Samsung HDD rekordér DVD-HR733

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FD723
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2007, 02:00

Samsung HDD rekordér DVD-HR733

#1 Příspěvek od FD723 »

Zdravim vsechny a zaroven zadam o radu...

Mam Samsung HDD rekordér DVD-HR733 a jednoduse receno, nejde zapnout. Po pripojeni do site vetsinou DVD vubec nenaskoci, obcas se vsak podari DVD nahodit a funguje. Po jeho vypnuti opet nasleduji problemy se spustenim. Tipuji problem ve zdroji, ale pak nerozumim tomu, ze obcas DVD nastartuje a v podstate funguje jak ma... Na prvni pohled zdrojova deska vypada v pohode, zadne vypoukle elektrolyty, ci ohorele odpory.

Prosim, poradte, co s tim... Je mi lito jeste rekorder vyhodit. Verim, ze se s tim da jeste neco udelat. Dekuji predem, zdravi Karlos
Přílohy
IMG_0692.JPG
(280.65 KiB) Staženo 140 x

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Re: Samsung HDD rekordér DVD-HR733

#2 Příspěvek od 555 »

ahoj,mám taky problém s dvd rekordérem ale philips.a ten zdroj je taky docela složitější než sem čekal asi jako ten tvůj.A pořád si nevím rady.

jen poradím změř napětí na obou konektorech (hodnoty napětí budou napsány bud u konektoru přímo anebo když ne tak v servisním manuálu jsou).jeslti máš osciloskop tak se ještě podívej na zvlnění těch napětí.přeju ti hodně zdaru.

a možná i z tvého popisu bych hledal studeňáky.

ten můj rekordér u toho jen je slyšet mírné syčení ve zdroji ale neudělá vůbec nic.asi je někde přetížená nějaká větev ale zatim jsem na nic nepřišel
Naposledy upravil(a) 555 dne 30 dub 2010, 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Re: Samsung HDD rekordér DVD-HR733

#3 Příspěvek od 555 »

ted jsem tu fotku priblizil a vlevo dole mas mas ,,tabulku" kde je napsána na jakém pinu má být jaké napětí a na jakém konektoru tak to zkus změřit :roll:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Je to typicke trebars pri vadnom elektrolytickom kondenzatore. Ten sice napohlad vyzera dobre, ale moze mat zle elektricke parametre. Kapacitu, ESR. Tietosa prejavia inak, ked je kondenzator studeny, inak.ked je zohriaty okolitou teplotou. Dalej pri zapinani su kondenzatory vacsinou vybite a ak sa nedokaze pritom nabit pre tie zle parametre, tak sa to moze prejavit na fungovani celeho zariadenia.
Netvrdim vsak, ze tvoju zavadu nemoze sposobovat aj nejaky polovodic.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tibo323F »

pomen zdrojove kondenzatory na prim. strane a vymen aj tranzistor a aj obvod ak je tam a pojede to

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ty si druhy zslaby? :roll:

Uživatelský avatar
FD723
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2007, 02:00

#7 Příspěvek od FD723 »

Nazdar pánové,
tak se mi to HDD-DVD podarilo rozchodit. Vymenil jsem uplne vsechny elektrolyty ve zdroji za cca. 80Kč. Nejdrive jsem je vymenil na primaru, ale nestacilo to, tak jsem stejne poresil i sekundar.
Pridam jeste par poznatku /spise pro ty, kteri maji nebo budou mit stejny problem/. Po zmereni napeti na obou konektorech bez zatizeneho zdroje slapalo pouze 33V, 12V a 3,3V, kde melo byt 5V bylo jen 3,6V. Po zatizeni zdroje nefachčilo az na tech 33V vubec nic.

Dekuji vsem borcum, kteri poradili, zdravi Karlos

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “