TV Philips 28PT4457/58, chassis L01.1E AA

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

TV Philips 28PT4457/58, chassis L01.1E AA

#1 Příspěvek od 555 »

zdravím všechny,po zapnutí je asi 5s obrazovjka černá a nahořel jsou vodorvné čyři růžně barevné čáry.Po asi 5s se ukáže zrnění zůžené (od shora dolu) a nahoře jsou ty vodorvné čáry.A po asi 5s se TV přepne do pohotovosti a už nenastartuje.jedíně až ji vypnu sítovým vypínačem a pak zapnout jde.

neví někdo přibližně kde může být chyba?


zatím jsem provedl vizuální kontrolu a kontrolu na studenáky.

v obvodu vertikálu?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Philips 28PT4457/58, chassis L01.1E AA

#2 Příspěvek od otakarv »

555 píše: zatím jsem provedl vizuální kontrolu a kontrolu na studenáky.
A alespoň vizuální kontrolu na kondíky jsi také provedl?
Když to zrnění naskočí a je odvrchu dolů zúžené,tak pro Tebe vcelku zkušeného(to myslím vážně)by mělo být jasné ve které části hledat chybu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Jako by se každý bál,
začít měřit kondíky,
vadný bude vertikál,
tak začni pěkně od píky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od sambiliong »

Ty kondíky z vertikálu
radši ani neměřit.
Hoď je rovnou do kanálu
a běž si nový nakoupit!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

A kdyby jsi nepochodil
podle těchto rad,
tak tu telku zase zavři
a na sběrný dvůr vrať. :wink:

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#6 Příspěvek od Holly »

Pánové :aplause:
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#7 Příspěvek od renda15 »

masar píše:A kdyby jsi nepochodil
podle těchto rad,
tak tu telku zase zavři
a na sběrný dvůr vrať. :wink:
Ještě bych si dovolil připomenout poslední možnost a to využít servisu zslaby, pokud ani ten nezaboduje tak sběrný dvůr (nebo opačný postup?).

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od 555 »

Tak TV už jede.vyměněny 2 elity a přepájeny studeňáky v obvodu vertikálu, zdroji a celém ŘKS protoze vysazovalo buzeni.

Nyni TV jede bajecne.nic netopi nic nehreje víc než má.napětí zatížené 100W žárovkou při vyndaném koncovém trandu je 139V. +-1V,. To by taky podle schémy sedělo takže super.

jinak děkuji moc všem za pomoc

akorát prosím vás poradte mi někdo u teto TV vstup do S.M.na tom origo ovladači. nemam servisní ovladač.

chci zapnout rádio v S.M.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Vlastíku - a jsi přesvědčený o tom, že v té telce máš všechno pro příjem FM radia osazeno? Pokud by tomu tak bylo, tak nevidím důvod, proč by výrobce to FM radio v S.M "zakázal" :roll:
Zkontroluj si to nejdříve podle servismanuálu, na této straně: A4 TUNER IF (EUROPE) :wink:

Jinak, pokud ten servismanuál máš, je tam všechno, vč. toho S.M. - ale vstupovat do něj (zvláště u této telky), bych moc nedoporučoval. Můžeš totiž daleko víc pokazit, než vylepšit - asi tě mrzí, že se ti ji podařilo opravit :cry:
Apropo - ty nemáš žádné jiné radio, pro příjem FM, že to musíš (mocímermo) mít i v TVP?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

dekuji pane kokun:-)ja právě jsem si četl,údaje o tyto TV ktere jsem našel na googlu na nějaé stránce.že má FM rádio,ale na ovladači když stisknu rádio tak se neděje vůbec nic.

prostuduju tedy ten manuál.já právě nechci lézt do servního menu,bojím se toho.Já právě jen myslel že je to něco jako FM rádio ON/OFF :lol: asi to je směšné co sem ted napsal,ale já sem práve v tomto menu nikdy nebyl a ani nějak nechci.jen mě to lákalo když tam byla tato možnost napsáno že to rádio má,tak jsem chtěl ji mít zapnutou.ale prostuduju tedy ten manuál nejdřív.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

Ale jak ti výše píšu - ono to není jen o tom "ON/OFF" - ale nejprve musí ta telka být hw vybavena (tj. musí mít osazen FM tuner a "kopec" věcí okolo), aby to vůbec mohlo hrát.
I kdybys to všechno nakrásně někde (asi jen v PHILIPS servisu) sehnal, myslím, že se to (za cenu, co by tě to stálo) nevyplatí - i nové "portable radio" by vyšlo levnějc :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od 555 »

Chapu.Podivam se tedy jeslti je to vubec HW tedy osazeno a kdyz nebude tak na to kaslu.to se opravdu nevyplati.me jen tak prave napadlo ze kdyz bylo napsano ze to tu funkci ma tak ze to uz musi byt i HW osazeno.Podivam se teda zda li je to vubec osazeno a jinak na to kaslu.dekuji pane kokun

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Kludne to moze byt tak, ze v inej casti sveta sa rovnaky model predaval s osadenym radiom a u nas bez neho.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

tak podle toho servis manuálu by to mělo být vše osazeno pro FM rádio.zatim jsem nikde nevyčetl ten vstup do S.M.zitra si njdu chvili a zkusim si procist cely ten manuál a zkusim to najit.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Ak podľa manuálu zistíš, že to tam máš, tak pre istotu ešte otvor tú telku a skontroluj to fyzicky (na doskách). Potom ostáva potenciálny problém - SW podpora, teda to rádio i keby tam fyzicky bolo osadené, musí byť i programovo ovládané, musí byť patričný SW algoritmus nahratý v pamäti. Ale to sa možno dá doplniť upgradom alebo výmenou celej náplne. Teda nieže by som také robil, to len nápad.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“