GES a AME rychlost připojení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

GES a AME rychlost připojení

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Tak nám dodejci změnili gesicht a alespoň mně to jede zoufale pomalu , oproti dříve . Zkušenosti ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

GES - čirá katastrofa + mračno chyb při vyhledávání atd.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

a zkoušeli jste jim napsat?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od xxxe »

AME co maj jinej web taky děsný a už není třeba na seznamu ve vyhledávači zboží.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Ame se rozběhlo . Jaké máte dále povědomí o GESu . Přestal jsem absolutně používat .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem AME před chvíli "shodil" při vyhledávání...

Jinak ti IT alchymisti by si měli uvědomit, že normální technik často nemá na běžnou práci a tedy i vyhledávání součástek monitor s rozměrem fotbalového hřiště, nebo je už prostě starší a má nastavený menší rozlišení, aby vůbec něco přečetl. Pak honí sloupečky za rohem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

Ges, je tam prehnane vela grafiky, ale to je teraz "moderne". ved kazdy mame 100Mbit net. Ja mam rad stranky, ktora sice moze byt uzasne animovana, ale eshop by mal byt maximalne jednoduchy a rychly.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

Nejpomalejší je suveréně Lhotský - ale slibuje již delší dobu zlepšení :lol: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

V tomto musim pochvalit Avelmak. Web je jednoduchy a rychly, funguje v kazdom prehliadaci a neplytva miestom na obrazovke.

Naopak GME je hrozne. Sice akoze moderny design, ale je to cele preplacane javascriptom, takze so slabsim CPU je to hrozne.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

IT alchymisty netřeba komentovat, je to zbytečné a známe to asi všichni. Nicméně web-eshopy se většinou staví a upravují podle průzkumu přístupů = monitoruje se kolik a jakých bylo připojení, jaké je % využití různých prohlížečů a jakém rozlišení je uživatelé používají. Podle toho se potom volí nějaká zlatá střední cesta. Deset lidí ze sta bude kritizovat, těch devadesát zbylých třeba uvítá zase ty pozitivní stránky věci. Nikdy se nedá vyhovět všem. To není prostě možné. A kritici většinou nechápou jednu další věc - ten web se staví tak, aby byl co nejvíc přístupný a propustný robotům googlu, yahoo, seznamu apod = cílem je být co nejvíc vidět a pokud možno, tak na prvních stránkách.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 23 čer 2010, 13:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Napsal jsi to killroyi pěkně , ale jak se mám do jejich databáze dostat já ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Do databáze? Tak tam se určitě nedostaneš.. :D A pokud máš problémy s připojením anebo prohlížením, musíš je řešit u sebe. Anebo je obejít tím jak už si napsal, bohužel..

Killroy

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Právě to nechápu (IT španělská říznutá tureckou vesnicí) připojení bývá i 500kB , ale u nich ani nepopojedu stránkou . Jsou to jediné stránky , kde se prostě nehnu . Netvrdím , že to nemůže být chybou mezi monitorem a židlí . Nechám se navést , jak malý Jarda ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Problém je, že třeba ten GES server je ochoten vygenerovat i stránku, která má přes 1.2MB čistého textu (bez obrázků). Takže stačí pár blbých dotazů a dá se asi docela solidně zahltit, popř. rovnou dočasně složit. Sice to nikoho asi nenapadne, ale člověk nikdy neví...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od AmarokCZ »

Nové stránky GESu i GME mi jedou rychleji než ty staré, takže chyba je rozhodně mezi židlí a klávesnicí (NET mám 128/48kbit/s - takže žádnej rychlík).
Rozhodně si ale myslím, že ten nový vzhled u GME i GESu je zbytečný (nepřináší to nic novýho kromě toho, že se to při menším rozlišení nevejde na monitor.
ZdenekHQ: o tom dost pochybuju, kdyby měla stránka 1.2MB tak by se mi načítala přes minutu místo aktuálních max 5sec.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“