Samovoľné prepínanie programov u vantage7100s.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

Samovoľné prepínanie programov u vantage7100s.

#1 Příspěvek od durinov »

Tento príspevok je ohľadom opatrnosti spotrebiteľa k svojmu prijímaču.Vlastním satelitný prijímač vantage HD7100s (mimochodom aj vantage8000) moja dcérka bola tak hyperaktívna,že sa jej podarilo prelomiť na prednom panely dotykové ovládanie(kde vznikla prasklina,ktorá zapríčinuje zopnutie kontaktu priamo na predvoľbe programov).Tento system prepínania je obdobou senzorového prepínania.Pri kontaktovaný predajcu tohto prijímača ohľadom objednania náhradného dielu (predný panel)som sa dočkala len vyhýbavým odpovediam a zavádzaniu.No bohužiaľ je to nemecký sortiment vyrábaný v azii.Ono predať je výhodne pre predajcu,ale čo sa týka servisných úkonov je už obtiažou.Preto by som bola rada,aby si užívatelia obdobných prijímačov dávali väčší pozor než ja a ustrážili si svoje malé ratolestí od podobných udalostí.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Nemeckych, japonskych atd. vyrobkov vyrobenych v Azii je teraz viac-menej pravidlom. O to ani tak nejde. V tvojom pripade by sa nemalo jednat az o taku zavaznu poruchu. Predstavujem si to tak, ze ked ma byt prepnuty program, tak sa musia spojit nejake dve plosky. Mozno by bolo vhodne vybrat kontaktnu gumu alebo mikrospinac, aby nedochadzalo k samovolnemu spinanu kontaktov, t.j. prepinaniu programov. Tieto prijimace dokazes plnohodnotne ovladat dialkovym ovladacom, takze lokalnu klavesnicu tym padom nepotrebujes.
To, ze treba na deti davat pozor je ina stranka veci. Aspon vies, ze ich mas, ja take stastie nemam.

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od durinov »

cabernet píše:Nemeckych, japonskych atd. vyrobkov vyrobenych v Azii je teraz viac-menej pravidlom. O to ani tak nejde. V tvojom pripade by sa nemalo jednat az o taku zavaznu poruchu. Predstavujem si to tak, ze ked ma byt prepnuty program, tak sa musia spojit nejake dve plosky. Mozno by bolo vhodne vybrat kontaktnu gumu alebo mikrospinac, aby nedochadzalo k samovolnemu spinanu kontaktov, t.j. prepinaniu programov. Tieto prijimace dokazes plnohodnotne ovladat dialkovym ovladacom, takze lokalnu klavesnicu tym padom nepotrebujes.
To, ze treba na deti davat pozor je ina stranka veci. Aspon vies, ze ich mas, ja take stastie nemam.
V mojom prípade,mám doma aj zručného mechanika,ktorý má teoretické znalosti v oblasti elektrotechniky a zistil,že ide o dotykové spínanie,ktoré pracuje na princípe svetelného spínača(ak som tomu dobre porozumela ide o svetelný spínač ktorý pri zatienený zopne kontakt a tak sa stáva vodivým) a tým pádom,keď došlo k porušeniu ochraného krytu(prasklinou priamo v smere dotykového spínača),narušilo jeho funkčnosť.Ono ide v mojom prípade o to,že je problém zohnať náhradnú časť tohto prijímača(predný panel).Predajca sa bráni,že nieje problém objednať vadnú súčiastku,ale v takýchto prípadoch sa stáva,že náhradna súčiastka,môže byť drahšia ako samotný prijímač(tj.dovoz priamo z nemecka pomocou UPS je okolo 80eur)a nehovoriac o náhradnom diely.A to je ako uznáte začarovaný kruh.Síce máme to s časti vyriešené,že je to deaktivované a funguje to len cez dialkové ovládanie.Ale už to nie je ako má byť.Toď vše.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Nahradni panel na Vantage bych asi sehnal, ale jeho cena nebude zrovna prizniva.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “