Trafo z videa- ako ho previnuť?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Trafo z videa- ako ho previnuť?

#1 Příspěvek od durkovic »

Nazdar
Mam tu trafo z videa JVC a treba ho previnuť.Poznam pána ktory to vie previnuť.Ma k tomu aj taku velku mašinu.V tom trafe je medzizavitovy skrat.O tom trafe neviem nič,(ake su tam výstupné napätia a prúdy).Na primary su tri piny a na sekundary su oddelene tri a pät piny.Ake parametre treba k nemu vedieť ak ho chcem previnuť.Da sa to zistiť aj poďľa počtu zavitov a hrúbky navinutého drátu.

Dakujem za každu informaciu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nevím za kolik ti to ten pán udělá ale čistě teoreticky, pokud jsme přemotávali trafa tak se prostě rozřezalo starý vinutí, mikrometrem se změřily průměry drátů a závity jednotlivejch vinutí spočítaly.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 15 led 2006, 11:38, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

nebo jsem zjistil kolik dávalo trafo na výstupu jaká mělo primár(odbočka na 120v ) a spočítal.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Na previnutie nepotrebujes vediet nic. Vsetko sa to da zistit z priemeru drotu a poctu zavitov. Ale ja by som to nedaval previnjat. Ak poznas tie napatia a prudy dakde zozen take trafo (napr vrakoviste) a mas.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

pole píše:Na previnutie nepotrebujes vediet nic. Vsetko sa to da zistit z priemeru drotu a poctu zavitov. Ale ja by som to nedaval previnjat. Ak poznas tie napatia a prudy dakde zozen take trafo (napr vrakoviste) a mas.
U něčeho se to dá ale když má trafo na seku 3 a více vinutí, těžko seženeš podobný, taky ti musí pasovat mechanicky a někde se těžko původní napětí těžko zjišťuje. Např žhavení displaye ???
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#6 Příspěvek od mety »

Na všetko ti stači navijačka.Navijačka ma počitadlo,tak že si daš kostričku na to vreteno zapneš počitadlo a odvijaš.Po uplnom odviti si pozrieš na počitadle koľko tam bolo zavitov,a zmeraš hrubku drôtu.Potom si to poznamenaš.To je všetko. :)

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Trafo z videa- ako ho previnuť?

#7 Příspěvek od Miradim »

Napiš jaký typ videa JVC to je.Mám tu několik vraků .Pokud ho budu mít a budeš mít zájem tak ti ho mohu poslat.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “