Nefunkční scaner u multifunkční tiskárny HP ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

Nefunkční scaner u multifunkční tiskárny HP ?

#1 Příspěvek od mr_mocak »

Dostal jsem multifunkční tiskárnu HP All-in-one HP PSC 2210. Mám teď takový problém - dostal jsem jí bez cartridgí s tím, že naposledy fungovala, pak rok ležela.

Po zapnutí naskočí "test mode" a začne hlásit, že mám vložit barvy. Pak světlo scaneru popojede zhruba 5 cm, vrátí se a začne hlasitě cvakat, je to normální? Podle mě by měl přejet až na konec, vrátit se a být v klidu. Takhle to cvaká třeba půl hodiny.

Ozkoušel bych jí s barvama, jenže nechci ty náplně objednat a pak zjistit, že to je nefunkční :-/ Je možný, že to po vložení cartridge bude fungovat normálně?

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#3 Příspěvek od mr_mocak »

mat100 píše:No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.

Jo, už sem to rozebral a než mechanická závada to bude někde v elektronice. Jak jsem psal - vyjede pár centimetrů, začne se vracet zpátky (dost pomalu) a za chvíli už nemá kam, tak přeskakuje ten klínovej řemínek (to je to cvakání)..

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

mr_mocak píše:
mat100 píše:No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.

Jo, už sem to rozebral a než mechanická závada to bude někde v elektronice. Jak jsem psal - vyjede pár centimetrů, začne se vracet zpátky (dost pomalu) a za chvíli už nemá kam, tak přeskakuje ten klínovej řemínek (to je to cvakání)..
Skus zhodit ten remen a prejdi koncové polohy či neposúva z velkým odporom po dráhe a potom namaž vedenie , nahod remen vo východzej polohe.

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#5 Příspěvek od mr_mocak »

Práve, že tam žádný odpor není, je to mechanicky v pořádku.

Posílám video (low quality) -

http://www.youtube.com/watch?v=GXGMd_Jxj-Q

První půlku videa to cvaká a zjišťuje, jestli je cartridge - to je v pohodě. Pak přichází na scénu scaner..[/url]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

V rukach som to nemal - ale ked sa to snazi ist mimo rozsah, tak zjavne nefunguje detekcia koncovej polohy. Bud je tam koncovy spinac (v tom pripade je to jasne) alebo sa snima prud motorom. V tom pripade musi byt remen a uchytenie vozika mechanicky vporiadku, inak zacne preskakovat pred dosiahnutim dostatocneho prudu (toto sa mi kedysi stalo na starom scanneri UMAX UC630, po dotiahnuti dodnes funguje).

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Jak píše rnbw, scanner hledá koncovou polohu pro nastavení bílé. Tato poloha je určena bílým páskem na konci pojezdu.
Zkus rozebrat scanner a vyčistit optiku a zářivku lihem, zrcadla vatovým tamponem nasucho.

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#8 Příspěvek od mr_mocak »

Vogon píše:Jak píše rnbw, scanner hledá koncovou polohu pro nastavení bílé. Tato poloha je určena bílým páskem na konci pojezdu.
Zkus rozebrat scanner a vyčistit optiku a zářivku lihem, zrcadla vatovým tamponem nasucho.
Vyčištěno. Bude tam chyba někde jinde, protože udělá v jakékoliv poloze hlavy ten samý pohyb - trošku dopředu a pak se začne vracet. Vždy přesně stejně. Pokud dám tu hlavu kousek před konec dráhy, tak dojede na konec a začne se hodně pomalu vracet (cca 2 kroky motorku za vteřinu). Když dojede zpět na začátek, tak cvakání přestane. Spíš se s tiskárnou začínám loučit..

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Na poloze hlav při inicializaci nezáleží, prostě to pojede tak dlouho až najde konec. Konec je určený jednak dorazem optickou závorou a jednak tou bílou plochou - měla by se taky vyčistit.
Pomalý pohyb je tam proto, že snímání polohy je relativní.
Může být, že zářivka už to má za sebou.

On je tam poměrně primitivní invertor. Pokud máš alespoň základní představu jak funguje můžeš se pokusit zvětšit proud zářivkou, jenom malinko.

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Reilys »

Mám taky multifunkci HP a scanner taky jen popojede a vrací se hned zpět a ťeď se dívám v práci na kopírku minolta a ta taky to samé... Podle mě je to normální a jen najíždí zpět do výchozí polohy která by se mohla "rozhasit" např transportem, otřesem při přenášení a pod.

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#11 Příspěvek od mr_mocak »

Vogon píše:Na poloze hlav při inicializaci nezáleží, prostě to pojede tak dlouho až najde konec. Konec je určený jednak dorazem optickou závorou a jednak tou bílou plochou - měla by se taky vyčistit.
Pomalý pohyb je tam proto, že snímání polohy je relativní.
Může být, že zářivka už to má za sebou.

On je tam poměrně primitivní invertor. Pokud máš alespoň základní představu jak funguje můžeš se pokusit zvětšit proud zářivkou, jenom malinko.
Ono to právě nejede tek dlouho, až najde konec - vždycky to dojede přesně ten samej počet kroků. Dělá to vždycky stejně i když tam není kryt se sklem, kde je ta bílá plocha.

Reilys píše:Mám taky multifunkci HP a scanner taky jen popojede a vrací se hned zpět a ťeď se dívám v práci na kopírku minolta a ta taky to samé... Podle mě je to normální a jen najíždí zpět do výchozí polohy která by se mohla "rozhasit" např transportem, otřesem při přenášení a pod.
Normální to určitě nebude, protože tím, jak to cvaká přeskakuje řemínek a je na několika místech už uplně hladkej :-/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Zkusil jsi při otevřeném skeneru a vypnutém proudu přetáhnout (pomalu) vozík s výbojkou doprostřed dráhy, smontovat a potom zapnout ? Jestli má vůbec snahu jet na začátek při aktivaci ? A bez připojeného signálkabelu (usb).

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#13 Příspěvek od mr_mocak »

p32 píše:Zkusil jsi při otevřeném skeneru a vypnutém proudu přetáhnout (pomalu) vozík s výbojkou doprostřed dráhy, smontovat a potom zapnout ? Jestli má vůbec snahu jet na začátek při aktivaci ? A bez připojeného signálkabelu (usb).

Jo, to sem práve zkoušel - psal jsem, že udělá ten samý pohyb z jakékoliv výchozí polohy. Když ho dám třeba do půlky dráhy, tak také popojede kousek a pomalu se vrací zpět. bez kabelu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

To mi připadá spíše jako problém s napětím - nějaký stabilizátor, elyt či co.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Oldradio »

Nenašel jsem tady nikde informaci, jestli při tom pohybu do výchozí polohy zářivka svítí, nebo ne. Pokud ne, tak je s ní konec.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“