Centrální zamykání Felicie

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pukis
Příspěvky: 69
Registrován: 06 čer 2004, 02:00

Centrální zamykání Felicie

#1 Příspěvek od Pukis »

Zdravím,
přestalo mi fungovat centrální zamykání u Felicie (r.v.99), nemáte někdo schéma nebo alespoň nevíte kdy by mohla být závada?

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#2 Příspěvek od Raptor181 »

Skus pozriet poistku ktora ide do riadiacej jednotky, potom skus stlacit cupliky na soferovych dverach....ak sa zavru aj ostatne dvere tak bude chyba niekde inde a nie v motorcekoch...mas to prepojene aj s alarmom?

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... it&lid=972 tu mas schemu celeho auta aj s centralnym... :wink:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od alovka »

Když ti to nejde vùbec, tak to spravit ještì jde. Horší situace nastane, jak se stálo kolegovi u Fábie nebo mému bráchovi u Octávie. Dveøe se samy od sebe zamykají a odemykají bìhem jízdy. Potom si zabouchneš dveøe od auta, ve kterém sis nechal klíèky a auto ti pochopitelnì zamkne :-).
V servise a autorizované opravnì Škoda to nezjistili, ve druhém pøípadì zjistili, ale zaèalo to po tøech týdnech znovu.
Èlovìk se musí smíøit s tím, že hold to Škodovky dìlají nebo kompletnì rozebrat auto a všechny vodièe, kostry apod. zkontrolovat a potom máš tak 30 ku 70, že na to pøíjdeš. :D :D :D

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

central

#4 Příspěvek od Pete »

U škody Octávie je to známá závada, zamykání za jízdy a dělá to většinou nedotažený šroub kostry na straně spolujezdce v předním sloupku, asi ten co utahuje pravou stranu občas chlastá, už se mi to s tím šroubkem stalo několikrát :D .
Jestli to u felicie jde ručně a nejde z dálkového ovládání, bývá bohužel v háji dednotka dálky a alarnu kterou vyrábějí italové a je zalitá tak dokonale, že se při pokusu o otevření zničí :( .

čus P.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

Super Vlado....dikes za cennu radu a postreh..
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

kamikaut

Taky mi to nefunguje

#7 Příspěvek od kamikaut »

Ahoj,
tak od dnesniho rana ti taky nejde central.. Ale alarm jde..
Cim to muze byt? .. Volal jsem do Jablotronu a ti rikali, ze mozna motorek u ridicovych dveri, ridici jednotka... Ale pojistku asi vyloucili, ze je tam jen jedna pro celou jednotku (to by nefungoval alarm).. tak nevim...
Poradte - prosim..

Diky moc

Kamil

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Re: Taky mi to nefunguje

#8 Příspěvek od Raptor181 »

kamikaut píše:Ahoj,
tak od dnesniho rana ti taky nejde central.. Ale alarm jde..
Cim to muze byt? .. Volal jsem do Jablotronu a ti rikali, ze mozna motorek u ridicovych dveri, ridici jednotka... Ale pojistku asi vyloucili, ze je tam jen jedna pro celou jednotku (to by nefungoval alarm).. tak nevim...
Poradte - prosim..

Diky moc

Kamil
Jedna poistka pre alarm aj central? to je divne, ja som mal vzdy dve a to som ich uz namontoval....A ked skusis zamknut na soferovych dverach zavru sa aj ostatne? ak nie tak nemas stavu v RJ centralu a ak idu tak mas preruseny niektory vodic z centralu do alarmu. Predpokladam ze mas aj central aj alarm JABLOTRON.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
pepeka
Příspěvky: 7
Registrován: 28 pro 2008, 01:00

#9 Příspěvek od pepeka »

Aj ja mám problém s centrálom FEL 96.
Je tam originál BRANO bez alarmu. Odomkol som a potom mi už nezamklo. V krabičke mi relátko tak divne ťuká keď otv. aj zatv. Asi odišla krabička alebo nie?
Vďaka.

Uživatelský avatar
blahojan
Příspěvky: 93
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od blahojan »

Pises, ze ti nefunguje central, ale ako ti vlastne nefunguje. Nefunguje dialka, kluc, vobec nefunguje,... Je dobre upresnit zavadu a nie triafat z mosta do prosta. K tomu preposlednemu prispevku s relatkom, moze to byt krabicka, mozno staci vymenit rele, ale moze to robit aj kabelaz. Ja som mal podobny problem, ze pri zatvarani aj odtvarani to rezonovalo a bola vadna kostra.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od marimm »

Na 99% to budu studene spoje na konektore riadiacej jednotky centralneho zamykania, ktory ide z DPS. Treba ju vybrat, rozobrat a prespajkovat. Uz som opravoval niekolko takychto centralov.

Uživatelský avatar
pepeka
Příspěvky: 7
Registrován: 28 pro 2008, 01:00

#12 Příspěvek od pepeka »

marimm blahojan

Ďakujem za rady, vyskúšam

Uživatelský avatar
pepeka
Příspěvky: 7
Registrován: 28 pro 2008, 01:00

#13 Příspěvek od pepeka »

Už som to opravil: Niekde bol prerušený + vodič do krabičky z poistky č. 16. Vymenené a funguje.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Dobrý den chlapi, tak mi také přestalo jít centrální zamykání Felicie GLXi 1,3 (96) :o

Jak tu někdo psal o ostřikovači světel, tak to mám také a právě že zamrzla voda v ostřikovači, tak tam by mohl být problém, což jsem zjistil teď. Jsem v práci a nemůžu se na to jít kouknout. Mohl by mi prosím někdo říci, kde bývá u Felicií schovaná řídící jednotka. To pro případ hledání závady jinde. Jednou už to přestalo fungovat a pak to najednou zase začalo normálně chodit, tak tam může být někde špatný spoj či co. Centrální zamykání neznám, mám ho bez dálkáče.
Moc děkuji za pomoc :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ridici jednotka centralu se davala pod odkladaci kastlik u spolujezdce. Staci vytahnout ten plast a je to pod nim na dratech. Prvni ale skontroluj pojistky. Jestli se nepletu, tak ostrikovani svetel a central jsou na stejne pojistce. A kdyz ti to zamrzlo, tak pretizeny motorek shodil pojistku...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“