Watson FA5339, chassis 11AK19E3

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cccb
Příspěvky: 25
Registrován: 14 srp 2009, 02:00
Bydliště: České Budějovice

Watson FA5339, chassis 11AK19E3

#1 Příspěvek od cccb »

Zdravím Vás a prosím o radu.
Tato TV je od popelnice, bez orig. DO. Při zapnutí síťovým tlačítkem vždy najede do pohotovostního režimu a musím ji zapnout univerzálním DO, ať byla vypnuta tlačítkem nebo DO. Dá se tento režim vypnout v uživatelském nebo servisním menu, nebo jsem při opravě něco opomenul?
Uživatelský manuál v češtině jsem nikde nevygůglil.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Zkoušel jsi ji zapnout tlačítky na TV(PROG+ PROG-).Tak se mi vidí,že je to pouze vlastnost této televize,už si přesně nevzpomínám.

Uživatelský avatar
cccb
Příspěvky: 25
Registrován: 14 srp 2009, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#3 Příspěvek od cccb »

Díky za nakopnutí.
Samosebou jsem to zkoušel a nic.
TV s analog. tunerem je už dnes převážně pasé, proto jsem ji chtěl používat jen přes scart na sat - set top box a pak je DO k TV celkem zbytečné. A tak, jak se podobně zpívá v písničce: opravoval, opravoval, ale málo. Neprověřoval jsem funkci tlačítek na přepínání programů, neboť automat. přepnutí na RGB - scart fungovalo a analog. vstup mě vlastně nezajímal.
Proto ještě jednou díky a jdu se stydět.
PS.Možná by nebylo od věci mimo sekce pro profesionály a laiky zřídit ještě sekci pro pitomce. Jitě bych tam zazářil :D

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

cccb píše: Proto ještě jednou díky a jdu se stydět.
PS.Možná by nebylo od věci mimo sekce pro profesionály a laiky zřídit ještě sekci pro pitomce. Jitě bych tam zazářil :D
Stydět se nemusíš,jeden člověk nemusí vědět všechno a proto je zde toto fantastické fórum,více hlav více ví. :D
A nějaká podobná sekce se už zde založila,koukni semhle

Uživatelský avatar
cccb
Příspěvky: 25
Registrován: 14 srp 2009, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#5 Příspěvek od cccb »

Tlačítka jsem prověřil, žádný problém jsem nenašel. Zdá se, že funkce je programově blokována. Prosím profesionály a odborníky o radu jak je zprovoznit. Stačí mi, aby po zapnutí tlačítkem doopravdy zapla a nešla do stby. Orig. dálkové ovládání nemám.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Chris18 »

Bohužel je to vlastnost, budeš se s tím muset smířit :) Měl jsem pár WATSON-ů na opravu - 10AK30 atd. atd. :) a také 11AK19 :)

Uživatelský avatar
cccb
Příspěvky: 25
Registrován: 14 srp 2009, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#7 Příspěvek od cccb »

Nefunkční tlačítka i za chodu TV u tohoto typu chassis jsou zaviněna vadou procesoru, načatého programu? Nechce se mi věřit, že by je někdo soudnej zamkl někde v menu. Uživatelské menu to dovoluje?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Oberleutnant »

Znám spoustu lidí, kteří měly televize značky Watson, ale vydržely jim jen 2 maximálně 3 roky bez poruchy, poté odešly.Většinou byl problém s vertikálem, přitom televize byly v provozu jen pár hodin denně, obvykle 4 hodiny.Co vlastně byla zač ta značka Watson?Údajně je v tom turecké chassis, ale kde tyto televize montovaly?Byly to určitě šmejdy, když víc jak 3 roky nevydržely a přitom nebyly moc v provozu.Máte s nimi podobné špatné zkušenosti?

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#9 Příspěvek od Onkyo »

Je to turek ako fras.Poznám jeden je v jednej reštaurácii u kamoša a hraje od cca 10:00 do 24:00 každý deň a už asi 6 roky.Za tú dobu bol u m´ˇna na opravu asi 3x.Samozrejme,že tlačítka na paneli už nefungujú ,ale nie sú vadne chyba v proc.zrejme neskúmal som a zapnúť ide len s DO. :wand:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“