Signál pro řízení záznamu videorekordéru VHS Philips VR600A

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
machrfilip
Příspěvky: 49
Registrován: 16 úno 2005, 01:00
Bydliště: Královéhradecko

Signál pro řízení záznamu videorekordéru VHS Philips VR600A

#1 Příspěvek od machrfilip »

Potřebuji poradit, jak řídit záznam videorekordéru VHS PHILIPS VR600A pomocí signálu přes konektor SCART.

Pořidil jsem si kombinovaný přijímač DVD/DVB-T sencor SDV-8802T který má systém časového nastavení Schedule.

Tento systém časového nastavení umožňuje v určitou dobu zapnout DVB-T na přednastaveném kanále a pak zas přejde do režimu standby.

Bohužel tento přístroj neobsahuje signál jako mají některé přijímače satelitního vysílání "Nahrávání sat" a neumožňuje přímé řízení nahrávaní na videorekordér VHS.

Ptám se tedy, jestli jde nějak vytvořit ovládací signál "Nahrávání sat", který bych poslal do videorekordéru VHS přes SCART a tím nahrávání mohl řídit.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

Re: Signál pro řízení záznamu videorekordéru VHS Philips VR6

#2 Příspěvek od Banda »

Velice by mě zajímalo, které typy to umí, protože, jsem zatím neslyšel, že by se přes scart dal takto ovládat videorekordér.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

Re: Signál pro řízení záznamu videorekordéru VHS Philips VR6

#3 Příspěvek od sasaopravar »

Banda píše:Velice by mě zajímalo, které typy to umí, protože, jsem zatím neslyšel, že by se přes scart dal takto ovládat videorekordér.
Jojo,je to pravda,nevim sice ktery pin to je a co za signal je treba na něj podat ale snad někdo bude znalejši.
Přílohy
Philips.JPG
(38.43 KiB) Staženo 130 x
Naposledy upravil(a) sasaopravar dne 26 dub 2010, 23:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#4 Příspěvek od Banda »

Tak jsem si stáhl manuál a celkem mě to překvapilo.
Doufám, že se někdo znalý najde, kdo bude vědět, jak ta komunikace probíhá.
>machrfilip: Každopádně, teď to teda děláš tak, že nastavíš videorekordér a zároveň DVB-T? Což musím přiznat, že to po čase omrzí, zvlášť když toho chce člověk nastavit více.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od pida_m »

data na SCARTu jdou po : pin.10
(CLK out) a pin.12 (data)
ovšem záleží jak je to v tom videu využité.
píïa

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

Banda píše:Tak jsem si stáhl manuál a celkem mě to překvapilo.
Doufám, že se někdo znalý najde, kdo bude vědět, jak ta komunikace probíhá.
>machrfilip: Každopádně, teď to teda děláš tak, že nastavíš videorekordér a zároveň DVB-T? Což musím přiznat, že to po čase omrzí, zvlášť když toho chce člověk nastavit více.

Tohle ale bude fungovat jen mezi přístroji stejné značky a to ještě jen některé modely - ty dražší.Vím že Thomson nějakou komunikaci přes scart měl. Pochybuju,že to bude nějakej standart.Každej výrobce na svým písečku.O sencoru pomlčme.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od pida_m »

... o thomsonu radìji také
píïa

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

thomson považuji za Thomson před žlutou nemocí

Uživatelský avatar
machrfilip
Příspěvky: 49
Registrován: 16 úno 2005, 01:00
Bydliště: Královéhradecko

#9 Příspěvek od machrfilip »

Řízení záznamu videorekordéru Philips VR600A přes signál "nahrávání sat" mi funguje přes SCART AV2 ve spojení s TV LG LCD 26LH2000.

TV však má časovač ůkolů, který umožnuje nastavení pouze digitálního vysílání TV a rádia.
Budu to tedy řešit tak, že digitální vysílání budu nastavovat na časovači v TV a analogové vysílání v časovači videorekordéru.

Doposud jsem musel nastavovat oba časovače jak na DVBT tak i na videorekordéru. Mělo to však i výhodu, že nahrávání na videorekordér bylo nezávislé na TV . A já mohl sledovat na TV jiný program než ten co se zrovna nahrává.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

no ono LG a Philips je jaksi jedna společnost,tak nějakou spolukomunikaci předpokládám

Uživatelský avatar
machrfilip
Příspěvky: 49
Registrován: 16 úno 2005, 01:00
Bydliště: Královéhradecko

#11 Příspěvek od machrfilip »

Tak to mám docela štěstí, že mi to funguje. To že Philips a LG je společná firma jsem nevěděl. Tak to možná bude fungovat i dálkové ovládání Philips na TV LG.
V příloze přikládám návod a kódyvýrobců pro dálkové ovládání Philips.
Přílohy
dálkové ovládání videorekordéru Philips VR600A.JPG
(250.35 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
machrfilip
Příspěvky: 49
Registrován: 16 úno 2005, 01:00
Bydliště: Královéhradecko

#12 Příspěvek od machrfilip »

ještě kódy výrobců
Přílohy
Remote codes.jpg
(284.98 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

Signál TV/VCR na scartu

#13 Příspěvek od mluno »

Nehledejte za tím žádnou vědu. Na jednom pinu scartu je signál tušim TTL, který řiká, sem tu, přepni si mě.
Na tento signál reagují některé televize, takže stačí zapnout video a obraz se objeví, aniž by bylo potřeba cokoliv přepínat.
Podobně na něj reagují některá videa (třeba jako to moje). Takže stačí načasovat set-top-*box a video přepnout do režimu sat a kdykoliv se na daném pinu objeví jednička, spustí se nahrávání.
Jakýsi náznak je tady http://www.tydyt.cz/kabely/index.htm měl sem někde i popis (včetně napěťových úrovní), ale ten je kdovíkde.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “