Porucha osciloskopu BM564

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

Porucha osciloskopu BM564

#1 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Ahoj mám poruchu na svém sterém dobrém oscíku tesla projevuje se to tak že při připojení vstupního signálu zobrazí bezchybně tvar toho signálu ale amlytuda se nelyneárně mění při otáčení potencometrem POSITION a je asi poloviční proti kalibrátoru .Po připojení signálu na druhý vstup ta je situace úplně stejná.A při přepínání rozsahů je u některých rozsahů amlituda větší a někdy menší ta polovina není pravidlem.

děkuji za ohlasy

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#2 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Vážně nikdo nemá nějaký nápad?Dněs dopoledne jsem se v tom šťoural opravil jsem náhodou vstup B který mi nefungoval vylepšil jsem pár drobností ale asi budu muset začít poctivě pěkně od začátku a to se mi nechce protože budu muset uklidit stůl a začít s proměřováním zdroje :-( ...

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#3 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Tak jsem dneska měřil a měřil a vyměnil jsem všechny elektrolitické kondenzátory v takovách těch zelných plastikových pouzdrech.Oscík tet maká jako nikdy ale problém ve vertikálu stále přetrvává vážně nikdo nemáte potuchy vyndavat a přeměřovat všechny tranzistory se mi fakt nechce. ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Co navlhlé keramické kondy v kompenzovaném děliči nebo chrastící potenciometr v regulaci zesílení vertikálního (Y) zešilovače?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#5 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

ty navlhlé kondy jsou zajímavé jak se to projevuje protože předpokládám že se kapacita nezmění maximálně se zvíší kvůli obrovské permitivitě vody budou mít svoud???ten poternciometr prověřím.Děkuji za nápad

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#6 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

ještě jsem si všiml že kdyš připojím výstup kalibrátoru 4V na vstup zesilovašel a přepnu zasilovač narozsah např 0.01V tak za normálních okolností se mi obraz roztáhne tak že ho ani nenajdu tet se stane to že se na obrazu který je asi 2 cm vysoký udělají akorát příšerné překmity. toto je si myslím dost zásadní informace.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#7 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

jinak myslím si že to bude někde hloubš ne ve vstupní části protože se oba vstupy chovají zcela stejně.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#8 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Tak jsem na to přišel byl to pranzistor BFY 90 který sloužil jako zesilovač pro budič koncového stupně.Byl normálně proražený mezi B a C.Nemá někdo zkušenost jakou náhradu tam dát mam doma KF590 ale to asi nebude to pravé ořechové.Ještě kouknu do katalogu tak zatím.A díky za pomoc :D

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#9 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

KF 590 funguje a skoro bych řekl že je to náhrada maká to jako nikdy. ...

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#10 Příspěvek od lucky62 »

ahojte, získal som tiež týchto úctyhodných 20kg meracej techniky.
Mám ale problém, nefunguje mi synchronizácia. Spočiatku fungovala, ale postupne vypadávala a teraz už nejde vôbec.
Zistil som, že signál neprejde synchronizačným zosilňovačom v časovej základni BP 5646. Schéma nie je veľmi komplikovaná (viď príloha), ale na chybu som neprišiel. Za prvými dvomi sledovačmi E102,E104 (kanál A - spodná časť) ešte signál nájdem, v ďalšom stupni (E106,107) sa signál zmenší, čo je zrejme ok vzhľadom k vstupnej impedancii ďalšieho stupňa (prepínač polarity E108,109,110,111). Na výstupe už nenameriam nič. Nie je mi jasná ani funkcia tunelových diod E114,E115 - predpokladám, že majú vygenerovať veľmi strmú hranu spúšťacieho impulzu. V dokumentácii, ktorú mám je strana 25 z niečoho iného. Na tejto strane mala byť väčšia časť popisu synchronizačného zosilňovača.

V schéme sú zakreslené nejaké meracie body (krúžky s písmenom U + číslo), ale nikde som nenašiel, nejaké napätia prípadne priebehy, prislúchajúce týmto značkám.

Vlastní niekto tento osciloskop? Bolo by možné zmerať napäťové úrovne bez signálu v niektorých bodoch tohoto zosilňovača? Prípadne priebehy pri privedení signálu kalibrátora na vstup?

Prípadne má niekto nejakú ideu, čo kde zmerať?

Veľká vďaka dopredu za akúkoľvek pomoc.
Přílohy
BP5646_synchronizačný_zosilovač.jpg
(265.98 KiB) Staženo 290 x

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#11 Příspěvek od lucky62 »

Má niekto dokumentáciu k časovej základni BP5646, v ktorej je strana 25 taká, aká má byť? V dokumentácii, ktorú mám ja, je vožená nejaká nesprávna... Evidentne tam nepasuje...

Ujo Google nepomohol... na uloz.to je len táto vadná...
Přílohy
BP5646-strana24.jpg
(130.16 KiB) Staženo 150 x
BP5646-strana25.jpg
(116.69 KiB) Staženo 161 x
BP5646-strana26.jpg
(126.67 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od mtajovsky »

Zatracený tunelky :D . Takhle to vypadá v mé dokumentaci:
Přílohy
IMG.pdf
(84.38 KiB) Staženo 202 x

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#13 Příspěvek od lucky62 »

vééééľkáááá vďaka...

dosť mi to pomohlo, tak chyba asi nebude v tých tunelkách, ale niekde inde, lebo nemám žiaden signál na tom hradlovacom vstupe...

Pozerám, že tvoja dokumentácia je v lepšej kvalite. Bol by si ochotný mi to niekam nahrať? Na nejaké verejné úložište, prípadne na moje súkromné FTP (údaje by som poslal na SS).
Pravdepodobne máš aj dokumentáciu k BM564 (osciloskop) a BP5641 (vertikálny zosilňovač) ;-) Tak prípadne by som uvítal aj tieto. Možno pochádzajú z iného zdroja, než tie čo mám ja...

Ešte raz vďaka.


Inak zistil som takú perličku: Z prepínača "STŘEDĚNÍ" vedú vodiče označené číslami 20, 21 a 22 na konektor pre BP5641 - kontakty 11, 15 a 16, ale v BP5641 nie sú vôbec použité... Existovala nejaká verzia modulu BP5641, prípadne (modulu s iným označením) kde sa používali?...
Přílohy
středění.jpg
(29.15 KiB) Staženo 121 x
konektory.jpg
(81.53 KiB) Staženo 103 x
BP5641_konektor.jpg
(19.67 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od mtajovsky »

Což o to, nahrát něco, ale není co. Dokumentaci mám originál tištěnou a tu stránku jsem naskenoval extra.

Uživatelský avatar
Pavel-K3
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2013, 01:00

#15 Příspěvek od Pavel-K3 »

Ahoj, vlastním stejný osciloskop ale mám jiný problém. pravděpodobně my přestal fungovat zesilovač horizontálního vychylování, paprsek pořád svítí doprostřed obrazovky nereaguje na horizontální posuv ani na vnější vstup. mohly by jste někdo poradit kde hledat chybu, pár tranzistorů jsem už přeměřil ale nikde jsem žádnou chybu nenašel. napětí krom +40V, které jsem neměřil je v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“