příjímač GOSAT špatná identifikace družice

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

příjímač GOSAT špatná identifikace družice

#1 Příspěvek od zvaty »

Ahoj. Nastavoval jsem parabolu s monoblokem na ASTRU3A pomocí vybuzení kvality, který mi tento příjmač ukazoval. Bohužel se mi stalo, že jsem v menu NASTAVENÍ DRUŽICE zvolil Astra3A a kvalita se mi vybudila i na jiných pozicích kde Astra s jistotou není. Fungují s touto chybou identifikace také jiné přijímače? Chtěl jsem si postavit nějaký SATFINDER, ale teď nevím jestli by identifikace družice byla spolehlivá.
ďík za rady

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Přijímač ti nepozná družici, sílu ti bude měřit vždy a pokud najde jakýkoliv TP s naladěným kmitočtem, detekuje data ze kterýkoliv družice.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

#3 Příspěvek od elektron »

Satfinder Schwaiger. Cena je sice 4000,- ale identifikace družic je spolehlivá.

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

#4 Příspěvek od elektron »


Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#5 Příspěvek od zvaty »

Takže všechny standartní sat. přijímače fungují s touto zavádějící informací o jménu družice?

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

zvaty píše:Takže všechny standartní sat. přijímače fungují s touto zavádějící informací o jménu družice?
Ty to stale nechapes! Pokud na jakekoliv jine druzici je jakakoliv stanice se stejnym TP, tak ji to samozrejme indikuje. Tvuj satelit neni vadny ani v nem neni chyba. Chce to jen trochu cviku a treba si predladit prijimac jiz na nastavene parabole a pak to jde samo.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Jméno družice je jen udělátko, pomůcka kterou do přijímače někdo dodatečně nahrál aby usnadnil vyhledávání. Fyzicky jde kmitočet transporderu (těch je na družici několik, každá má jiné a kdybys je měl všechny jedlotlivě vkládat, tak se z toho vopícháš). To neznamená že jeden satelit nemůže mít stejný kmitočet transporderu (+ polaritu, dat. tok)- nebo hodně podobný jako sousední satelit. Nehledej v tom vědu, satelit je jako vysílač na kopci a každý vysílá na několika kanálech -transporderech.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#8 Příspěvek od zvaty »

Myslím že to už teď chápu. Ale potom si myslím, že když v Menu je funkce nastavení anteny a nastavuji ji např. Astra 3A tak musím zvolit takový transpondér, který okolní družice nemají a až potom je to nastavení pravdivé. Pokud zvolím nějaký společný transpondér, tak mi ukazuje přijímač v podstatě mylnou informaci (buď Astra, ale klidně i jiná družice). Zdůvodnil jsem si to správně?
Já mám problém opačný zaměřuji totiž parabolu.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

zvaty píše:Myslím že to už teď chápu. Ale potom si myslím, že když v Menu je funkce nastavení anteny a nastavuji ji např. Astra 3A tak musím zvolit takový transpondér, který okolní družice nemají a až potom je to nastavení pravdivé. Pokud zvolím nějaký společný transpondér, tak mi ukazuje přijímač v podstatě mylnou informaci (buď Astra, ale klidně i jiná družice). Zdůvodnil jsem si to správně?
Já mám problém opačný zaměřuji totiž parabolu.
Jo ted jsi uderil hrebicek
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#10 Příspěvek od zvaty »

Takže tímto je nutný zakoupit nějaký satfinder, protože jsem se naposled tři hodiny mořil s naladěním ASTRY3A, kterých jsem našel asi pět :-) (asi jsem si zvolil nějaký hodně rozsáhlý TP).
Máte někdo zkušenosti ještě s jiným Satfinderem? Ten Schweiger nemá Intelsat

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#11 Příspěvek od zvaty »

i když Intelsat by se dal najít podle Thoru

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#12 Příspěvek od jave »

Ano hledas li intelsat 1W tak hledej thor.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

Tuhle práci jsem dělal s pomocí programu http://www.al-soft.com/saa/satinfo.shtml . V něm se dá zjistit, v kolik hodin bude mít slunce stejný azimut jako hledaná družice, dodáš jen hrubé souřadnice lokality a datum. Pokud nebude v ten moment zataženo, máš sat-finder zadarmo.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#14 Příspěvek od zvaty »

Určitě to tak funguje, ale moc bych tomu nevěřil .....snad jen na hrubé zaměření. Slunce je sice velký bod, určitě se to dá přesně spočítat, ale asi bych nedal do jedné přímky parabolu a slunce-za parabolou slunce neuvidíš a síťových(průhledných) parabol je menšina a navíc když budeš mírně zúhlu, tak to na tu velkou vzdálenost bude velká chyba. Ale kdyby parabola odrážela lépe světlo tak by se to dalo přesně určit podle maxima světla v ohnisku (konvertoru)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bernard »

Není to určitě exaktní měření, ale mě to bavilo.
V první řadě musí osa otáčení paraboly ukazovat na Polárku. Potom si na parabole vyznačíš střed a od konvertoru k středu horního okraje paraboly natáhneš silnější špagát. A podle stínu toho špagátu protínajícímu střed zjistíš azimut z ostatních veličin - polohy, datumu, času.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “