OVP CTV257 stereo - pruh v obraze

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

OVP CTV257 stereo - pruh v obraze

#1 Příspěvek od urbanek »

Zdravím,
mám tu tohle OVPčko, původně TV nešla vůbec (vadný pozistor a přepálená pojistka). Teď už funguje, ale někdy se stane, že po přepnutí na předvolbu, kde je něco naladěno, se na obrazovce objeví černý pruh (viz foto), ten pruh má pokaždé jinou velikost i polohu a někdy se k němu přidají i nějaké znaky nebo písmena. Po přepnutí na jinou předvolbu a zase zpátky pruh buď zmizí, nebo se objeví na jiném místě. Prostě jako kdyby po přepnutí předvolby něco "zblblo" procesor, a ten vygeneruje něco na obrazovku. Jinak OSD i teletext se zobrazuje normálně. Jen jednou se mi stalo, že se nezobrazovalo číslo předvolby.
Napájecí napětí všechny sedí podle údajů napsaných na tišťáku, zvlnění jsou jen nepatrná. Blokovací kond v napájení MCU jsem měnil.
Nemá, prosím, někdo nějaký nápad? OVPček jsem dělal už několik desítek, ale s takovou závadou jsem se ještě nesetkal...
Díky
Přílohy
ovp_2.jpg
(62.03 KiB) Staženo 151 x
ovp_1.jpg
(64.94 KiB) Staženo 150 x

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Existujú 3 možnosti závady - hlavné.
1. modul TXT - s týmto som sa stretol na CTV218 (na zistenie stačí vybrať modul, premostiť na zástrčke videocestu 10uF elytom)
2. pamäť (nová si údaje prepíše z uPC) - aj s týmto som stretol
3. procesor (pri vade uPC som sa s takýmto prejavom závady ale nestretol)
Robo...

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#3 Příspěvek od juca »

Je to bod č.3, mal som viac krat.
juca

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Tento TV má teletext už součástí mikrokontroléru (už tam není samostatný modul). Paměť můžu zkusit, ale tomu moc nevěřím, spíš mám obavy z odcházejícího MCU

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Robosand »

Jasné, nemám po ruke dokumentáciu od CTV257, vychádzal som z 218-ky. Takže beriem.
Robo...

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#6 Příspěvek od Pesko »

Robosand píše:Jasné, nemám po ruke dokumentáciu od CTV257, vychádzal som z 218-ky. Takže beriem.
Keď si vychádzal z 218-ky ,tak si aj tak vychádzal nesprávne ,nakoľko v 218-ke sa vybratím modulu TXT cesta video signálu nepreruší , nakoľko je TXT modul s obvodom TPU 3040 na videosignáli iba zavesený.
V CTV218 ,251 ,281 sa však cez modul TXT zobrazujú aj symboly OSD a vybratím modulu by sa prestalo zobrazovať Menu.
Takéto náhodné pruhy a písmena z Menu sú typické pre TV s procesorom NEC uPD78014...,ktoré sa z týchto dôvodov nahrádzali typom 78015...
Mal som aj prípad ,že nepomohla ani výmena procesora. Nakoniec som chybu odstránil výmenou VN trafa ,v ktorom pravdepodobne dochádzalo k nejakému mikrosršeniu ,ktoré dokázalo popliesť procesor ,ktorý potom vygenerovával rôzne pruhy a roztrúsené písmena z Menu po obraze.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Robosand »

Pesko, máš pravdu, vytiahol som serv. protokol a nebola to 218-tka, ale CTV2122.
Mimo toho Ti pošlem SZ...
Robo...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“