Objektiv - neustále běžící motor ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Objektiv - neustále běžící motor ?

#1 Příspěvek od drabek06 »

Tento týden jsem si koupil tenhle objektiv a když k němu přiložím ucho tak je slyšet že se v něm asi točí nějakej motor. Podle toho zvuku mě příjde že to jsou poměrně vysoký otáčky a jsou konstantní. Po vypnutí foťáku v objektivu klepne a onen hluk přestane. Předem říkám že to není spojený se stabilizátorem obrazu, ten má jinej zvuk. AF to taky není, to je taky jinej randál. Co to tedy je ? :?:

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

A má to nějakou závislost na tom když přepneš na MF? Nabo na ohniskové vzdálenosti?

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#3 Příspěvek od mat100 »

Pokad to všechno funguje , tak bych žádnej běžící motor neřešil

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mira2830 »

Zajimavy, z hlediska vydrze baterie se to nezda jako moc dobrej napad. Muzes se zkusit zeptat v servisu http://www.awh.cz/

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Tak nic, ani když ho přepnu na MF tak ten zvuk nezmizí a stejně tak při změně ohniskový vzdálenosti se nic neděje.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#6 Příspěvek od Harry.pa »

Nevydává ten zvuk pracující optickej stabilizátor?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Habrik píše:Nevydává ten zvuk pracující optickej stabilizátor?
Ježišku marja :roll: Hned v prvním příspěvku píšu že to není od stabilizátoru a ty se mě na to teď zeptáš . . .

Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#8 Příspěvek od CharlesBass »

"Rychlost ostření - to je otázka, která asi zajímá hodně fotografů. Bude nová Sigma s HSM ultrazvukovým ostřením ostřit rychleji, než předchozí verze s klasickým motorkem nebo ne?"

A neslyšíš nějaký harmonický toho ultrazvuku?

"Nový HSM autofokus sice není rychlejší, ale dost výrazně tišší - nebzučí a je slyšet jen velmi slabě."

Teda nevím jak to v tom chodí, teď jsem se o takovéto technologii dozvěděl, ale je možný, že to prostě chodí "naprázdno" aby to právě bylo rychlý a přesný :)

Viz:

"Ultrazvukové ostření se vyznačuje vysokou rychlostí a přesností, nízkým hlukem při pohybu a rychlým zastavením. K pohonu se využívá ultrazvukových vibrací statoru, které přinutí rotor se otáčet. Ultrazvukové ostření vyrábí Canon (USM), Nikon (SWM), Konica Minolta (SSM) a Sigma (HSM). Tyto objektivy jsou často (není to ale pravidlo!) konstruovány tak, že ostřící kroužek se otáčí nezávisle na ostření motorovém, zaostřovací pohyby ultrazvukového motoru se prostě sčítají s vašimi. Je to v současnosti asi nejdokonalejší způsob ostření."

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Dingo7 »

A ty se divíš, když to má optický stabilizátor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: že tam něco vrčí, dej OS na polohu OFF a budeš mít klid :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

A další co plácá a nečte :roll: Psal jsem že stabilizátor to není, ten má svůj specifickej zvuk . . .

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“