Taneček na hřišti

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Taneček na hřišti

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Místní pipky se rozhodly, že na začátek fotbalové sezóny předvedou na hřišti taneček. Všechno bylo přísně tajné, takže nikdo nic nevěděl - až na to, že je potřeba dovézt na hřiště reprobedny. Mám dvě s tesláckýma 15" basákama + 2x200W zes, stačí to tak na ozvučení sálu, na větší plochy to už nemá moc šanci (kámoš dobře poznamenal, že musím pustit zvuk po větru). Přímo do zesilovače se dá připojit i mikrofon s 10m kabelem, takže se dá i držet nějaká ta řeč k širokým masám, pokud ovšem masy dobře slyší.

Zvukový doprovod jsem obdržel dvě hodiny před akcí na vypáleném CD, což byl první okamžik, kdy jsem mírně ztratil půdu pod nohama, i když CD hrálo bez problémů, ale co se dalo dělat, předpokládal jsem, že proběhne nějaká zkouška a tam se všechno prověří. Omyl.

Hodinu před akcí jsem byl nastoupen v plné polní a čekal jsem, kdo se přijde domluvit. Nic. Ani 5 minut před začátkem nikdo nic nevěděl (ani to, kdo bude pouštět hudbu atd.), jen jsme usoudili, že to pipky asi nasměrovaly na přestávku. Tak jsem umístil a zapojil reprobedny provizorně před kabiny pod střechu (protože občas pršelo), poměrně blízko u sebe, ale zas tak, aby před nima byl volný prostor. Předpokládal jsem, že "manévry" proběhnou někde poblíž, např. před brankou. O přestávce se konečně pipky objevily - jediná informace od nich byla, že na mě jedna mávne, až se má pustit cd, A ROZPRCHLY SE PO CELÉM HŘIŠTI. Obrátil jsem oči v sloup, otočil volume naplno a doufal, že to nějak dopadne. Dopadlo to tak, že díky mocným úderům bubnu a vibracím "zaúřadoval" stůl pod CD přehrávačem a milý Technics prostě přeskočil část skladby. Protože byly na CD dvě skladby, předpokládal jsem, že první mají na nástup a druhou na tancování. Opět omyl. Pipky samozřejmě ztuhly, první skladba dohrála a jak začala druhá, začalo i mávání, které ovšem nebylo součástí vystoupení. Celé to završil jeden z pořadatelů slovy "Asi je něco špatně...." Špatně to bylo celý a už od začátku, včetně použitýho média, CD je na tyhle akce sebevražda, stejně tak zvukař bez jakékoliv informace o tom, co se vlastně bude dít, protože v případě podobného průšvihu prostě nemá šanci rozumně reagovat. Takže se manévr s nástupem opakoval, tentokrát už jsem celou dobu držel přehrávač raději v ruce.

Krásný příklad toho, jak být zadarmo za vola. Vysvětlovat cokoliv bylo zbytečný. Ještě, že tam měli dobrou slivovici a Plzeň, i za cenu toho, že jsem dnes musel preventivně vyhlásit "celozávodní" dovolenou... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Jo, jo. To znám.
A pipky na dotaz: A co jste to tam holky vlastně předváděli?
Standardně odpovídají: To zvukař podělal my byly nastoupený v pořádku.

Když přijde dcera abych jim ozvučil venkovní vystoupení pravidelně mi skáčou pupínky.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#3 Příspěvek od Banda »

Je nějaké video ke shlédnutí? :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Zdeňku, příště pipinám poraď, ať k ozvučení svého hopsání povolají příslušníky místního SOBu (Sbor Ozbrojených Brigádníků, po staru Myslivecké Sdružení) - ti jim svými "inštrumenty" přivodí skočnou jak bič. A SOBům to taky přijde vhod, když si provětrají laufy, stejně si pořádně neprásknou, jak je rok dlouhej...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

příště už budeš vědět, že zvukař je Pan zvukař a ne slouha na hřebíčku, a za kterým se chodí týden předem s písemným scénářem a kapalnou žádostí (nebo písemnou objednávkou a zálohou).
Bude to prospěšné i pro tu drůbež, protože se dočká lepších výsledků :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

To mi připomíná Standu Procházku staršího a jednu jeho estrádu ve čtyřiasedmdesátém: účinkující byli, nějaké ty rekvizity taky, ale ztratilo se jim auto se zvukařem a technikou. Hudební podklad ze záznamu, zpěv naživo. Čtvrt hodiny před začátkem jsem dostal pásky (jmenovaný s sebou naštěstí vozil jednu pracovní kopii po nácvik natočenou na devítku, pro ty, kdo se s tím ještě nesetkali, jde o rychlost posuvu 9,52 cm/s). Po ruce byla jedna lampová AZK401, lampový Neumann, čtyři stovoltové bedny v sále už visely a na jeviště byly vyvedené. Zrovna jsem měl v parádě jednu B400, tak se šlo na to. Bez zkoušení.
Dostal jsem orientační scénář a ujištění, že skladby na páskách skutečně následují v pořadí, v jakém jsou napsané. Mixoval jsem přímo na zesilovači, jako monitor mi musela posloužit bedýnka od dráťáku.
V hledišti bylo přes 250 celkem spokojených diváků, až na ty staré fóry to prý docela ušlo. Suma sumárum, tehdy to dopadlo celkem dobře.
Ale, jak jsme se spolu s organizátorem akce zpotili, aby nás neofouklo, neodmítli jsme páně Procházkovo pozvání na panáka. Taky nezůstalo jen u jednoho a ráno bylo krušné.
To se mi stalo poprvé. Kéž bych dnes mohl konstatovat, že i naposledy...
Naštěstí bylo publikum vždy dost tolerantní (nebo mu to bylo jedno).
Jisté zadostiučinění jsem dostal v sále Koruny v Hořicích, na oblastním kole Porty, tuším v roce 1981, kde si zvukař nepopsal mix, během vystoupení přendával mikrofony a po jevišti se plížil jak ta plíživá kontrarevoluce. Nebyl místní, tak jsme se škodolibě bavili. Jistě, některým kapelám to pohnojil, takže některé slabší na tom vydělaly, ale poprvé v životě jsem viděl, jak zvukař sklízí potlesk na otevřené scéně.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Zdenku, toto se mě stává naprosto pravidelně a neomylně. Naposledy loni při zahájení 300 ZGH v Hořicích. Pipky dorazí na poslední chvíli, všechno bez zkoušky na ostro. Někdy na to holt doplatí jako onehdy mažoretky donesly skladbu na CD, nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

V jednom ochotnickém divadelním představení, podle hesla našeho pana režiséra "Všichni dělají všechno" jsem naráz hrál i zvučil, t.j. mimo jiné obsluhoval minidisk. Bohužel až při závěrečné zkoušce se zjistilo, že při jisté scéně to prostě naráz nejde, takže jeden zvuk musela pustit "nápověda". Ovšem hned druhý den se jí podařilo minidisk vypnout, takže než jsem přišel (spíš přiletěl) a nastavil správný track, musel se jistý řecký bůh na jevišti obejít bez hromů, ač se snažil, jak se dalo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

mi-ro píše:nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? :D
příští rok se magoretky obrátily na profesionála? :roll:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Crifodo píše:
mi-ro píše:nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? :D
příští rok se magoretky obrátily na profesionála? :roll:
Nevím kam se později obrátily ale tehdy smícháním dvou stereo kanálů s opačnou polaritou vznikla úplně nová skladba, magoretky měly stife, šéfová na mě přiletěla že jsme jim vyměnily CD ale když ho uviděla, nechápala která bije. Pak mě to docvaklo a vyrval jsem jeden cinch z míchačky a už to jelo. Jinak s mažoretkama je dobrá spolupráce, hlavně když se vám nakvartýrujou do zákulisí začnou se tam převlíkat :? to mě pak padá všechno z ruky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od proel64 »

V takychto pripadoch asi neostava nic ine len spravit to,co urobil vojin Kefalin-ist sa radsej vozrat... :lol:

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#12 Příspěvek od pida_m »

.... dovedu si pøedstavit. Ale radši ne zažít. Mne staèil scenáø ze soboty, Utkani legend hokeje..ÈR: RUS se mnil ještì v sobotu ráno pøed zápasem...atd..
A to tam bylo ca. platících 2500 divákù.
To je teprv fofr.. o pøestávkách krasobruskaøky, které dodaly podkres hodinu pøed exhibicí.
Obdivuji režisera že to zvládl.
Ale nutno uznat, že ta krasobruslaøka z Ruska to byl profi výkon, všichni jme èumìli..
.. asi krasobruslaøky nemají vlohy dávat scenáø vèas...
píïa

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#13 Příspěvek od pida_m »

teï sem si pøeèetl pozornìji zprávu od mi-ro:
škoda, u nás s nepøevlíkaj, do sektorù režie je pøístup jen pøez èipovou kartu..
Jedinì že bych chodil natáèet do šaten..
...ale to asi nerpojde.
píïa

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

pida_m píše:teď sem si přečetl pozorněji zprávu od mi-ro:
škoda, u nás s nepřevlíkaj, do sektorů režie je přístup jen přez čipovou kartu..
Jedině že bych chodil natáčet do šaten..
...ale to asi nerpojde.
Na to máš ještě čas ne? Teď by tě to mohlo ještě mravně ohrozit. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Lehko na cvičišti...

Časem se všechno přejí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“