Chasis elektronkového zosinovača, kde zohnat pajkovacie očka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Chasis elektronkového zosinovača, kde zohnat pajkovacie očka

#1 Příspěvek od pole »

Dakde som cital ze ak pouzijem na chasis pre lampac (ide mi hlavne o gitarove aparaty) nemagneticky material napr Hlinik ci nerez znizim tak uroben brumu. Co vy na to? Podla mna je to skor naopak nie? Magneticky material odtieni suciastky pod chasis od magnetickeho pola ktore vytvara napajacie trafo na chasis....

A ako vyrabate chasis, mate doma ohybacku alebo to date vyrobit dakemu klampiarovi.

A cim striekate chasis napr na čierno poradte mi daku dobru farbu ktorou je nater staly lebo bezne cierne matne spraye z drogerie sa dost lahko hlavne z hniniku zosupavaju. Pocul som o praskovej farbe - o co ide?

Jako este robite popisky? Stietlac, alebo nalepky ci biela fixka?

Este kde by sa dali zohnat dakedy velmi popularne nitovacie pajkovacie očka, a tiez cuprexit ale bez medenej folie teda len ten pertinax.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Praškova farba,sa strieka vo forme prašku,potom sa da do pece vypaliť(roztavi sa a prilnie na material).Robil som na lakovacej linke tak to trochu poznam :)

Uživatelský avatar
Neutron
Příspěvky: 131
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Neutron »

Ja co som si robil zosak , tak som pouzil zakladnu hlinikovu z vodneho cerpadla(to na com je elektromotor a cerpadlo) Najprv som si presne narysoval pravitkom rozmer , aby na vrch bedne z reprakom to sedelo , vzal som el. pilku na zelezo a narezal. Otvory pre elektrolyty a patice som spravil pilnikom na zelezo. Elektrolyty som kupil v JJ-electronic , tie nie su z tou skrutkou a tak som im predlzil vyvody , nasunul ich do diery pre ne a z druhej strany som dal hrubu PVC gumu z dierami pre privody (aby pruzila) a potom vyvody dal do cokoladky. Nelubi sa mi ked su pod sasi schovane. Tie otvory nevyzeraju pekne , ale kondiky tie nerovnosti zakryli , no a lampy - skusim to cimsi oblepit. Ked som uplne odtienil vsetky NF signalove cesty , tak to nevrci vobec , takze podla mna je to jedno(ale hlinik sa lahsie opracovava , lebo je maksi , tak s nim radsej robim.
K tym napisom: Staci ti podla mna fixa na popisovanie CD - ciek a zozen si alebo pismenkovu sablonu , alebo si najprv ceruzou nakresli na predok vodorovne ciary(tie ti vymedzia sirku pisma) a medzi ne jednu vodorovnu - ta zaisti symetriu toho pisma. No a potom vertikalne ciary - tie ti vymedzia dlzku pismena. A na potaky pouzi kruzitko , pricom najlepsie ked to chces ciachovat tak zisti vypoctom aka je asi hodnota pri tej ci onej polohe , alebo to zmeraj. Potom ti ostava , len presne opisat fixou tie ciary(samozrejme nie s tymi pismenami , pismena si tam pravitkom potom medzi ne das). Ja som to skusil a vypada to super , ale je to prplacka :?

K tomu sasi - to moje je take nic moc , brusil som ho ale nevyzera pekne
Da sa to vybrusit v domacich podmienkach , aby to bolo ako zrkadlo ?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“