Originální nebo repasovaný toner?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

Originální nebo repasovaný toner?

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdar všem,
nedávno jsem si koupil tiskárnu Samsung ML 1640,
se startovacím tonerem (700str s 5% pokrytím) a po vytištění cca 500str mi bliká kontrolka pro výměnu toneru.
Papírů jsem vytisknul sice méně, ale za to jich tak 20% bylo cpokrytím i nad 50%).
Mám laser poprvé a potřeboval bych poradit, jestli stojí za to investovat cca 1450Kč do originálního nebo cca 1200Kč (plus dopravné) do neorig. nebo cca 850Kč (plus dopravné) do renovace (s tím že nevím jestli ten startovací toner jde renovovat jako ten nový na 1500str).
S tím, že nejak asi vylučuju možnost neorig. protože cena je minimálně nižší.
Takže je renovonaný srovnatelný s novým, nebo je v tom nějaká moucha vzhledem k ceně cca o 1/3 nižší?

dík za rady

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Este tlac, chvilu to este vydrzi - varuje to dopredu, aby si mal cas kupit toner. Ked zacne vynechavat, tak toner vyber a pretras - a ked uz nepomoze ani to, tak vymen.

Pri "renovovanych" toneroch byva casto problem s kvalitou tlace - ked "experti" vo vidine vysokeho zisku neurobia nic, len dosypu toner (prasok). Ostatne casti tonerovej kazety (valec, stierka) su ale opotrebovane a potom to spini alebo vynechava. Zalezi teda od toho, ako kvalitne sa to urobi.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#3 Příspěvek od Radimosso »

No a nevíte někdo, jestli ten starovací toner je úplně stejný jako plnohodnotný na 1500str, jen s tím že v něm bylo méně toneru?
Že bych si ho na zkoušku nechal repasovat ? Docela dost tisknu a ta cena je lákavá, ale špatnou zkušeností se možná přesvědčím o neefektivnosti (ikdyž na faktury bych se na nějaký supertisk mohl vykašlat)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Kup si toner a dosyp si ho tam sám. Je to nové, tak to vydrží a "experti" ti ho nevymění za jinej, jako to dělávají.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#5 Příspěvek od DKL »

Mám už delší dobu Samsung SCX-4200. Už skoro rok signalizuje že dochází toner (tisknu pomìrnì málo), ale stále tiskne perfektnì. Nový originální mám už dlouho koupený. Kazeta je v každém pøípadì daleko vìtší než ta startovací.
Dosypávání nevím jestli je jednoduše možné - toner je "oèipovaný", takže pøedpokládám že jeho konec bude naplánovaný...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ked dosypes, tak ti stale bude ukazovat, ze je toneru malo. Ale tlacit bude.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Vždy jsem si nechal kazetu renovovat u firmy. Přinesl jsem jim mou kazetu a oni mi z ruky do ruky předali jinou renovovanou. Nikdy jsem neměl problém s kvalitou tisku. Pokud si dobře pamatuju, tak jsem vždy nakoupil u jiné firmy.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Repasované tonery jsme ve firmě používali několik let. Nicméně při tom množství stránek které denně vychrlíme, se brzo přišlo na to, že se to moc nevyplatí a je lepší nakupovat originální náplně - prostě se na ně vytiskne víc. Tobě bude na běžný denní tisk stačit obyčejná repase. Co se týče kvality tisku, tak ta bude stejná.

Killroy

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#9 Příspěvek od Radimosso »

Vytisknu tak průměrně 200str/ měsíc.
Vidím to tak, že asi koupím prvně jeden origo, zjistím jestli vydrží 1500str a pak ho zkusím na repas a "změřím si to" a uvidím co mě víc nadchne.
Zatím všem dík za rady :)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#10 Příspěvek od Ivan_Ryger »

ja mam len dobre skusenosti s firmou lamda, ak mozem robit skrytu reklamu :D
za staru kartridzu dostanem novu, repasovanu, naplnenu, fungujucu.
Tlacim na minolte PP1100

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od fero7 »

Ja mam uplne rovnake skusenosti ako Killroy.
Pouzivame 3-4 laserove tlaciarne (par uz ich aj dosluzilo). Nakupili a vymenili sme 100-150 tonerov.
Vyskusali sme niekolko znaciek novych neoriginalnych tonerov aj repasovanych.
Minolta 1100, novy originalny toner na 3.000 stran. Vytlacime 5.500-6.000 faktur. Pokles kvality az na uplne na konci.
Novy neznackovy toner, 2.800-3.500 stran.
Repasovany toner, 2.500-2.800 stran, problemy s kvalitou uz od 1.500stran.
Odskusane viackrat aj s inymi tlaciarnami.
Predcasne problemy s fotovalcom, gumovymi aj zapekacim valcom.
Tlaciaren plna spiny.
Uz davno sme s tym skoncili. Uspora 30% z ceny tonera urcuite za to nestoji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ta Lambda je fakt "super" - ked clovek potrebuje toner kupit a nie vymenit, tak ho poslu do prec...

Do Samsungov su tie originalne tonery take lacne, ze nema zmysel vymyslat.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od eljaro »

pokud tiskneš dost - více jakjeen tone ročně ! pak jen originál uspora se nevyplatí ! počet stran s plnou kvalitou je menší než s originály .

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#14 Příspěvek od Radimosso »

rnbw píše:Este tlac, chvilu to este vydrzi - varuje to dopredu, aby si mal cas kupit toner. Ked zacne vynechavat, tak toner vyber a pretras - a ked uz nepomoze ani to, tak vymen.
Tak jsem to po Bondovsku vyzkoušel " Protřepat ,ale nemíchat" :)
a fičí skoro jako nová (uvidím na jak dloho) , tiskne rovnoměrně ale pořád bliká

dík za tu radu

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“