Sony KV29FX66, chassis AE6B - procesor?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Sony KV29FX66, chassis AE6B - procesor?

#1 Příspěvek od DiGiCo »

Zdravím odborníky, potřeboval bych poradit s touto telkou. Když se mi dostala na stůl, nešla zapnout a jen 4x blikla ledka (podle SM je to no vertical sync). Měřením jsem zjistil proražený tranzistor ŘKS a přerušený ochranný odpor v cestě B+. Zběžnou kontrolou jsem na další závady kolem VN trafa nepřišel, napětí B+ bylo OK, osadil jsem tedy nový tranzistor (resp. jeho náhradu dle ECA-VRT), nicméně po zapnutí se situace opakovala, ŘKS opět odešel. Zkontroloval jsem tedy součástky kolem VN tr důkladněji, nicméně opět se nic neukázalo, osadil jsem "na blind" nové VN trafo a tentokrát již originál tranzistor. Nyní po zapnutí naskočí B+ cca 135V, což odpovídá údajům v dokumentaci, nicméně po chvíli zdroj vypne a opět ledka vyblikává no vertical sync. Z toho předpokládám, že původní trafo bylo vadné (nemám bohužel tester, abych to ověřil). Vím, že v Sony TV často vezme vadné VN tr s sebou i procesor, tak se obávám, jestli to nebude i tenhle případ. Má s tím někdo zkušenost? Jak jsem již psal, napájení ŘKS je nejspíš v pořádku, součástky kolem VN tr jsou OK, budící pulsy horizontálu nemám momentálně jak zkontrolovat, ale předpokládám, že nejsou, na výstupech z VN trafa (např pro napájení vertikálu) se při zapnutí neobjeví ani mV.
Prosím o nakopnutí, co ještě prověřit, televize poslední dobou už moc nedělám, tohle je výjimka a už kvůli investici do VN trafa bych to rád dotáhl do konce.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Ked ti vyblikava no vert. sync ,tak preco neskontrolujes vertikal?
Chassis FE-2 bere zo sebou proc.

Edit:Nebahne ani RKS,tak berem spat.
Naposledy upravil(a) Burajko dne 17 bře 2010, 21:50, celkem upraveno 1 x.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Vertikál nenabehne, pokial Ti nejde Vn. U tohto šasi dosť často blbne budenie a to IC6001 MCZ3001. Za ,,studena" zle štartuje. Skús ho zahriať jemne pájkou a potom zapni. Ak nabehne, tak potom bude zrada v ňom. Ten trand si menil ktorý? Sú tam totiž dva: Q6006 a Q6007. Je dosť možné, že ten trand odrovnal to IC. Alebo naopak.

Ups!!! Som sa teraz kopol... Nebrať do úvahy!! :oops: Radšej idem na pivo! :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 17 bře 2010, 21:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DiGiCo »

Vertikál jsem kontroloval jako první, to jsem zapomněl napsat. Nejde do něj napájení (pochopitelně), takže jsem si jen zběžně propísknul zkraty okolo. Ale neleze mi do hlavy, jak by vadný vertikál souvisel s proražením ŘKS, proto jsem se tím víc nezabýval.

Mysteri : díky za tip, zkusím. Tranzistory jsem měnil nakonec raději oba (2SC5696 i 5698), četl jsem někde takové doporučení.

Edit : Mysteri, teď koukám do SM a MCZ3001 je řídící obvod zdroje, tudy cesta asi nevede, navíc i poziční čísla ŘKS a PIN tranzistorů nesedí s Tebou uvedenými. Asi každý koukáme na jiné šasi :)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Už som sa ,upravil"... :P :P Mal som zlé chassis...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

skus premerat cestu ABL od vn trafa. mal som tam prerazeny niektory smd tranzistor Q8822 alebo Q8823 teraz sa uz nepametam. bolo to na doske D.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od DiGiCo »

KUBO, díky, bylo to přesně ono. Q8823 měl přerušené oba přechody, po výměně TV pracuje. Ještě jednou díky za radu.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

nieje začo.na toto je tu to forum.ja som origo tranzistor nemal tak som tam dal BC546 a tv funguje.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Mam do urciteho stadia rovnaku zavadu. Aka je pravdepodobnost pred kupou naveho VN trafa, za bude vadny aj procesor?

Dakujem. cabernet.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

tiez bolo vadne trafo.po vymene nenabiehal tak este ten smd tranzisor a telka uz dlho bezi.co sa tyka odchodu procesora tak to myslím je u chassis FE-2 od sony.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Burajko »

Meraj ABL vstup do uPc.Najdes to tu ,preberalo sa to milion krat.Kondik to chasiss rozpyplal od zakladu.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

Vymenil som trafo, TV nabehol. Este predtym som meral tranzistory v ABL obvode. 8823(MUN2111) sa mi javi statickym meranim ako preruseny. Je to vsak tranzistor s integrovanymi rezistormi. Este som ho teda nemenil, ale TV funguje normalne. BC546 tam ako nahrada asi nepojde, nakolko maju tieto tranzistory opacnu polaritu.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#13 Příspěvek od KUBO »

ja som mal v skrate tranzistor na pozicii Q8822-MSD601,tak som ho nahradil BC546.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od cabernet »

KUBO píše:ja som mal v skrate tranzistor na pozicii Q8822-MSD601,tak som ho nahradil BC546.
To uz ma logiku.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“