TOPFIELD TF6000CR bliká display

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

TOPFIELD TF6000CR bliká display

#1 Příspěvek od pavel16 »

Před časem jsem koupil tchýni tento satelit.Je s ním spokojená,až na to, že před čtvrt rokem volala,že se na přijímači začal vlnit - blikat display.Začalo to zprava doleva po segmentech až to blikalo všechno.Po odpojení antény se display znatelně uklidnil, jen sem tam se zavlnil.Vzal jsem přijímač domů a pochopitelně doma se závada neprojevila.Proměřil jsem kondy,ale nic jsem nenašel,tak jsem jí ho vrátil a čvrt roku byl pokoj.Včera jsem ho dovezl s tou samou závadou a doma zase nic.Vstup jsem zatížil 450mA a ještě jsem ho trápil fénem.Přijímač je jinak funkční.
Nesetkal se s tím někdo?

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Mě to dělá od nahrání nového firmveru, ale vše jinak fungije, tak to neřeším. Předtím to určitě nedělalo.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Otoc vidlice v zasuvce, bezny jev u TF6000CR, a jestli ti hreje kond 470u/16V ve zdroji tak ho zrovna vymen, jinak ti bude tchyne volat znovu max. do 16mesicu stari toho TF6000.

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

také vlní

#4 Příspěvek od mizde »

mám stejný problem již delší dobu na stejném přístroji.Když jsem ho na pár minut vytáhl z přívodu proudu displ. se přestal vlnit, po čase se to opakovalo.Teď mi zacal dělat něco horšího a to že při zapnutí mi jde jen NOVA jinak čt jde bez signálu po delším provozu tak 10 min zahřátí se začne signál obevovat a mizet strašně to lítá takže obraz je kostičkovaný a po asi pl hod. jde obraz normálně. Mám ještě jeden a ten zatím jde ale je málo využívaný.Zatím jsem se na to nedíval a ani netuším co by to mohlo být .Záruka mi skončila před třemi dny tak to je smůla.Pokud někdo má nějakou zkušenost či nápad rád přivítám.Také nevím zda se vyplatí to nosit do opravny jsem amater pokud by to bylo něco jednoduchého zvládl bych to opravit sám jen nevím kterou cestou jít po zývadě.Předem děkuji za nápady

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Oprava je velmi rychla a levna, jestli jsi od Prostejova nebo Blanska, opravim na pockani a to vcetne toho blikani displeje. Cena je tak nizka, ze urcite neni problem.

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#6 Příspěvek od mizde »

Bohužel jsem z Mostu

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#7 Příspěvek od mizde »

ještě k tomu mému Topfieldu někdy se mi stává že při zapnutí místo aby se zapnul se kompletně vypne spíše disp. uplně zhasne při stisku ovladače se vypne že zpět naskočí čas a po opakovaném zapínání se podaří mi ho zapnout. Nejsem si stoprocentně jistý ale myslím si že nejspíš to bude elektrolit jak se již jednou stalo u televize,jen tam toho bylo více.Jsouli nějaké zkušenosti rád si je přečtu než se do toho pustím.

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#8 Příspěvek od loop12 »

To blikanie displeja, je chyba softwaru.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Není to chyba software!!!Přehraješ a seš tam, kdes byl...!!!! Vyměnit C ve zdroji a dát na vyšší napětí!!!!!!Jinak se závada bude opakovat.Dokonce i na nových zdrojích, používaných pro záruční opravy, jsou napěťově poddimenzované kondy.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

fredis píše:Není to chyba software!!!Přehraješ a seš tam, kdes byl...!!!! Vyměnit C ve zdroji a dát na vyšší napětí!!!!!!Jinak se závada bude opakovat.Dokonce i na nových zdrojích, používaných pro záruční opravy, jsou napěťově poddimenzované kondy.
Ty jsi taky poddimenzovanej.
Ta primarni zavada je uplne, ale uplne nekde jinde. I kdyz tam das kond na 5x vyssi napeti, za 2-19mesicu to bude zpet (podle jeho kvality)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

No hlavně že ty jsi naddimenzovanej...A ti co to dělají v Emosu Přerov jsou úplní blbci a rozumíš tomu jenom Ty!!!Asi ví co tam dávají a na kolik tam ty elyty jsou.Navíc jsem ho měl a vím, že přehrání SW to vyřeší na nkolik hodin, maximálně dní...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#12 Příspěvek od RadekB »

fredis píše:No hlavně že ty jsi naddimenzovanej...A ti co to dělají v Emosu Přerov jsou úplní blbci a rozumíš tomu jenom Ty!!!Asi ví co tam dávají a na kolik tam ty elyty jsou.Navíc jsem ho měl a vím, že přehrání SW to vyřeší na nkolik hodin, maximálně dní...
V EMOSU si nejsou schopni spravit ani ty svoje Opentely.
A kondik jak kapacitne tak napetove v tom zdroji zcela postacuje. Rozhodne vsak ne jeho kvalita.

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#13 Příspěvek od mizde »

tak se tu chlapi nehádejte, závadu jsem odstranil, byl to ten kondík hned po otevření bylo vidět, že je nafouklý. Tato závada se mi projevila po dvou letech provozu takže jsem tam dal stejný a už je to vše ok. Mám ještě jeden ten samý Topfield v ložnici kde se tedy využívá zřídka a tam se mi tedy závada ještě neprojevila. V obýváku běží dá se říci každý den několik hodin a pokud se to bude opakovat není problém si ho opět vyměnit, otázka patnácti minut. Děkuji všem za příspěvky a rady děti zase mohou koukat na večerníček a víkendy ranní pohádky.Ještě jednou všem díky

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Burajko »

Daju sa kupit aj kvalitnejsie el.kondy ,len ci ta ostatna elektronika stoji zato.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#15 Příspěvek od bastliar »

Okrem toho vlnenia displeja, po vymačknutí ovládača dôjde ku prepnutiu programu až po mnohých sekundách, rekord bol cca. 10 sekúnd.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “