Kompatibilita CD měničů

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Kompatibilita CD měničů

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdrávím,mám v autě (Seat) originální autorádio SEAT ALANA(Grundig)
a protože neumí MP3 chtěl bych k němu připojit měnič.
Otázka je jaký měnič koupit aby s rádiem komunikoval.Na rádiu není standartní kulatý konektor pro měnič ale vypadá to jako třetí ISO konektor tak mě zajímá jestli když seženu měnič s takovým konektorem bude s rádiem 100% komunikovat?Je mi jasné že měnič můžu připojit jen ten co je na 6CD.
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Kašli na CD menič,kúp si transmitter a máš pokoj!

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

Kašli na transmiter to je šunt zožeň si to to
http://www.xcarlink.cz/?p=productsMore& ... t-8pin-iso

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od cputakt »

Transmiter mám ale zvuk je celkem oničem trošku to píská a degraduje to zvuk hudby,ta druhá věcička je příliš vysoká investice když starší CD měnič se dá sehnat na aukru kolem 500-1000Kč.
Taky jsem našel jak se dá napojit na konektor pro CD měnič AUX vstup a k němu třeba připojit nějaký ten MP3 přehrávač ale osobně bych chtěl ten měnič, CD stojí 5kč tak není co řešit udělám si kopije mých CD a narvu to do měniče.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#5 Příspěvek od paveltl »

Jenže bohužel mìnièe spolupracují jen s rádii ke kterým byly urèeny. Takže si musíš najít mìniè, který má v návodu uvedeno že funguje s tvým rádiem. Nebo opaènì si zkus najít se kterými mìnièi funguje tvé rádio, tøeba seženež aktualizovaný seznam kde jsou i mìnièe mladší než tvé rádio.

Potíž je že mìnièe s rádii komunikují rùznými protokoly, takže i když seženeš mìniè se stejným konektorem, nemusí spolupracovat. Dokonce ani mìnièe jednoho výrobce nespolupracují se všemi jeho rádii, jen s nìkterou øadou.
Sice mùžeš koupit pøevodník komunikací, jenže ten je dražší než vlastní mìniè.

No a návod jak pøipojit na ten konektor AUX vstup taky nemusí vždy fungovat. Pokud si nemùžeš v menu nastavit že jej budeš používat jako AUX, tak se na nìj rádio nikdy nepøepne pokud nenaváže komunikaci s mìnièem. K tomu zas potøebuješ pøevodník, který rádiu øekne že má pøipojen mìniè a povolí AUX, který zas není nejlevnìjší.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Otázka taky je,který měnič umí vstřebat mp3.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

To je právě ta otázka,který měnič můžu k tomuto rádiu připojit?

Aux (vlastně audio vstup pro CD měnič) na té Alaně a i na starší auře(obě grundig)jde udělet prý tak že se napojí na pin 18GND na 19 pravý a na 20 levý kanál a aby se rádio přeplo na měnič tak to prý jde nasimulovat tak že se pin 4 spojí s kostrou rádia a potom už prý stačí jen na rádiu zmáčknout tlačítko pro měnič a rádio se přepne.To jsem vyčetl na seat foru ale taky to nefungje na 100%.

Nikde jsem nepsal že chci aby měnič uměl MP3 spíš naopak bych se chtěl MP3 vyhnout.Je to rádio dělané pro koncern WV tak si myslím že pokud seženu měnič který se montoval do vozů tohohle koncernu s správným konektorem tak by snad neměl být problém.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Koncern VW montuje do svých vozů X typů rádií, založených na několika různých značkách - nejčastěji jde o Blaupunkt, jenže zrovna s tím já nemám moc dobré zkušenosti, už jsem se setkal s mnoha NESPOKOJENÝMI majiteli škodovek Feliciemi počínaje a konče mým Roomsterem, ve kterých nestojí koncernové rádio ani za fajfku tabáku - včetně toho, že nemá CD atd. Však už plánuju náhradu built-in rádia "BEAT" (jen 2 kanály, bez CD, citlivost příjmu nic moc, ceníková cena 4500,-, pro CD nutno dokoupit CD changer za dalších X peněz) za pultového Panasonica (4 kanály, CD s mp3 dekodérem, citlivost výborná, cena před 3 lety 3000,-Kč)...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“