Zdroj pro neon

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

Zdroj pro neon

#1 Příspěvek od LEADFOOT »

Zdravím Vás pánové, zdechnul mi napájecí zdroj pro neony v subwooferu. Na vstupu 12V, na výstupu 600V. Odběr zěch neonů nebude velký...budou potřebovat tak 5mA

Nenapadá Vás, kde se takováhle věcička sežene?
Předem děkuju za odpovědi

Martin

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#2 Příspěvek od pida_m »

1. zjistit proè umøel, event. opravit
2.nechat prostudovat odborníkem, proè umøel -> následnì opravit
2. podívat se na netu po jiném, podobném
3. postavit svùj mìniè
4. poprosit nìkoho aby ho postavil
píïa

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#3 Příspěvek od LEADFOOT »

pida_m píše:1. zjistit proč umřel, event. opravit
2.nechat prostudovat odborníkem, proč umřel -> následně opravit
2. podívat se na netu po jiném, podobném
3. postavit svůj měnič
4. poprosit někoho aby ho postavil
Proc umrel me VUBEC nezajima, vzhledem k tomu, ze jsem ho horici tahal z bedny, tak to asi nebyla valna kvalita pristroje. Byl to komplet - zdroj + neon, takze neminim nic stavet. Myslim, ze jsem jasne napsal, jake to ma parametry a ze potrebuju, aby mi nekdo doporucil, kde se da takova vecicka(idealne v celku) sehnat....

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#4 Příspěvek od pida_m »

v tom pøípadì pouze bod 2.2
píïa

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Možná by to šlo nahradit měničem pro zářivky z nějakýho vyřazenýho scanneru. Nebo jsem viděl prodávat sady neonové trubice a měniče za pár korun v obchodech pro tuzery PC beden :D
Mimochodem, k čemu je v subwooferu neon? 8O Měl jsem za to, že subwoofer má být někde pod stolem a reprodukovat nízký kmitočty, ne svítit.

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#6 Příspěvek od LEADFOOT »

No hele.....pod stul by se asi nevesel :-D

Obrázek

Takze rikas poohlednout se po nejakem zdechlem scanneru nebo multifunkci na vyhozeni jo?
Dneska jsem byl v nejmenovane prodejne L&Z Tuning na Kladne a bylo mi prislibeno, ze pokud donesu neon, tak neco sezenou.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

No to nevešel, ale proč to má svítit? To jezdíš s otevřeným kufrem? Vždyť to není stejně vůbec vidět.

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#8 Příspěvek od LEADFOOT »

V realu to vypada lepe....mel jsem to udelany na rozsviceni pri otevreni kufru a bohuzel to v dobe akce lakovani brzdicu zdechlo. Bez tech neonu to jednak nevypada tak dobre, druhak to vecer neni videt :(

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Forbidden - TO NEŘEŠ, TO JE TUNING... Velkej vejfuck, velký Alu kola a na nich nízkoprofily, velký spoilery a křídla, neony na podvozku i jinde a hlavně TUC TUC TUC aspoň 2kW P.M.P.O. s kapacitátorama... Hlavně že to dělá rámus a blejská se to jak psí koule. Ať žije Boyd Coddington a jemu podobní.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Hmm, tak jo. Vyber si něco třeba odsaď. Na 12 V to bude, vzhledem k určení a neon tam necháš ten svůj. Akorát bych asi dal nějakou ochranu proti špičkám v napájení, v PC nic takovýho nehrozí, tak tam asi nebude.

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#11 Příspěvek od LEADFOOT »

EKKAR píše:Forbidden - TO NEŘEŠ, TO JE TUNING... Velkej vejfuck, velký Alu kola a na nich nízkoprofily, velký spoilery a křídla, neony na podvozku i jinde a hlavně TUC TUC TUC aspoň 2kW P.M.P.O. s kapacitátorama... Hlavně že to dělá rámus a blejská se to jak psí koule. Ať žije Boyd Coddington a jemu podobní.
Prosimte.....vidis tam nekde spoilery a kridla nebo treba velkej vejfuck?
Mozna kdybys nekdy slysel hrat i neco jineho nez sve genialni pseudo-5.1 repro zn.Genius, tak bys tady nemlel takovyhle stupidity chudacku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Můžeš koupit za 150Kč tenhle tuningový kit k PC (např. v TS Bohemia) a použít z něho jen ten dvojitý invertor.
Obrázek
:wink:

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#13 Příspěvek od LEADFOOT »

2forbidden: jakoze pojistku? V tomto oboru trochu plavu, ale vykyvy v napeti by mi mel nejakym zpusobem zmirnovat kapacitor nebo ne?

2masar: dik moc, podivam se na to....asi to bude levnejsi a rychlejsi nez nekde shanet nejaky nahradni dil

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Re: Zdroj pro neon

#14 Příspěvek od Artaban001 »

LEADFOOT píše:Zdravím Vás pánové, zdechnul mi napájecí zdroj pro neony v subwooferu. Na vstupu 12V, na výstupu 600V. Odběr zěch neonů nebude velký...budou potřebovat tak 5mA

Nenapadá Vás, kde se takováhle věcička sežene?
Předem děkuju za odpovědi

Martin
Co Ti brání ten měnič opravit? -Shořel Ti na prach, nebo tomu nerozumíš?

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#15 Příspěvek od LEADFOOT »

Jednak shorel na prach, druhak tomu opravdu nehovim...

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“