Jak naladit televizi Toshiba 2104XS?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zdeno_Kastelan
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

Jak naladit televizi Toshiba 2104XS?

#1 Příspěvek od Zdeno_Kastelan »

Nazdar, potřeboval bych poradit jak mám naladit tuto tv. Je to starší bedna( tak 95 rok) ale obraz parádní, jenže nevím jak na ni. Vepředu nemá klasické ruční ladění a ani přes dálk. ovl. (origo i univerzál) mi to nedělá nic. Co je ovšem zajímavé, jak mám doma kabelovku tak po zapnutí se mi samo naladila tak cca půlka programů co tam bylo předtím a zbytek nic. Neví někdo jak na to? Dík moc!!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Nevim jestli je to stejnej model, ale jestli je na ovladaci takovej obdelnicek s carkou uprostred, tak ho mackej, budou na obrazovce stridave naskakovat symboly ASM, tri obdelnicky a nebo tri sipky nebo tak nejak. Az naskoci tri sipky, stlac na ovladaci tlacitko + pro ladeni v pasmu VHF a nebo - pro ladeni v pasmu UHF. Zvukova norma se prepina tlacitkem - kdyz je na TV zobrazene ASM.

Uživatelský avatar
Zdeno_Kastelan
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#3 Příspěvek od Zdeno_Kastelan »

HA, tak ten gombík tam je. Akorát mačkám mačkám ale nic. Je sice pravda, že ovladač je notně ošoupaný ale jinak funguje. Ještě to skusím přes univerzal, tak uvidíme. V každém případě zatím díky :prst:

Edit: Už to facha!!! Ale jak teď uložím ten program do paměti???

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Nijak, jak naladis obraz je to v pameti na akt.programove predvolbe

Uživatelský avatar
Zdeno_Kastelan
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#5 Příspěvek od Zdeno_Kastelan »

Jo! Szupr! Šlape jak sax! Jen drobounký problémeček, jak lze to vyhledávání stopnout? Jeden kanál se tam asi překrývá, resp. je hned za druhým, a ladění mě to hned přeběhne. Lze to tedy nějakým gombikem hned bloknout??? A ještě jeden dotaz, při ladění ty ostatní předvolby (ASM a tři obdelniky) to k čemu dobré? Jinak díííkk moc.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Pokud si to dobře pamatuji, tak ty obdélníčky signalizují pásmo ve ktrém probíhá ladění.Mám asi tu samou na chalupě, ladění je naprosto stejné.Možná bude ještě starší, ale obraz jako šlak!!!!Kam se na něj hrabou ty nové sračky tak 5 let zpátky.....Ty byly vyblité už v záruce!

Uživatelský avatar
Zdeno_Kastelan
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Zdeno_Kastelan »

Tak už su spokojené skoro na 100%. Ten poslední kanál se mi nakonec povedlo naladit, takže radost převeliká.... :D
A hlavně díky vám... :ladys: :pray: fakt Ď.
Jen taková maličkost, nejde mi nastavit ostrost, světlo, atd. prostě ovladač je již notně ošoupán a tak přemýšlím, že bych přikoupil druhý. Nemá někdo kladné reference, popř. může mi někdo přímo doporučit typa, s kterým bude Toshiba šlapati??? (Na google je kupa odkazů, ale v tom se vyznat....)
Ď.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

Tady: http://eshop.dalkove-ovladace.cz/ - ti jsou schopni dodat, když ne originál, tak možná jeho repliku, ale téměř jistě nějaký od náhradního výrobce.
Máš tam kontaktní formulář - tak jim můžeš zaslat dotaz. Pokud budou on-line, tak s nimi můžeš komunikovat prakticky hned :wink:
A univerzál radši zahoď - zvláště na takového "exota" telku - s ním určitě nic nenaladíš (jedině tak zákl. f-ce: přepnout program, přidat hlasitost apod.) 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Tahle telka byla opravdu super, teda jeste je. Ted ji maji decka v pokojicku, mam ji nejakYch 17 let a krome ovladace ktrery uz neni mela jednu jedinou zavadu - vertikal pred dvema roky a to bez zjevne priciny, vsechna elka jsou puvodni. Ted je u ni dvb-t box a obraz porad jak nova.

Uživatelský avatar
Zdeno_Kastelan
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#10 Příspěvek od Zdeno_Kastelan »

http://www.dalkove-ovladace.cz/dalkove- ... d1f5239120
Jo to je ono... Ještě jednou děkuji. :aplause: :breakdance:
Toshiba ruleeeezzzzz

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“