Neznámý měřák

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Neznámý měřák

#1 Příspěvek od Basic »

Lidi, nevíte co je tohle za měřák? Našel jsem ho dnes na sběru a nevím jak s ním měřit, je digitronovej. Když navolím zboku otočným přepínačem rozsah napětí nebo proudu a na svorky připojím napětí z autobaterky tak digitrony furt ukazujou nuly. Taky nechápu ty ostatní funkce co jsou napsahé na předním panelu. Fotky zde, taky bych rád věděl výrobce.

Takže mrkněte, kdyžtak jakou by to mohlo mít cenu?


http://files.uloziste.com/f60053f8bca1f26e/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Metra Blansko NR 50.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Basic »

Díky, a k čemu to sloužilo a jak se s tím měří? :)

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bezny »

Basic píše:Díky, a k čemu to sloužilo a jak se s tím měří? :)
Číslicový voltmetr. Na vstup se přivádí napětí a ono to ukazuje jak je velké :-)
Pro začátek neměř napětí v zásuvce, začni od 100mV SS.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Basic »

No vždyť jsem psal že když zapojím různě do předních svorek napětí z autobaterie tak mi to ukazuje jenom nuly.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

Asi preto skoncil na SD.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bezny »

Basic píše:No vždyť jsem psal že když zapojím různě do předních svorek napětí z autobaterie tak mi to ukazuje jenom nuly.
Tož to bude asi odpálené. Nevím jak moc různě se tam dá připojit autobaterka, já bych přišel jen na dva způsoby (minus-plus nebo naopak). Klema mezi prostřední a levou zdířkou bude na nějaké šachy s plovoucí zemí, tu bych tam nechal a baterku připojil mezi střed a pravou. Ale víc o tom měřáku nevím, možná je to jen mV metr a 12V z baterky je na něj moc. Asi bys sehnal nějakou dokumentaci pokud se s tím chceš párat. Zkus se zeptat na
http://blueboard.cz/kniha/p6nsu3pdcrp70 ... o71vhvskar
Nejspíš tam bude odkouřenej vstup. Nebo něco úplně jinýho :-)
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

Cenu bych odvodil od počtu digitronů :-)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

No dá se tam navolit i 1500V. No zkoušel jsem to připojovat s tou plovoucí zemí i bez ní, a furt nic. Asi by to fakt chtělo manuál. Jinak rovnice sběr = sběrný dvůr neplatí. :)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Jen jestli nemá tohle
Našel jsem ho dnes na sběru
a
připojím napětí z autobaterky tak digitrony furt ukazujou nuly
nějakou souvislost...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Basic »

No možná to souvislost má, ale už vím že se to z nějakýho důvodu neobnovuje. Když někdy při rychlým zapínání naskakujou různý čísla tak tam zůstanou viset až do vypnutí a znovu zapnutí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Zjavne to treba opravit.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bezny »

Basic píše:No možná to souvislost má, ale už vím že se to z nějakýho důvodu neobnovuje. Když někdy při rychlým zapínání naskakujou různý čísla tak tam zůstanou viset až do vypnutí a znovu zapnutí.
Jediná moje rada je schema+měřit. Pokud schema není, tak můžeš šátrat v analogové sekci kam až měřené napětí dochází (to by měl být vstup AD převodníku). Dál můžeš zjistit co tam funguje jako AD převodník a podle katalogu ověřit, že má všechno co potřebuje aby převáděl.
Že tam něco zůstane viset při rychlém vyp/zap může být náznak, že to neobnovuje, ale také to může být tak, že se tím provede nekorektní reset a mašinka zůstane viset v nějakém zbloudilém gama stavu.
Mimochodem není tam nějaké tlačítko Hold? A ještě - má to zezadu konektor k připojení něčeho, když něco není připojeno nemá tam být nějaká klema bez níž to nebude fachčit?
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Basic »

Tlačítko hold je asi kolečko opakovací doba. Čím víc ho vytočím, tím rychleji uvnitř něco cvaká a bliká světýlko polarita. Ale ani přesto neměří. Vzadu je jen ten konektor na sběrnici, viz foto.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Máš to jak od telky , či všeho ostatního , začni u zdroje +5V základ , pro převodník +-12-15V , jelikož digitrony svítí , je předpoklad , že je v poho , přesto bych kond poměřil . Ta napájecí napětí poměřit přímo na deskách , jdou-li přes konektory . Naměříš-li na výstupu zdroje 5V více jak 6V , tak jen vytahej digitrony ...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“