Stupnice DU10

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Stupnice DU10

#1 Příspěvek od daton »

Páni kolegové prosím Vás, mám jeden funkční kousek vynikajícího ručkového měřícího přístroje DU10 ale chybí mi stupnice. Ta bohužel časem tak popraskala že není čitelná, pokud by někdo z Vás měl tento přístroj rozdělaný. zkuste mi ji prosím nafotit digitálem a poslat na adresu aladim@post.cz děkuji.
Tento přístroj i přes své stáří byl vynikající měřící pomůckou , když si člověk netroufal strčít tam digitál s obavou o malou jiskřičku, která ho pošle do věčných lovišť.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Stupnice DU10

#2 Příspěvek od jopein »

No asi ti nepomůžu, ale cena digitálního MP, který běžně na takové věci používám , je tak kolem 100,- Kč , shoří - letí do koše :)

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Artax »

Ty mladý jsou jak praštěný, vůbec nevědí, jak sqvělej je poctivej ručkovej metr. Já mám DU 20, ale o desítce vím. Má ji kamarád. S tím focením to ale moc nevidím. Muselo by se to fotit s ohniskem 100mm a víc(vztaženo na kinofilm) kvůli zkreslení a osa objektivu by musela být přesně kolmo v obou rovinách. Jinak totiž vznikne paskvil, stupnice nebude mít linearitu. Teď jsem dostal DVD s amáry od roku 1987, mám pocit, že to tam někde je. Jinak bych zkusil archiv Metry Blansko, jestli není origoš předloha. Anebo co to namalovat v AutoCadu? Až bude trochu času, tak se na to mrknu a ozvu se.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

Dík Atraxi kdyby jsi něco našel tak mi pošli vzkaz. Amára od 87 mám téměř všechny ale vubec si nevzpomínám že by tam něco bylo, rád bych se však mýlil.
Dík za jakýkoliv podnět nebo pomoc.
S autocadem to moc neumím a navíc nevím jak bych udělal ohmickou stupnici, byla dost nelineární jestli si dobře vzpomínám.
Ona by šla možná i ta fotka smířil bych se s malou nepřesností dalo by se to korigovat jejím roztažením nebo zůžením v photoshopu.

62.24.83.192

#5 Příspěvek od 62.24.83.192 »

Já ti daruju stupnici i se systémem . Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“