Změna jističe 6A na 16A

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
AMOS32
Příspěvky: 85
Registrován: 30 kvě 2010, 02:00

Změna jističe 6A na 16A

#1 Příspěvek od AMOS32 »

Prosím o stručný popis co je potřeba na navýšení jednof.jističe na 16A.Děkuji předem

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Potrebujes urobit jednoznacne reviziu vedenia od istica k spotrebicom. Prelozene do ludskej reci, kompletna vymena vodicov, aby zniesli dany prud. Nepredpokladam, ze pri tak malom istici daval niekto v minulosti hrubsie vodice.
Inak tato vymena mi cosi navrava, ze potrebujes riesit problemy s bytovym jadrom v starsom panelaku, kde na 6A istic su okrem osvetlenia zapnute aj zasuvky v kupelni a v kuchni nad linkou. Pokial sa jedna o tento problem, tak by som to radsej riesil zmenou zapojenia a pouzitim druheho istica na zasuvky a ten 6A by som tam nechal kvoli osvetleniu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Na Tvou otázku se hodí jen jedno - šroubovák . :lol: Málo informací od Tebe .

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od makino »

Revíziu z dovodu výmeny jedného ističa to asi nie ale podľa toho ako si položil otázku, tak nejakého známeho čo do toho trochu vidí a vie o čo ide. Za tie dve, tri ....x pív to stojí niekomu to dať spraviť kto sa v tom vyzná, ináč možno budeš potrebovať hasičov :beer:

Uživatelský avatar
AMOS32
Příspěvky: 85
Registrován: 30 kvě 2010, 02:00

#5 Příspěvek od AMOS32 »

Jsem to špatně popsal jedná se o hlavní jistič u el. hodin.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

xmurgi sto bodov .

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

AMOS32 píše:Jsem to špatně popsal jedná se o hlavní jistič u el. hodin.
To ako že hlavní istič máš 6A ? to nejak nechápem. :roll:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

to mas pravdu, tak maly istic som pri elmeri este nevidel :wink:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Na chate to muze byt, proc by ne.
Nejlepsi se domluvit s nejakym elektrikarem nebo RT, jde o to, aby stavajici rozvod vubec 16A snesl.

Jinak u E-onu je to potom asi takto - zazadas o navyseni prikonu, v pripade kladneho vyjadreni na zakaznicke lince nahlasis rozpeceteni, provedes vymenu jistice, nahlasis ukonceni praci, posles revizni spravu spolu s zadosti.
Vsechno si platis a zaplatis i navyseni prikonu (u trifazove pripojky je to 500Kc/amper, u jednofazove nevim)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

viděl jsem takový jistič jako hlavní do bytu , ale ta instalace byla asi předválečná, hadrový dráty. Jinak bylo běžné 10A. Obávám se že by to chtělo novou instalaci.

Uživatelský avatar
AMOS32
Příspěvky: 85
Registrován: 30 kvě 2010, 02:00

#11 Příspěvek od AMOS32 »

galjo píše:
AMOS32 píše:Jsem to špatně popsal jedná se o hlavní jistič u el. hodin.
To ako že hlavní istič máš 6A ? to nejak nechápem. :roll:
Je to na garáži.Taky jsem na to koukal jak blázen 6A je dost málo.Zapojil jsem vysavač a už to letělo ven.Přívod je v pohodě 6mm nebo 10mm měd.

Uživatelský avatar
AMOS32
Příspěvky: 85
Registrován: 30 kvě 2010, 02:00

#12 Příspěvek od AMOS32 »

RadekB píše:Na chate to muze byt, proc by ne.
Nejlepsi se domluvit s nejakym elektrikarem nebo RT, jde o to, aby stavajici rozvod vubec 16A snesl.

Jinak u E-onu je to potom asi takto - zazadas o navyseni prikonu, v pripade kladneho vyjadreni na zakaznicke lince nahlasis rozpeceteni, provedes vymenu jistice, nahlasis ukonceni praci, posles revizni spravu spolu s zadosti.
Vsechno si platis a zaplatis i navyseni prikonu (u trifazove pripojky je to 500Kc/amper, u jednofazove nevim)

Díky vyčerpávající :aplause:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#13 Příspěvek od xmurgi »

Fajn ze sa to vysvetlilo, lebo moj typ na bytove jadro bol uplne vedla :wink:. Pokial tam mas dostatocne prierezy, tak uz len podla navodu vyssie urobit tu nestastnu byrokraciu u nuteneho monopolu :( .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

U nás (v Čechách) ta byrokracie proběhne rychle , horší předpokládám revizi .

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#15 Příspěvek od vladom »

Já to měl kdysi v Ostravě na garáži taky tak. Ale nic nebylo plombované, protože spotřeba se odečítala na centrálním elektroměru a potom podle podružných rozpočítala. Iniciativně jsem si vyměnil jistič sám, přívod byl dimenzovaný dostatečně, ale elektroměr by jen na 5A a dostal zabrat. Proudové cívky očerněly a olej byl rozstříknutý po celém vnitřku elektroměru ( byl to už ten novejší průhledný typ). Pokud to je zaplombované, bez revize a následných úprav to asi nepůjde.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“