AIWA displej

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

AIWA displej

#1 Příspěvek od vamservis »

Kdo poradí jak rozsvítit víc displej na kterém jsou údaje čitelné pouze když je tma. Nevím zda napětí 5 V AC pro hžavení je dostatečné. Další měření jsem nedělal.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jojo, vyměń dva kondy přes který se žhaví DSP a zase to pofrčí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#3 Příspěvek od vamservis »

Hžavení jde přece přímo na DSP, můžeš to nějak upřesnit, neboť jak jistě výš tak dostat se k součástkám na desce DSP je dost náročné na demontáž asi 15 šroubů a x vodičů. Dík

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Příčinou může bý cokoliv ale několikrát jsem měl právě ty dva kondy, těžko se mi to bez ničeho vybavuje ale nejsou na čelní desce ale na boku. Vzpomínám si že okolo jsou dvě diody do série...sříďák teče přes kapacity, je to kvůli superponování -U na display. Běž po žhavení a narazíš na to. Pokud ne, mám to někde v práci namalovaný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od toom »

JJ, to budou na 99% ty elyty. Heledej je nekde kolem zdroje, hodnoty kolem 10u a oznacene na desce C1XX (XX-cisla). Kolem bude i tranzistor a mozna i teplem ztmavla deska.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#6 Příspěvek od vamservis »

:lol: Ano ,byl to opravdu TE 10 M /50V :lol: , ale vubec nevím jak je to propojeno s DSP na hžavení to není vúbec propojeno. Nemám dokumentaci ani tušení jak je to uděláno. Nikdy jsem nepotřeboval opravovat DSP. Pokud někdo vlastníte nebo víte kde sehnat schema zapojení DSP tak dejte vědět rád se něco přiučím.
Závadu jsem odstranil, ale neodhalil.
Díky

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#7 Příspěvek od Hifista »

Mám to vysledováno na Aiwě S90 - ellyty jsou minusem připojeny každý na jeden vývod žhavení 4,8V AC a plusem na 6,2V DC kteréžto napětí vytváří ta žhavá zenerka.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“