Nouzová nabíječka pro mobily a PDA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mike54
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

Nouzová nabíječka pro mobily a PDA

#1 Příspěvek od mike54 »

Ahoj,
nedávno jsem si koupil nouzovou nabíječku na mobily ( http://www.extremepda.com/MINIUSBEMERGNC.html ), že ji budu používat se svým PDA (HTC TytnII "Kaiser"). Tak jsem k nabíječce připojil kabel pro nabíjení miniUSB zařízení a ono nic. Tak jsem tím zkusil nabít taťkovo PDA (Mio A501) a fungovalo to bez jediného problému. Tak jsem šel brouzdat po fórech a našel jsem tohle:
Are you using the HTC charger or an OEM one?

The HTC charger works all the time the OEM ones don't - the reason being that if you use a normal Mini USB cable, the handsets will only take a charge if there is an indication of a data connection (either than gprs or the cable) - otherwise it won't take a charge.

You can apparently solder a couple of wires together on a normal mini USB cable - but I wouldn't know where to start on that!
Tedy, volně přeloženo a zkráceno, s HTC nefunguje většina neoriginálních nabíječek, neboť prý HTC k nabíjení potřebuje něco jako data (předpokládám, že tím dotyčný myslel proud v zeleném a bílém kabelu v USB).

Takže jsem si zkusil udělat vlastní redukci, ve které jsem datové kabely uzemnil. Po připojení k mému HTC se rozsvítila žlutá ledka ("nabíjí se"), ale po pár minutách zase zhasla. Když jsem ho zkoušel nabíjet vypnuté, ledka svítila pořád, ale ani po půl hodině se % u baterie nezvedla. Co dělám špatně?

díky za odpovědi, Michal

PS.: Přidávám fotky toho svého pokusu o redukci...
Přílohy
IMG_0435.jpg
(112.43 KiB) Staženo 58 x
IMG_0433.jpg
(163.3 KiB) Staženo 60 x
IMG_0432.jpg
(208.43 KiB) Staženo 51 x
IMG_0431.jpg
(264.99 KiB) Staženo 75 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Jak je to u TyTN II nevím, ale u HTC TP2 stačí na napájecí piny USB připojit 5V a nabíjí jako divé. Ale u Motoroly musely být na tom 5 pinovém USB konektoru spojené druhý pin se třetím (počítáno od +5V), jinak taky nenabíjela. Ten miniUSB kablík, co je na reklamní fotce, k tomu nedodávají?

Uživatelský avatar
mike54
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#3 Příspěvek od mike54 »

No jestli myslíš k té nabíječce, tak k ní dodávají miniUSB kablík, který když připojím k HTC, tak se vůbec nic nestane (s Mio A501 funguje úplně v pohodě)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Zkus použít pro nabíjení nějaký normální zdroj 5V, schopný dodat proud, jaký umí dát ta originální nabíječka. To šidítko na jednu tužkovku může mít proudové omezení, které se tomu PDA prostě nelíbí.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Můj Touch Pro 2 (Rhodium) se velice ochotně nabíjí čímkoliv z čeho leze 5V. Mám vyzkoušeny různé autonabíječky, síťové i rozličné miniUSB kabely a nikdy nebyl problém.
Koukni jestli nemáš v menu zaškrtnuto "Při připojení k PC nenabíjet baterii"

Uživatelský avatar
mike54
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#6 Příspěvek od mike54 »

Omlouvam se za chybejici diakritiku, pisu z PDA...
Tak "nenabijet baterii" zapnute urcite nemam. Co se tyce toho nabijeciho proudu, je mozne, aby to s jednim PDA (resp. s jeho baterii) fungovalo a s druhym ne?
diky za odpovedi, M.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PvvS »

U myho ETENA nabijim normalne asi jenom 100mA , pro vyssi proudy musim mit speci kabel , kde jsou oba datovy piny vyzkratovany proti sobe. Pak to povoli vysoky proudy pro nabijeni.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

U E-tenu je to klasika. Musíš "rozpárat" konektor a mikropájkou spojit piny 4 a 5 (pin č.4 je u miniusb normálně nepoužitý)
viz.
Obrázek

(Ještě že už jsem se toho krámu zbavil... 8-) )

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od bastliar »

Ja som zakúpil dynamo mobilnú nabíjačku, ale je to len núdzovka, baterka nesmie byť uplne vybitá, a chýba konektor ku novým a najnovším sony ericsonom, má len konektor pre ericson :
:arrow: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3669

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

"Koukni jestli nemáš v menu zaškrtnuto Při připojení k PC nenabíjet baterii" To bych potreboval okomentovat. Jak pozna PDA ze jsem pripojen k pc a ne k nabijecce. Podle dat. komunikace? Mam HTC D2. A mam zaskrtnuto : Pri pripojeni k PC nenabijet baterii. Potreboval jsem D2 nabit a nabijecka nebila po ruce. Tak jsem pouzil nabijecku z auta na nabijeni navigace 5V1A. Ale nechtelo to nabijet. A kdyz jsem si koupil pred nedavnem sit. HTC nabijecku pro HTC tak s tou jsem nabijel jak navi tak Hermes a ted i D2. Proc me autonabijecka urcena pro navi nechtela nabijet PDA D2.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Nazdar.
Testoval jsem několik nabíječek z kamošovým Iphone. Jedna nabíjela a druhá ne. Taktéž jsem to pozoroval i na jistých MP4 přehrávačích. Nakonec jsem zjistil, že nabíjely ty nabíječky, který měly zbývající dva piny (data ) připojeny přes odporovou síť na napájení a na GND. Kdesi jsem to tu kdysi i uveřejnil.

zkus tohle schéma.
Hodnoty jsou psaný SMD kódem..

Obrázek

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

robo píše:"Koukni jestli nemáš v menu zaškrtnuto Při připojení k PC nenabíjet baterii" To bych potreboval okomentovat. Jak pozna PDA ze jsem pripojen k pc a ne k nabijecce. Podle dat. komunikace? Mam HTC D2. A mam zaskrtnuto : Pri pripojeni k PC nenabijet baterii. Potreboval jsem D2 nabit a nabijecka nebila po ruce. Tak jsem pouzil nabijecku z auta na nabijeni navigace 5V1A. Ale nechtelo to nabijet. A kdyz jsem si koupil pred nedavnem sit. HTC nabijecku pro HTC tak s tou jsem nabijel jak navi tak Hermes a ted i D2. Proc me autonabijecka urcena pro navi nechtela nabijet PDA D2.
Přesně to nevím, ale řekl bych, že PDA po připojení k napájení očuchá datové piny a když zjistí, že s ním chce druhé zařízení komunikovat, vypne nabíjení. Jelikož nemám noťas tak jsem tuto funkci nikdy nepoužil.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“