Dotace pro FVE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Pokud by byla dotace pro FVE čerpána z plateb za emisní povolenky a jiné neekologické chování, souhlasili byste?

ano
11
42%
ne
14
54%
jiný způsob dotace
1
4%
 
Celkem hlasů: 26

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Dotace pro FVE

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Je jasné,že drtivá většina místní populace nesouhlasí s dnešním nastavením dotací pro FVE.Stavět ekologické projekty je nutnost.Zajímalo by jakým způsobem by jste Vy ze své pozice zlepšily ekologii planety.Je jasné,že každý má začít sám u sebe.Upozorňuji,že většina lidí na nějaké drahé investice prostě nemá,ale je ji nejvíce,takže efekt by byl největší. K tomu také směřuje hlasovací otázka.
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 21 úno 2010, 17:15, celkem upraveno 1 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Sakra, vysvětli mě, co je na FVE ekologického.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Navrhni ekologičtější řešení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Šetřit, se vším, ne jen elektřinou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už mě s tou fotovoltaikou vážně neser(te). Dobrý úmysl dotažený superpitomci do absolutní prdele.

Pro tuhle opičárnu jiný slova nenacházím, už jsem se za to 3x omlouval a omlouvá se i po čtvrté. Jestli to ještě někdo nadhodí, dám sám sobě nejspíš BAN.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

A k té ekologii - tisíce let se topilo dřevem či uhlím a přitom se na tom i uvařilo, domácnost byla energeticky soběstačná a hlavně lidi nebydleli v almarách 16+4, kdy jsou tam 4 a z toho tři jezdí domů jen na víkend.

Elektřinu máme 150 let a kam nás to přivedlo... Až vyrobí fotoparní elektrárnu, co z tepla bude dělat opět teplo a krmit tím nějaký město, třeba jen na ohřev TUV, bude to super. Teď je to šaškárna.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od pida_m »

pajosek2 píše:Navrhni ekologiètìjší øešení.
co tøeba malá vodní elektrárna ?
píïa

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já myslím, že ještě ekologičtější než malá vodní elektrárna je velká vodní elektrárna.
K těm FV článkům: Kámoš si teď na Aukru koupil solární články, které nejsou ze skla. Je to něco jako tenký plech pokrytý modrou krystalickou vrstvou bez dalšího krytí. Dá se to ohnout jako silnější papír a je to podobně tlusté. Kousek cca 2x1 cm v silném světle roztočí malý elektromotorek. A co je super, jeden článek stál na Aukru 50 Kč a 40 W panel pak vyjde asi na 1000 Kč. Proč se nepoužívají radši takovéto články? Výroba vyjde jistě ekologičtější než u těch skleněných.
Tady je něco podobného, dokonce ještě levnější: http://www.aukro.cz/item867651033_solarni_clanek.html
Samozřejmě pro velké výkony není FV řešení, ale topit můžem dřevem nebo uhlím a na rádio hrající 6 hodin a jednoduchý počítač běžící 1 hodinu denně by takový panel stačil.

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od popopepe »

Nejekologičtější energie je ta, která se nemusí vyrobit. Tudíž soustředit se na spotřebiče s co nejmenší spotřebou? Vhodný návrh kombinace spotřebičů, aby nebylo nutné mít 5 krabiček, každou se samostatným zdrojem, které ve výsledku udělají to samé, co jedna s nepatrně vyšší spotřebou než pouze jedna z nich...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Lukas-Peca píše:A co je super, jeden článek stál na Aukru 50 Kč a 40 W panel pak vyjde asi na 1000 Kč. Proč se nepoužívají radši takovéto články? Výroba vyjde jistě ekologičtější než u těch skleněných.
Tady je něco podobného, dokonce ještě levnější: http://www.aukro.cz/item867651033_solarni_clanek.html
Nějak mi ty tvoje počty nesedí. Když 40mW článek stojí 9Kč, tak 40W panel bude stát 9000Kč, co je na tom levného?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

To z toho Aukra jsou řezy fotočlánků ze Solarteku a nejsou nijak zvlášť levný.
Je to krystalickej křemík na skle, normální parametry příslušné téhle technologii.
http://eshop.solartec.cz/cs/zbozi/22425 ... z8-24.html

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Anderea: ty kámošovy jsou jiné, čtvercové, s tím odkazem jsem se asi netrefil.
Je to opravdu ohebné, sice se to taky snadno zlomí, ale sklo to není...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#13 Příspěvek od janousek »

Hlasuji za dé, žádné dotace.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Bernard »

Já bych byl za zvýšení spotřební daně z tabáku, protože už nekouřím. :wink:

Ty dotace jsou přece jen pozitivní. Otevřely business, na kterém se asi přiživuje kdekdo, jistě i na úkor ostatních odběratelů, ale budují se technologie. Nejméně asi získají drobní investoři, kteří do toho dávají své zdaněné peníze a než se jim to trochu vrátí, dotace skončí. A pak FV panely klesnou na normální tržní cenu a přestanou být známkou luxusu nebo záminkou k nevraživosti. Potom si koupím 10 m² a budu si hřát vodu na koupání. A když někdy přes Ukrajinu neproleze plyn, ustelu si na bojleru. :)

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#15 Příspěvek od pida_m »

jo a propos.. jak tady nìkdo odhalil svoje hlasování..
hlasoval jsem pro: ne
píïa

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“