašup von. :lol: :lol:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od cabernet »

Alebo nechaj vyzriet zavadu, odloz to a mozno casom sa ku tomu dostanes a navyse s davkou stastia sa ti to podari opravit. Vlastna skusenost.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“