Samostav, bubnové brzdy

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

Samostav, bubnové brzdy

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Mám Hyundai Accent a taký problém, že mi velmi zle brzdí ručná brzda. Najprv som si myslel že budú zahrdzavené lanká, ale robí to samostav. Ten chcem kúpiť nový, len mi nie je jasné či mám po vyčistení súčastí od hrdze(je to všetko riadne skorodované) natrieť niektoré časti vazelínou( samozrejme nie brzdné plochy :) ) a keď áno, tak akou, lebo sa bojím aby sa to tam nedostalo pri vyššej teplote na brzdnú plochu. Pýtam sa preto, lebo tu som našiel návod http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=239 a je to tam ako keby nastriekané bielou vazelínou( ja mám takú podobnú v spreji) a spomenuté aj v popise že to treba namazať, alebo to radšej vôbec nenatreť ničím, len odstrániť hrdzu. Dík

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Myslím , že brzdový systém neni na laborovanie doma... Vazelínu si odpusti..

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Takové to věci stříkám měděnou pastou ve spreji
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

Ano " rezis" má pravdu ja tiež používam medenú pastu no nie v spreji ale v tube. Sprej práši aj tam kde netreba.Spoľahlivo premaže styčné plochy brzdových platničiek a samostavov a je super aj na závity sviečok. Je tepelne odolná do 1200°C. Dá sa to bežne kúpiť len je dosť drahá. Pozri napríklad výrobok od firmy WÜRTH CU800 Sa Besto. Dá sa kúpiť aj v tube 100g.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

Díky za odpovede. Ja som si dal práveže pred asi rokom vymeniť brzdové platničky a brzdové obloženie aj do zadných u autoopravára na živnosť a už asi posledné tri mesiace som si všimol že mi nebrzdí dobre ručná brzda, tak som do toho pozrel a pochybujem že on to niečim namazal, lebo je to všetko skorodované a ten samostav sa už vôbec nehýbe, tak si to spravím radšej sám, nie je to také zložité vymeniť.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Hlavně dobře rozhýbat pohybující se dílce (otočně) a odtranit rez , jak jde vyleštit a můžeš to namáznout i tou vazelínou , ale jen tak , že vidíš změnu barvy povrchu . A nezapomeň na to důležité , než poprvé vyjedeš , několikrát sešlápnout brzdu !

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“