Tesla LCE CK3370

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alex63
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

Tesla LCE CK3370

#1 Příspěvek od alex63 »

Sháním schéma k CK3370, sice jsem ji po výměně kondů ve zdroji rozjel ale odpory R315 a R238 dost hřejí (naměřil jsem 145 a 185°C).
Odpory jsou vyhřáté a nejde rozeznat barevné značení pro určení hodnoty. Kdyby někdo poskytnul schéma nebo zjistil hodnotu těchto odporů, byl bych moc vděčný.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Tesla LCE CK3370

#2 Příspěvek od Miradim »

Když ti ty odpory hřejí jak píšeš tak nejsou spálený a můžeš si jejich hodnotu změřit.Musíš najít příčinu proč ti ty odpory hřejí a ne jenom je vyměnit.
Naposledy upravil(a) Miradim dne 19 bře 2010, 19:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

TV neběží,TV jede :wink: Píše to tam 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
alex63
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#4 Příspěvek od alex63 »

Pravě proto bych potřeboval schéma. R315 má 3k a napájí primár budicího trafa pro vertikal, na R238 2k6 je ZD 207 asi 9V a napájí STV2110B pin č.5, což by mohlo být, jen se mi nezdá ta teplota.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Všechna schémata na LCE jsou bohužel v prachmizerné kvalitě - téměř nečitelné (už jsem dříve psal, jakou technikou byly kopírovány).
Poskytnout ti ho bohužel nemohu (mám jen v papírové podobě - tak asi A2). Skenovat, nebo fotit tu "(ne)kvalitu" nemá ani smysl - teprve to nikdo nepřečte :cry: :cry:

LCE CK-3370 byly osazovány min. dvěma typy šasi 8O

Pokud ten tvůj STV2110B má poz. číslo IC201, pak ZD207/9V1 a její "srážecí" rezistor R238/3.3K.
Rovněž R315 má hodnotu 3K3. (Napsal jsem tak jak ze sch. čtu: jednou natiskli 3.3K a podruhé 3K3 :scared: ).
Rovněž watáž obou je absolutně k nepřečtení - odhaduji 2W :nevim: Urči si ji podle "velikosti".
V každém případě jsou oba dva rez. "pověšeny" (jedním koncem) na větev +B/110V - tj. na obou bys měl toto napětí naměřit!
A oba nutně musí topit - jak píšu jsou "srážecí" - v 1. případě (z těch 110V) na 9,1V a ve 2. - odhadem na nějakých 20-30V (ve sch. není uvedeno, kolik má na K bud. tranz. Q301?/2SC2482 být :cry: ).
Tomu by pak odpovídala ta vysoká teplota - pokud máš místo, dal bych tam na 3W.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
alex63
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od alex63 »

Dál jsem oba odprory 3k3, +B jsem musel natáhnout na 109V aby se zvedlo napětí na ZD207 na 9,1V. Sehnal jsem odpory 6W, místa je tam dost, nyní je teplota asi 120°C.

Děkuji všem za příspěvky, zvlášť Honzovi - kokúňovi

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

NZ
Jen ještě k tomu napětí +B: - nemáš natištěnu (u nastav. trimru) jeho hodnotu?
Ve sch. není tištěno nic - v pozn. (ze školení) mám psáno 110-118V (bude to dle modelu), ale nemám nikde přehled modelů (zase podle obrazovek) a k nim ty hodnoty +B :cry:
Ale nastavovat jen podle té zenerky (ta taky bude mít poměrně velký "rozptyl" od jm. hodnoty) asi nebude "to pravé ořechové" - zvláště, když se ve všech dokumentacích udává napětí +B s poměrně minimální tolerancí (nebývá to více, než nějakých +/-0,5V, max. +/-1V).
Kolik jsi tam měl před tím, než jsi nastavoval těch 109V?
Dal bych tam aspoň těch 110V (na zenerce budeš těch 9V1 mít zase - ta si svoje ustabilizuje i kdybys tam měl třeba 125V :roll: ).

Podle mého selského rozumu - když neznám správnou hodnotu +B, tak se odpíchnu od žh. napětí Uff obrazovky. Toto napětí by mělo rovněž poměrně přesně "sedět" (aby byla obr. optimálně žhavena) - no a +B pak nastavím tak, aby Uff "sedělo" co nejpřesněji (v převážné většině bývá Uff=6,3Vst, ale jsou i obrazovky, které mají Uff=6,15V 8O ).
Podmínkou je ale, mít možnost to Uff přesně změřit (jedná se totiž o měření nesinusového průběhu!!), takže nezměříš běžným mulťákem :cry:
Ještě znovu projdu doku, co k tomuto mám - pokud bych našel správnou hodnotu +B (k tomuto modelu), tak dám vědět :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
alex63
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#8 Příspěvek od alex63 »

Na tišťáku je jen +B. Jaké napětí bylo původně nevím, televize nehrála. Nejdřív jsem proměřil kondenzátory ESR metrem, vadné vyměnil, proletoval přehřáté odpory a zapnul. Napětí bylo 104V. Podle obdobných LCE jsem dal R315 3k3, což jsi mi potvrdil, ale R238 jsem spočítal na 3k aby mi při daném napětí dával zdroj 9V 31 mA(25 mA pro STV2110B, 2 mA pro napajení děličů a pro bázi tranzistoru, zbytek ZD207). Pak jsem zvýšil po tvém příspěvku R238 na 3k3. Tímto se omezil proud na 29 mA a 9V bylo podkročeno, při zvýšení na 109V proud se zvýšil na 30 mA což je víc než je odběr a napětí 9V drží.
Napětím +B se nastavuje horizontální rozměr obrazu, ve schématech se udává pro stejně velké obrazovky 110V což je max. pro dané zapojení, pokud by byl rozměr stále malý, byla by to závada pro další hledání. Pak jsem nastavil jas na VN trafu, byly vidět nepatrně zpětné běhy. Obraz jsem srovnal s jinou televizi a zdá se být stejný co do rozměru. Jestli něco vyčteš, dej info. Dík

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Tak tě zklamu - veškerá doku ze školení, obsahuje pouze "návod na obsluhu" několik datasheetů od použitých obvodů - a jediné, co k něčemu mělo být, tak je to schéma.
Ale jak jsem psal výše - kvalita "haňba pľuť".
Nastav těch 110V - jak máš možnost, ověř to Uff :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

To bude OK. A myslím, že použité chassis je Skyworth 3S52.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

OK Killroy - je to přesně ono (i když to mám v dílně "tištěné", tak mně ani nenapadlo to na NETu hledat).

A co se tebe týká - přes součástky a přehledu přes "doku" tu většího borce, než jsi ty, není :prst:
A teď už ani přes uklízení :lol: :beer:

To alex63 - a tady: http://elektrotanya.com/quadro_skyworth ... nload.html - to máš i ty :roll:
Kvalita nesrovnatelná, s tím co mám v dílně (a to bylo ze školení, které stálo min. 1.000,-peněz :cry: ) - tady je čitelnost výborná :prst:
Na tom mém sch. bych v tom rohovém razítku ten typ šasi snad ani nepřečetl :cry:
A taky až teď mám možnost vyčíst tu watáž těch R238 a R315 - takže: 5W :!: Pokud jsi dal 6W-ťáky, tak by měly vydržet.
A máš tu rovněž potvrzeno - jak jsem psal výše: ..... "jednou natiskli 3.3K a podruhé 3K3 :scared: "

Apropo - školení na tuto telku proběhlo už před 10-ti lety (leden 2000), ale neuvědomuji si, že bych měl někdy zrovna tento model na stole (to bych si tu velikost-watáž těch rezist. pamatoval) :wink:
V průběhu jednoho roku se tehdy konaly 4 škol. kurzy (byl jsem na 3) na TESLA LCE - z těch ostatních jsem určitě řadu modelů dělal, až na tento :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“