DVB-T tuner v TV, změna na MPEG4

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

DVB-T tuner v TV, změna na MPEG4

#1 Příspěvek od jurill »

Dá sa upraviť zmenou firmware DVB-t tuner na HD /MPEG4/ príjem?
Naposledy upravil(a) jurill dne 18 čer 2010, 10:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud vím, je nutná i HW podpora.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Kdyby to bylo tak jednoduché, nebyl by MPEG4 takovým strašákem. Nějaké čtivo je třeba tady:
http://www.digitalnitelevize.cz/zpravy/ ... zkova.html
http://www.parabola.cz/clanky/3949/cra- ... -v-dvb-t2/
DVB-T2 jednou nahradí stávající DVB-T a majitelé stávajících set top boxů / televizorů budou muset opět investovat do nákupu nového přístroje. Chtěli bychom připravit samostatný multiplex, na kterém rozvineme celoplošné pokrytí televize s vysokým rozlišením. Poté začneme jednat o přechodu ze systému DVB-T na DVB-T2"," uvedl Vykydal.
Killroy

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od popopepe »

V DVB-T se taky vysílá HD a MPEG-4. Není nutné DVB-T2.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli dobře čtu, DVB-T chtějí za 5 let vypnout, přičemž dost lidí ještě stále kouká jen na analog. No, mám pocit, že někteří chlastají víc než Kalousek...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Dratak »

To tak to je tedy výborné. Když jsem se v roce 1999 rozhodl koupit nové video, rozhodl jsem se kvůli kameře pro S-VHS a zakoupil (neptejte se, za kolik) JVC HR-S 9500. Stroj dodnes slouží bez jediné poruchy a to toho nahrál a přehrál. Za tu dobu měl 3x venku mechaniku, kterou jsem preventivně rozebral, vyčistil, přemazal a zase složil a má vyměněný řemínek (v celé mechanice je jeden jediný). Letos dostal preventivně novou přítlačnou kladku. Jinak mě nikdy "nevykoupal", stříhal jsem na něm (postupným navazováním) nahrávky z kamery, využil jsem i dodatečné ozvučení na podélnou stopu. Díky rotační mazací hlavě jsem měl i nahrávky z televize opravdu bez reklam :lol: a ve špičkové kvalitě, ke které přispěl i vynikající tuner tohoto videa. Na nahrávky z TV jsem si vystačil s VHS (S-VHS kazety jsem koupil snad jen na jeden seriál s Vejmělkovou, vysílaný v roce 2003 a toho nelituju, protože mám díky nim výbornou kvalitu duplikátů na DVD a zatím to nikdo ještě nevydal). S-VHS kazety jsem kupoval jako střihové a duplikační mastery pro záznamy z kamery. Stroj mi dodnes slouží, dnes jako vynikající přehrávač pro digitalizaci VHS/SVHS.

Ke zpracování videa z kamery dnes používám Pinnacle Studio a jako digitálního nástupce mého videa jsem zakoupil Panasonic DMR EX87. Zatím spokojenost, ale..... Samozřejmě u takového stroje bych čekal, že mi bude zase sloužit 10-15 let a zajímala mě tedy možnost upgrade na MPEG4. Mám u Panasonicu kamaráda a ten mi potvrdil že na takovou věc budu muset zapomenout a koupit si opět nový stroj :evil: .

"Morální životnost" analogové techniky byla nesrovnatelně větší.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“