Vypln reprobeden

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

Vypln reprobeden

#1 Příspěvek od Xfire »

zhnam druh polyesterového vlákna ktory sa vola DACRON ... pouzova sa na vypln reproduktorov.. neviete mi niekto odporucit kde by som take vlatno zohnal?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím, já jsem do beden používal tohle: http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni ... no-2m.html

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#3 Příspěvek od EL34 »

Pořádně si proper v pracím prášku ovčí vlnu!!
Lepší než draze platit za kousek plastu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Bednu vylep papírovými "kartony od vajec" (čtvercové - pro 30ks) - nestojí to nic 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#5 Příspěvek od kovka »


Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od kasa »

kokun píše:Bednu vylep papírovými "kartony od vajec" (čtvercové - pro 30ks) - nestojí to nic 8O
Tahle vajíčková fáma pochází z dob budování hrdého nezávislého socializmu. Ve skutečnosti to ale nefunguje ani pro tlumení prostorů (studia, zkušebny) ani tím spíš reprobeden. Vždyť se jedná o materiál silný méně než jeden milimetr se skvělou poddajností pro nízké kmitočty a ty několikacentimetrové vlnky mohou s ohledem na své rozměry působit až na akustické vlnění od 8 kHz...

Pane kokúň, je mi to upřímně líto, ale v tomhle případě se shodneme jen na tom, že těch vajec se tam vejde opravu přesně 30.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Sesi »

Tu ovčí vlnu moc nedoporučujou pro otevřené boxy(bassreflex), že to napadá hmyz(moli apod.) Leda tu vlnu něčím ošetřit, ale nemám zkušenosti.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

zmuchlaná tenká polyethylenová folie do které se balí např. pečivo, nábytek či textil, prostě se nacpala otvorem basáku, použito
u repro boxů RS-334 výrobce Elektronika podnik ÚV Svazarmu Praha někdy v roce 1986-87
Naposledy upravil(a) konosuke dne 03 čer 2010, 19:47, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

Taky se používalo tohle, viz http://www.rempo.cz/produkt/2514/Filtra ... B-400.aspx

Killroy

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

možná je to hloupá anekdota, latina, nevím, ale jeden znalec - konstruktér mě u piva přesvědčoval že k zatlumení zadní stěny boxu použil souvislou vrstvu dámských vložek
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

kasa mimo jiné píše: Ve skutečnosti to ale nefunguje ani pro tlumení prostorů (studia, zkušebny)..
Tady bych si dovolil trochu nesouhlasit. V dobách bigbítu jsme to používali na vytlumení při zařizování zkušebny (původně nevyužitý sklad při KD). Skutečnou účinnost tehdy nikdo neměřil, ale pokud se pobily celé stěny, mělo to poznatelný účinek. Nic lepšího-dostupnějšího jsme tenkrát ani neměli k dispozici..

Killroy

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#12 Příspěvek od kasa »

Killroy píše:...Nic lepšího-dostupnějšího jsme tenkrát ani neměli k dispozici...
Nesrovnatelně lepší účinky pro tlumení i odhlučnění mají třeba staré koberce zavěšené na stěnách. Nehledě na snadnější instalaci. Ta pověra s vajíčkovými proložkami je opravdu jen mýtem, kterému spousta lidí věří, než se přesvědčí na vlastní uši.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od jogo »

Skutočne tie vložky boli dosť aktuálne, ale použitým materiálom a hlavne veľkosťou boli v tej dobe iné..
Prepravky (zásobníky) na vajíčka sa taktiež účinne používali, a myslím že v tom sa nezmenilo nič ani dnes - avšak nie na tlmenie hluku, tam je skutočne účinnosť mizivá, ale na tlmenie odrazov - čiže na vytváranie "bezodrazových" priestorov..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

V bednách, co mám kdesi ve sklepě, někdo použil starej Rotaflex. Když se někdo opřel o basreflex nátrubek, nejspíš se celou noc drbal... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
trafikant
Příspěvky: 37
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové

#15 Příspěvek od trafikant »

Já jsem měl - vlastně ještě mám v třicetilitrových třípásmech klasickou skládanou vatu. Je tam naskládaná ne nějak násilně, ale tak aby stejnoměrně vyplnila vnitřek bedny. A myslím, že dobrý. Tuším, že to doporučoval Svoboda v knížce "Reproduktory a ozvučnice".

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“