jaká indukční deska?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nomadm
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2010, 02:00

jaká indukční deska?

#1 Příspěvek od nomadm »

Dobrý den,
vybírám komplet spotřebiče do nové kuch. linky, ale teď mám největší "problém" s indukcí. Měl jsem vybranou Gorenje IT606AX, jedna z nejlevnějších na trhu, vybíral jsem vpodstatě dle ceny a značky, nechci itálii, beka, baumaticy, atd...moc jim nevěřím. Nicméně, jsem se v obchodě s elektrem (H-Centrum) dozvěděl, že tyto levné indukce mají pouze 2 induktory, na každé straně desky 1, tedy výkon se při použití obou plotýnek na např levé straně desky se výkon "rozpůlí" a deska ztrácí svoji největší výhodu - rychlosti. Desky se 4 induktory jsou prý min. tak od 16 tis. Kč a více, doporučili zn. Brandt, ale ty jsou pro mě fest drahé. Nevíte jak ztoho ven? :oboze
Dík za rady.

Jinak myčku jsem chtěl 45 cm vestavěnou, ale vezmu 60 cm asi Aeg nebo Siemens/Bosch, max cca 15 tis. Kč.
Troubu Gorenje, nějakou nejlevnější max 7 tis. Kč, tam nepotřebuji grily a další kraviny.
Digestoř výsuvnou Best nebo Faber.
Souhlas? :)

Děkuji

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

s tím, že by se na tìch indukcích "dìlil" výkon jak píšeš - to se mi nezdá moc pravdìpodobné, nic takového jsem nikdy neslyšel, ty "induktory" tam snad jen dva být nemùžou (pokud je teda deska ètyøzónová)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

S tím, že jsou desky se dvěma nebo čtyřmi generátory jsem setkal a četl to na více místech také. Pozná se to prý podle počtu plotýnek které mají booster. Když má deska jen dva, pak zcela určitě má taky jen dva generátory. Ale třeba se tady najde někdo, kdo má informace přímo od pramene a vysvětlí to líp, nebo nás vyvede z omylu.
S myčkou děláš dobře, 45cm je malá. Úspora energií je zanedbatelná a místa je v ní málo. Pro částečné usnadnění výběru je tu odkaz na test myček.

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/4488999/myc.pdf
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
nomadm
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2010, 02:00

#4 Příspěvek od nomadm »

a co tato Gorenje IT606AX, mate nekdo zkusenost?

P.s. O tech induktorech jsem to slysel v jednom obchode, zepry je to vec celkem pred zakazniky utajovana a na celkovem vykonu desky to pozna neni, je to o tom "deleni vykonu"...zepry, tak nevim....zase se mi nechce davat 18 tis za desku..

Uživatelský avatar
nomadm
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2010, 02:00

#5 Příspěvek od nomadm »

no ty myčky, to je mazec, dle tech testů nějakou vybrat...:) asi zůstanu u klasického výběru - sympatická značka/cena ...tj. AEG/Electrolux nebo Siemens/Bosch

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od Rostik »

No já mám desku od Brandtu a jsou tam dva induktory. Každá strana má jeden. Tím pádem když chci na jedné straně dát obě na plnej výkon,tak mě to tu jednu stáhne na poloviční výkon. Ta deska nebyla zrovna levná,tak jsem kontaktoval přímo obchodní oddělení Brandt a tam mi bylo zděleno,že to takhle mají všichni a že to nejde ani jinak udělat.
Což se mi teda nezdá,ale on mi tvrdil toto! Bylo to teda před 2 lety!
Ty tři fáze to bez problému udrží,tak nechápu v čem je tedy problém. V tomto zapojení je to logicky zapojená na 2 fáze.
Jinak rychlost té desky je neuvěřitelná a nevyrovná se já ani plyn!!!! A to i když ta druhá zóna jede na polovičku!

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Rostik »

No je,ale pravda,že celkovej příkon těch všech čtyř zón je 12Kw což je zhruba 52A a to už by 3x 16A jistič neudržel. Tak si myslím ,že ty které mají čtyři induktory tam musí ty zóny mít menší výkon. Tak to ve finále výjde na stejno. Ale pokud kecám ,tak mě opravte!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Podle mě hlavní "výhoda" u 4 induktorů bude možnost mít booster na každé z nich. Jinak je to jen na 2. Další výhoda by mohla být v tom, že při poruše jednoho ostaní 3 fungují dál.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#9 Příspěvek od Rostik »

A booster mám na všech 4 zónách,při dvou induktorech.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Koukal jsem na ty desky a asi není booster jako booster. Nevím co máš za typ, ale funkce booster u těch Brandt, co jsem viděl, znamená jen okamžité zvýšení výkonu na maximum. Desky, které mají skutečný booster, tak mají u plotýnek uveden výkon/výkon při funkci booster. A to je rozdíl.
Je ale pravda, že všechny mají příkon +- 7.5kW, takže kdoví jak doopravdy je.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#11 Příspěvek od Rostik »

Přiznám se,že vám přestávám zcela rozumět. ? Musíte bejt konkrétní.
Ano na každé zóně můžu dát výkon okamžitě na plný výkon,ale přiznám se ,že si jinak funkci booster ani vysvětlit neumím.
A moc dobře nechápu jak popiska u zóny má změnit funkci booster?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Booster znamená mimo jiné zvýšení, což není totéž jako okamžitý max. výkon. Tohle je třeba napsáno u desky Electrolux EHD 60020 P:

4 x Indukční zóna:
elektronické ovládání, 2 x Booster
levá zadní 1400 W / 140 mm
pravá zadní 1800 W / 180 mm
levá přední 2200/2800 W / 210 mm
pravá přední 1850/2800 W / 180 mm

Z toho je vidět, že při zapnutí funkce booster se zvýší maximální výkon varné zóny. Není to trvale, jen na předem daný čas určený výrobcem. Slouží to pro rychlé ohřátí. Po té stanovené době se výkon zóny vrátí na svůj maximální. Je to trochu jako forsáž u vojenských letadel.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#13 Příspěvek od Rostik »

levá zadní / 2800w /180mm
levá přední / 2800w /180mm
pravá zadní 3100w /210mm
pravá přední /2000w / 160mm

To jsou výkony u mé desky,tak nevím? Jinak je to BRANDT TI612XT1,ale už je to starší model

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Je to jasné, žádné zvýšení, Booster nebo Power boost či jak to výrobci nazývají. Všechny varné zóny mají jen svůj výkon. Špatné je, že název používají stejný nebo téměř stejný, ale funkce jsou rozdílné.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Rostik »

Jasně už chápu co mi chcete říct,ale stejně ty moje zóny mají větší výkon,tudíž musí bejt rychlejší v ohřevu než zmíněný Electrolux. Nehledě na to,že já ten plný výkon tam mohu mít neomezenou dobu. V opačném případě tomu přestávám úplně rozumět a funkci booster už zcela.
Ale pokud já mám regulaci výkonu od 1-9 tj. regulace od 50W- do pro mě neznámého výkonu a pak při dalším kroku se rosvítí " P " a ta plotna začne jet na max.výkon a to je podle mě již zmíněný Booster

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“