UPS APC BR800I (RS800)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
safir1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2010, 01:00

UPS APC BR800I (RS800)

#1 Příspěvek od safir1 »

Mam problem s touto UPS. Po zapnuti zacne standardne provadet self test, ale kdyz se po nem ma prepnout do rezimu On Line, tak jen zelena LEDka On Line problikne (cvakne rele) a zase se UPS prepne do rezimu On Battery a tak stale dokola. Stale je slyset cvakani relatka v UPS.
V servisu mi rekli, ze je vadna deska elektroniky a ze se jena o nerentabilni opravu.
Na podpore APC, ze to asi bude vadne rele a at kontaktuji servis, ale ze to bude nejspis nerentabilni oprava.
Ma nekdo s timto problemem zkusenost a dokaze mi poradit?
Na desce cvaka rele DY4 a kdyz jsem jej odpajel a pripojil na 24V, tak bez problemu spina a drzi.
Je to opravdu na vyhozeni UPS? Vim ze na ni tady na foru zrovna kladne reakce nejsou, ale me skoro 4 roky slouzila.
Diky vsem za pomoc.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

RLY může být vadné. To že drží nic neznamená.
UPS měří rozdíl napětí mezi vstupem a výstupem a pokud je nějaký rozdíl přepíná na baterii. To RLY může mít opálené kontakty s přechodovým odporem.
Vyměň to RLY za SCHRACK, mají ho v GESu nebo v GM.
Dál může být závada měření síťového napětí. V okamžiku přepnutí na síť dojde k poklesu nějaký reference a UPS to vyhodnotí jako brown out a přepne na baterie.
Tady ti moc nepomůžu, musel bych to mít na stole.
Může být vadná EEPROM, podívej se co je tam za typ a zkus ji vyměnit.
Poslední možnost je vadný procesor.

Kromě první možnosti nedoporučuji příliš samodomo opravu. Nemyslím si že je to zařízení neopravitelný ale po tvým zásahu asi bude.
Zkus vyhledat nějaký servis v okolí kde budou vědět jak se tohle zařízení opravuje.

Uživatelský avatar
safir1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2010, 01:00

#3 Příspěvek od safir1 »

Děkuju za radu, relé objednám a zkusím vyměnit. Do výměny EEPROM paměti se pouštět nebudu.
Pokud nové relé nepomůže zkusím jeden ze servisů co mi doporučili na podpoře od APC.
www.ceskyservis.cz
www.dileris.cz
www.gcc.cz

Díky moc.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »


Uživatelský avatar
safir1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2010, 01:00

#5 Příspěvek od safir1 »

Tak Český servis asi zkoušet nebudu
Naposledy upravil(a) safir1 dne 02 dub 2010, 09:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mourek »

špatné zkušenodti mám se všemi servisy gcc kdysi ztratilo barevnou laserovou tiskárnu XEROX a po 2 letech dodali jakýsi repas, který moc dlouho nechodil.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Já bych ti to asi opravil ale musel bys mi to poslat do Brna.

Uživatelský avatar
juzer
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2009, 01:00

APC -Back-ups RS 800

#8 Příspěvek od juzer »

zdravim, mam podobny problem. dostala sa mi do ruky APC -Back-ups RS 800, s podobnou zavadou ..tj zapne sa a cvaka a prepina.
Neviem ci je tiez vadne rele, ale ked som ho otvoril, videl som vyduty kondik
470 mikroF, vid foto. Nahradil som ho novym, s vyslednym efektom rovnakym, tj prepina a cvaka. Ked som ho znovu otvoril, kondik bol opat vyduty a az potom som zbadal, ze je podla nakresu na plosaku zapojeny opacne. Prve foto som si urobil kvoli kablom, a novy kondik som automaticky zapojil podla zapojeneho stareho. Podla foto teda bol ten kondik tak zapojeny naopak uz od vyroby, nikto v UPS nerobil ziadne zmeny, nebolo badat ani letovanie na plosaku(mohlo to tak fungovat?). Opat som zalozil novy kondik, tentoraz uz podla nakresu minus na plosaku, kondik po zapojeni uz nevydulo, ale ked po par sekundach po zapnuti testovalo obvody, nieco slabo puklo a UPS zacala znova cvakat a je tam kde bola na zaciatku. Neviem teraz, ci nieco odislo v suvislosti s tymto opacne zapojenym C, alebo su to dve rozne veci. Ma niekto podobnu skusenost, alebo nejaku radu?
Dakujem za odpoved.
ps: do Brna to mam daleko :)
Přílohy
800apc.jpg
(28.44 KiB) Staženo 524 x

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#9 Příspěvek od Maskot »

Spis nez spolehat na potisk na desce jsi mel merit.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Ten kondenzátor je LOW ESR 350uF/50V. Je to filtrační kondenzátor pomocného zdroje 24V. Plus pól je zapojen směrem ke skupině RLY.

edit: Takže jestli to dobře vidím máš ho přepólovaný.

Uživatelský avatar
juzer
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od juzer »

ano, toto je prve foto po otvoreni a ten kondik je ten original, vyduty
teraz je to ok, uz je tam novy a plusom k rele, nevedel som ci je zle potlac na plosaku, alebo zapojenie, pravdepodobnejsie bolo, ze to otocili pri vyrobe, ako ze by mali natlacene vsetky plosaky zle :)
dakujem za upresnenie, teraz len co sposobuje cvakanie a ci to ma suvis s tym kondikom, alebo to boli dve rozne veci. neviem, ci to ale cvakalo hned,po kupe, lebo to islo cez dalsiu osobu(a ta ups bola nejaky cas pod stolom nezapojena), ktoru nemam k dispozicii, a ci to mohlo tak fungovat nejaky cas aj s opacne zapojenym kondikom, alebo co sa udialo.
v mojom okoli je to dost biedne so servismi takejto techniky
dik.

Uživatelský avatar
juzer
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2009, 01:00

APC Back-UPS RS800

#12 Příspěvek od juzer »

tak sa mi dostala do ruky dalsia taka ista APC 800-ka (o nieco mladsi datum narodenia)
a ma presne ten isty problem, po zapojeni (aj s novymi bateriami) stale cvaka...a nevie sa prepnut, v tejto dokonca ani ten kondenzator 350 nie je vobec zapojeny, je tam prazdne miesto na plosaku..
ma niekto nejaku ideu o vyrobnej seriovej zavade, alebo odchadza na nich nejaka "slabsia suciastka madeinchina"?
thanx za akukolvek odpoved.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když oddělám zadní panel (4 šroubky), jde to rozebrat nebo se musí ještě něco sundat? Nějak nechce povolit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak už to mám - hrubá síla a sundat přední panel. Jsou tam další šroubky. Je to hnus.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Hejnicek »

Taky jsem se s tim ted zlobil. Neveril jsem jak to jde ztuha dolu.
4 delsi zapadky na bocich. Jak je clovek v razi, pozor na privod k plosnaku na prednim panelu.

Mam jednu 800 od znameho na hrani, co mu vratili ze servisu jako neopravitelnou - klasika - sviti overload. Oprava se snad zdari, sramy ale trochu utrpel ten plast.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“