nahrávání ze satelitu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

nahrávání ze satelitu

#1 Příspěvek od 555 »

prosim vás známý má satelit opentel,družici ma naladěnou atra 23,5,ale to je ted uplně jedno.On chtěl aby mohl ze satelitu nahrávat na videorekordér.Spojil jsem tedy satelit a VCR pomoci scartu.Zapojil jsem ho do konektoru oznacenych DECODER.Na videu jsem přepnul AV režim a objevil se obraz sze satelitu.to by bylo vše super.jenomže on chce,aby to bylo jak když byl k videu připojen analog.že v menu si naladil programy (CT1,CT2...)ale ja sem mu rikal ze analogovej signál a digitální je už uplně něco jiného.A už vůbec ne přes scart přece.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

Může se snad připojit přes UHF modulátor a naladit si kanál dle libosti.

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od popopepe »

Vzhledem k tomu, že přijímaný kanál vybírá na stelitním přijímači, tak je fuk, čím je spojen s TV (jestli SCART nebo VF). Pořád to bude jenom ten kanál, který je aktuální ze satelitu.
EDIT: jestli tedy není problém pouze v tom, že musí cvaknout na AV, pak má pravdu kolega nade mnou.
Naposledy upravil(a) popopepe dne 08 bře 2010, 13:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Tak mu dudeš muset vyrobit DO spojením od obou přístrojů učícím se DO .

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

diky za odpovedi.právě že spojením přes RF je to to samé jak přes scart.Na videu se mu ukáže obraz který je momentálně zapnut na satelitu.Ale to mu nestačí.On to chce i tak .aby mohl nahrávat z jedné stanice a divat se na jinou.Ale když bude nahrávat třeba z nova cinema a přepne satelit na prima cool ,tak už nahrává z primacool a ne z nova cinema ne?

Uživatelský avatar
proforovi
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od proforovi »

bohužial, chce moc.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od PLV »

To se tedy obávám, že s běžného satelitního přijímače bude vždy nahrávat jen program, na který se zrovna kouká. :lol:
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Bernard »

Jeden přijímač = jedna stanice. Musí mít potom dva přijímače, kabel od paraboly zasmyčkován od jednoho k druhému. Potom ještě může být problém v tom, že nahrávaný a sledovaný program mají různé polarizace, takže nejlepší by byl konvertor se dvěma výstupy (twin), a tahat od paraboly dva koaxy. :(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Vlastíku -
Jedině "dvojtunerový" SAT rec. (či ty 2 rec. + LOOP smyčka) a TWIN LNB - pak teprve může jiný program nahrávat a jiný sledovat 8O

Příklad: když na tranzistoráku posloucháš stanici - můžeš poslouchat dvě najednou? Nemůžeš :cry:
Musíš postavit vedle sebe rádia 2 a pak můžeš mít 2 (nezávislé-různé!!) stanice naráz.
Takto "polopatisticky" (na tomto příkladu) to můžeš dotyčnému vysvětlit :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

dekuji vsem moc za pomoc.ja jsem mu to prave za boha nemohl vysvetlit.von furt ze to video stalo driv 10000kč,a že to musí jít.ale já sem říkal že video s tím nemá nic spoelčnýho.


Děkuji pane kokun takto mu to řeknu bojí se že to stejně asi nepochopí ale zkusím to.von furt říkal když sem odcházel,že ve volnej chvílích si s tím vyhraje a naladí.ja sem říkal že tam nemá co ladit.ale von pořád měl svoji pravdu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Rekni mu ze jeho video ma analogovy tuner, ze si musi poridit video s DVB-S tunerem :)
Nebo mu rekni ze je idiot a pokud ty sracky co jsou v TV jeste nahrava, mel si misto nejakeho akcniho satu koupit pristrpj, oznaceny PVR.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#12 Příspěvek od milan222 »

bohuzel sledovat jiny program a nahravat jiny ze stejneho satelitu nejde. resenim je bud dva satelity, nebo kopit si HD satelit s nahravanim na ext. hardisk a schanet se po takovem, cio umi nahravat treba novu, kdyz se divam na ct1. no v obchode kam chodim, tak to umi vsechny. cena je ale 4-6tisic a satelit, a to je bez karty proste jen ta "krabice"
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od 555 »

to RadekB: to jsem mu práve řekl že jeho video má analogový tuner a von na to že to přece musí jít že mu na anténě šlo a za boha sem mu nemohl vysvětlit že analog a digital je rozdíl.Pořád si mlel svou.

dnes jsem ho viděl a říkal že už na tom pracuje že už něco naladil. :lol:
a když jsem se mu teda snažil vysvětlit to,co mi tu říkáte vsichni,tak m iřekl že ,,chlapi v hosposde rikali ze to jde,jen ze to chce cas a trpelivost" tak pak sem se uz ani nesnazil.to bylo zbytečný.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

V hospodě jde VŠECHNO!!! :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#15 Příspěvek od Banda »

To je známý za všechny prachy, takovým já se zdaleka vyhýbám.
Pokud něco nejde vysvětlit napoprvé, tak to většinou už nemá cenu nadále vysvětlovat. Velice by mě zajímalo, co teda nakonec naladil.
Člověk co lže sám sobě je naprostý ubožák.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“