Zapojení kamery.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Zapojení kamery.

#1 Příspěvek od stasek »

Koupil jsem si v GME před časem malou videokameru. Vývody má video,audio a napájení. Při připojení do vstupu audio,video na televizi běžně funguje obraz i zvuk. Chtěl bych ji připojit k malému přenosnému čb televizoru a nevím jak. I když je v papírku co byl ke kameře uvedeno video output 75 Ohm, přes antenní vstup to nejde. Dokonce to nejde ani u přenosného bar. televizoru Oravan do videovstupu. Tam to částečně jde, ale obraz je pořád deformován. Jelikož nechci investovat zbytečně do monitoru, chtěl bych použít již zmíněný televizor.Zvuk není podstatný, víceméně mi jde o obraz. Může mi někdo poradit? Podotýkám, že teorie mi zrovna moc nejde. Díky.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Tento problém bych řešil pomocí TV modulátoru
http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... 6d11f726fe

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Příliš silný signál z kamery, starší TV nemají tak kvalitní funkci AVC a jsou přebuzeny. Utlum signál z kamery.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

vymontuj z nejakej starej hry na tie žlte kartridge.Alebo si postav nejaky jednoduchý tv vysielač
http://www.pandatron.info/elektronika/c ... v&clanek=5&
http://www.pandatron.info/elektronika/c ... v&clanek=0&
:)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

Pánové díky, ale zkusil bych požádat Jezevce, aby poradil jak ten signál utlumit. Nakonec možná skončím u toho modulátoru. Radši bych si to ale vyrobil co nejjednodušeji. Díky.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

Pripojit kameru na klasicky anteny vstup na tv nejde preto lebo kamera ma VIDEO vystup - tada cisty video signal 0 - 6Mhz a Anteny vstup je na videosignal ale namodulovany na nosnej frekvencii vysielaca - Tak sturcne :)

Ked to chces pripojit na klasicky anteny vstup musis pouzit Video modulator. Je to uplne jednoducho najdes niekde stare PMD alebo TV hru a vyberes to odtial. Potom uz len napojis na napajanie a mas. Alebo si postav toto jednoduche zapojenie:
http://www.pokusy.chytrak.cz/schemata/index%20tvam.htm
Je to TV vysielac teda nemusis pouzit ani kabel na pripojenie k tv.funguje spolahlivo a je jednoduchy uz som ho skusal. - oplati sa to postavit :)

A ako utlmis teny video signal :) No odpormi. Jednoducho skus pripojit paralerne na video vstup odpor 75ohmov. Mozno to pomoze ak nie skus laborovat a pouzit aj seriovu kombinaciu odporou alebo to pripojit cez jednoduchy napatovy delic s trimrom.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Pole, taky moc díky, půjdu na to. To bych měl zvládnout i já.Ještě jednou moc děkuji.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

shrneme si to:

#8 Příspěvek od Hill »

Shrneme si to: videovstup u Oravana - přepínací napětí, které do něj musíš přivést, je min.9V, radši 12V, nejlíp propojením vývodů 1 a 5 v konektoru (to jsou ty krajní kolem klíče na rozdíl od konektoru DIN audio!). Pak spolehlivě přepne na video - patrně totiž omezuje elektronický přepínač. Vstup video (dutinka 2) ale má skoro přesně 75 ohmů, takže by to chodit mělo.
Na TVP bez videovstupu musíš použít modulátor - lze ho vykuchat ze starého videa nebo videoher. Na televizi si pak jen naladíš kanál, na kterém ten modulátor vysílá.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Hille: staré video by bylo, jenže nevím, jak ten modulátor najdu. Bylo by to asi výhodnější, než dělat ten vysílač, i když bych ho snad zvládl. Jak jsem v úvodu řek, teoretik nejsem, prakticky občas něco ubastlím, ovšem jen podle návodu a schematu. Všichni bastlíři, co tady publikují jsou na tom teoreticky zřejmě líp jak já, snad kromě toho, co se ptal jak se zapojí potenciometr. Takže se mnou je komunikace trochu horší. Jsem v problému, když mě někdo radí, abych vzal staré PMD a vybral to odtud. Jednak nevím, co to je PMD a i kdybych to věděl, musel by mi někdo naznačit, kde to tam je. Takže se mnou prosím mějte trochu trpělivosti. Díky.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#10 Příspěvek od jopein »

Většinou je to taková plechová krabička, podobná tomu, co jsem ti uvedl v odkazu již dříve. PMD by mohl být archaický 8-bitový počítač :D

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od pole »

PMD - je stary mikropocitac vyrabany teslov v osemdesiatich rokoch. PMD cka mala kazda skola a potom s prichodom novej doby a PC sa hufne vyhadzovali, je to take sede male :) clovek by si myslel ze hrubsia klavesnica...

Obrázek :lol:

A TV modulator najdes v hocjakom zariadeni podla toho ze je to taka mensia plechova skatulka s 3 - 4 vyvodmi a zemou na tieneni. Zvacsa je umiestnena na kraji plosaku pri antennom vystupe a je pripojeny koaxialnym kablom k antennemu vystupu. Pozor ak to ides odniekial vytiahnut najprv odmeraj ake je napajacie napatie ci 5V alebo 9V, 12V a potom to az daj von.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od stasek »

Děkuji moc, pánové, takto polopatě jsem to potřeboval. Teď začnu hledat podle popisu. Ještě jednou dík, přeji hezký večer.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

ještě jedna možnost

#13 Příspěvek od Hill »

Ještě existuje možnost ten modulátor z videa (tedy tu krabičku, co obvykle má konektory pro anténní vstup a výstup a přepínač TEST a je u zadní stěny) nevyndávat a použít video celé: kameru připojit do VIDEO IN, přepnout na AV (nebo LINE IN, podle toho, jak to u toho videa pojmenovali)... a ono už si to odvysílá.
Navíc si budeš moci pořídit záznam, je-li to starší video ještě i jinak funkční.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od stasek »

Díky Hille,
Tady jsou opravdu fajn lidi. Tento web jsem využil již několikrát a většinou jsem vždycky uspěl. Moc se mi líbí, že jste ochotni radit v podstatě i diletantům a nevyvyšujete se nad ně. Opravdu mám dobrý pocit.

Uživatelský avatar
Misko84
Příspěvky: 35
Registrován: 21 srp 2005, 02:00
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Misko84 »

Toto je foto toho modulatora z PMD 85-2

Obrázek

No bohuzial neviem ako ho zapojit?
Pokiaľ je možnosť zapojiť vodič dvoma možnými spôsobmi, prvý z nich Vám vyrazí pojistky.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“