Projektor Panasonic PT-100AE

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

Projektor Panasonic PT-100AE

#1 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
mám problém s tímto projektorem,
Po zapnutí zapálí lampa, má však nestabilní svit a po cca 30s zhasne, pak již nenaběhne. Koupil jsem novou, ta však dělá úplně to stejné. Myslím si, že chyba je v napájení lampy. Je tam deska, kde je celkem 7ks tr. s označením G4IBC30KD. Po přeměření jsem zjistil, že jeden je proražený. Bohužel tento tr. u nás nemohu sehnat. Čím můžu nahradit tento tr.?
Za jakoukoliv radu děkuji.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Kolik máš natočeno hodin na starou lampu?

Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

#4 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
předně děkuji za odkaz - něco snad vyberu.

Kolik je nasvíceno na starou lampu nevím, protože jsem projektor koupil s tím, že je vadná zřejmě lampa. Mám novou lampu a je to úplně stejné jako s tou starou. Kontrolka lampy ale nesvítí.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Burajko »

IRGB4064DPBF tento by som tam dal ja.Zo stranky TME.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vombat »

Tato závada má stejné příznaky jako zadřená dynamická clona. Zkus ji prstem vychýlit, musí jít absolutně volně a musí se s pomocí pružiny vracet. Častá závada u tohoto typu.

Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
co je dynamická clona? Kde ji najdu. Děkuji za trpělivost

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od vombat »

Vyndáš lampu a vedle je systém, který natáčí klapky do cesty světla lampy. Je to podobné lineárnímu motoru, který natáčí hlavy v HDD nebo disketových mechanikách. Lehce to poznáš. Nemusí se ani rozebírat celý projektor, stačí odšroubovat víko, kterým se mění lampa a systém rozchodit. Natáčením klapek se mění rychle světlo - tma ve scénách. Musí to bezvadně chodit, systém při spuštění pravděpodobně testuje odezvu a při chybě vypne lampu. Trvá to od řádu sekund po minuty. V popisu je to citováno jako irisová clona, ale jsou to jen klapky. Už jsem tady o tom psal, podívej se do mých příspěvků.

Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

#9 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
dík, ale asi mě ošidili. Určitě na mě ti klucišikmoocí šetřili, já tam nic takového nemám.
U lampy ze zadu: držák kabelů, v pravo ventilátor, v levo ventilátor, ve předu už je optika (nějaké krycí sklo.
Když tomá stavět clonu světlu musí to být ve předu, ale kde?
Projektor mám rozhozený /horní hlavní deska je dole a vyndaný napájecí deska se startérem pro lampu. ale nevidím to.
Mě se toprojevuje tak, že když zapálí lampa, svit lapmy není stabilní, vždy to pískne a lampa pohasne po chvíli je vidět zelený nápis AUTO PC a po chvilce lampa zhasne a začne už jen pulzovat (velice slabí svit a mrkání).
Můžeš prosímtě napsat přesněji, kde tu clonu najdu?

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od vombat »

Projektor je vzhůru nohama, víčko lampy má dva šrouby, ovládání clony je na druhé straně než jsou šrouby, plastový nažloutlý díl, na těle má pružinku, jde s tím pohybovat cca 90 stupnů, přes táhla ovládá clony.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Burajko »

Ked tam nameral prerazeny trand...clona mu nepomoze.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

#12 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
tak já to tam skutečně nemám. Jsem okraden :headscratch:.
Prostě v Janosku byla krize už dávno. Po žádném táhle není slechu ani dechu. Prostě to tam není.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od vombat »

Líp už to nejde : http://www.youtube.com/watch?v=6jGwB05_gdk , zde je video o promazání clony.

Uživatelský avatar
picasso-12345
Příspěvky: 57
Registrován: 05 črc 2008, 02:00

#14 Příspěvek od picasso-12345 »

Zdravím,
takže, děkuji za video, ale já to tam skutečně nemám. Ani tam nemám prostor, kde by to mohlo být. Napadá mě, že ten typ na videu je PT -100AX, já mám PT-100AE. Jinak kryt přístroje je taky jiný, hladký hranatý.
Zde je odkaz na můj projektor, je to ve francouštině, ale obrázky jsou dost výřečné.
http://forum.allinbox.com/aspectgeek/Mo ... _536_1.htm

Děkuji ještě jednou.

Uživatelský avatar
elan17
Příspěvky: 3
Registrován: 14 lis 2010, 01:00

#15 Příspěvek od elan17 »

Zdravim!
Potreboval by som poradiť s tymto projektorom po zapnuti sa rozbehne kontrolka lampy nesviet ale lampa stale preblikuje a obraz vidno mali len ked sa pozrie cez čočku dnu. Je možne nejako zistiť vadnosť lampy alebo v čom by mohol byt problem. Este jedno take zistenie po odobrati krytu na doske svieti nejaka cervena kontrolka ale ta pri zalozenom kryte nie je vidieť myslim si ze toi je nejaka servisna. Dakujem za radu

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“