dvoumístný ukazatel skore

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

dvoumístný ukazatel skore

#1 Příspěvek od Mihau2 »

Zdravím bastlíři,koukal jsem na forech,a i tady se řešily ruzná počítadla,a pan google si hleda co má nejlehčí a co chce:D ,chci si udělat ke stolnímu fotbálku ukazatel skore,něco jednoduché jako dvojtečka diody jo ,a pak 2x dvoumístný segmen LED,ale i jednoduché počítadlo(jako schéma najít) není tak jednoduché,hledal jsem i ve školním sešitu a nic ,prosím prosím,o nějaká schématka počítadel moc děkuji

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Nebude v katalogovém listu té sedmisegmentovky tradiční zapojení, které by ti pomohlo?

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Mihau2 »

nemám segmenty přesně vybrány,je mi vlastně celkem jedno jaký,ale v katalogu co jsem se jen tak zběžně díval tak tam bylo pouzito zapojení jako teploměr,

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od belkvl »

co takovej obycenej citac+ dekoder?

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Nazdar, jako nejjednodussi variantu bych videl maly jednoduchy softik na PC a segmentovky pripojene do LPT portu. Zalezi ovsem, jestli mas pobliz toho fotbalku PC. Ten programek se vali na netu. Jestli budes mit zajem mrknu po nem. Ma vic funkci, jako hodiny, odpocitavani, skore. Autor ho vyvijel jako ukazatel pro telocvicnu.

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Mihau2 »

uvítám všechny možné varianty,moc díky prosím o schématka

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Honza_dy píše:Nazdar, jako nejjednodussi variantu bych videl maly jednoduchy softik na PC a segmentovky pripojene do LPT portu. .... Ten programek se vali na netu. Jestli budes mit zajem mrknu po nem.
Já bych taky prosil. Teď dělám - tedy chci dělat - experiment s drogou eee s portem LPT a možná by se mi to hodilo jako inspirace.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

Autorem je Adam Nehudek. Kdysi jsem to zkoušel a chodilo to dobře.
Jenom si nejsem jistý jestli to bude fungovat pod XPčkama samo o sobě. Pokud ne, bude ještě potřeba naistalovat Port95nt

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#9 Příspěvek od Mihau2 »

tak tu máme problém,moje staré pc jak si odešlo do věčných lovist a na notasu nenám lpt ,není něco jiného podobného dík

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#10 Příspěvek od Honza_dy »

Leda zkusit převodník USB>LPT, ale s těmi jsou obecně problémy.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Čítač z Číny

#11 Příspěvek od petrfilipi »

Jinak za 20 USD (včetně poštovného) je možné koupit 4místný čítač z EBAYe (číslo aukce třeba 350366199054). Je to kombinovaný měřič frekvence a čítač impulzů). Má to tvar panelového měřidla a je otázkou, zdali se to vyplatí bastlit, když tohle je za 420 Kč.
Petr Filipi

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“