modul Beko

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

modul Beko

#1 Příspěvek od tatramacek »

Zdravíčko - nevíte kde by se dal sehnat modul na pračku Beko typ WKD 24500T. Na netu jsem jej nikde nenašel :(
Pračka po zapnutí na jakýkoliv program roztočí motor na vyšší točky a vypne se. Myslel jsem že je to tachem ale to je v pohodě. Když motor odpojím a zapnu pračku tak udělá to samé - zapne se a jak má dát příkaz k roztočení motoru tak se vypne... A to dělá jak na praní po napuštění vody tak při odčerpávání tak i při odstřeďování... Díky za každou dobrou radu..

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zkus to třeba tady: sklad.nd(zav.)bekosa.cz

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

co to je zač ?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

e-mail na sklad náhradních dílů dovozce.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

Určite to nerobí tacho? Ja som mal kedysi regulátor od motora už ani neviem z čoho, ale z práčky určite nie, bol tam osadený IO a ten si kontroloval napätie od tacha a keď dalo pokyn na roztočenie motora a nedostal napätie od tacha, tak po chvílke vypol.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

Tachem to asi nebude,protože když se motor připojil k modulu a pračka se zapla - třeba na vypouštění tak se zaplo čerpadlo,motor se roztočil a pračka se vypla. Když jsem dal program na 90C tak se napustila voda,buben který byl naložený prádlem dal motoru pořádně zabrat,protože sem slyšel jen proklouznout řemen a hotovo. Pračka udělá jen to co má při resetování programu,to vyčerpá vodu a vypne se v pořádku. Mno a ten sám problém,že pračka zapne čerpadlo a pak je mrtvá se děje i při odpojeném motoru... Když sem tu pračku dovezl - tak při zapnutí do zásuvky v tom modulu cvakali relátka - ale ne jakoby cvak cvak ale přímo bzzzzzzzzz. Několik cvaknutí za sekundu... Dle mne to bude tím modulem protože pračka je po starší paní která s ní prala 1x - 2x týdně a je z roku 2007. Motor je jako nový i z nádrží a bubnem. Násypka na prášek je netknutá.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#7 Příspěvek od sefi »

a nie je to len triak ovládania motora?..

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

Tak to opravdu nevím,každopádně v pátek by mi měl dojít nový modul za 1800 kč tak uvidím

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“