Video Panasonic NV-FJ626 - zaseknuta kazeta

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

Video Panasonic NV-FJ626 - zaseknuta kazeta

#1 Příspěvek od Haldy »

Ahoj. Zasekla se mi kazeta ve videu a elektronika si mysli, ze tam ta kazeta neni. Nevim, jestli to muze mit na svedomi jen to opticke cidlo, ci neco jineho, ale rad bych kouknul do servisniho manualu, ktery jsem nikde na netu nenasel. Nemohl by ho pls nekdo uploadnout? Popr. poradit, jak z tam tu kazetu dostat?

Predem diky

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Haldy »

Tak nakonec jsem v jinem servisnim manualu (pro NV-FJ622F) zjistil, jak se dostat do servisniho modu. Pres nej se mi podarilo kazetu vysunout. Ted ale nastal problem v tom, ze po vsunuti ji po par sekundach zase vyplivne ven (zkousel jsem to nekolikrat). Video by melo mit nejakou self-diagnostiku a podle te je pravdepodobne problem v nahravacim obvodu (err. 08 Recording circuit works except recording mode - Check the recording circuit). Nejake rady, co s tim ted ?
Přílohy
P1050215.jpg
(33.08 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Hm a co úplně základní věc v těchto případech - modeswitch?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Paňác - to bude spíš spojka LOAD motoru.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Haldy »

nemel jsem na to ted cas, ale vecer na to mrknu. zbezne jsem se dival po tom modeswitchi, ale nenasel jsem ho. predpokladam, ze kvuli tomu budu muset odsroubovat mechaniku?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Když tam strkáš tu kazetu,sleze až dolů,než jí to vyplivne?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Haldy »

Tak jsem se k tomu konecne dostal. Kazeta sjede az dolu. Nasel jsem ten mode switch, akorat nevim, jestli ho kvuli tomu cisteni musim odpajet, nebo jak se do nej dostat? Nechtel bych ho znicit. Muzete mi prosim nekdo poradit. Jedna se o tento kousek.

Diky

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

Ano.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Haldy »

Tak jsem ten prepinac vycistil a ted tu kazetu vyplivuje okamzite. Rekl bych ze ani nedojede do konce. Predtim nasadil i pasek na hlavy a deprv pak ji vysunul, ale ted se k tomu vubec nedostane. Mam zkusit objednat novy mode switch? Nebo to bude spis neco jineho? Polohu bych mel mit spravne (tak jako predtim).

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od chima »

Mám podobny problém jako Haldy, mne to kazetu, ale vůbe nebere.
Ať ji tam vtlačim více nebo méně, vždy ji to vyplivne.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Zkus to při zhasnutém světle, tak aby do videa nešlo světlo milý Marconi. Nebo ho něčím zakrej. (předpokládám že to nefuguje při odkrytovaným přístroji)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od chima »

Zkoušel jsem to i bez světla, a nic. Ale vším jsem si, že když vsunu kazetu,
display zhasne, na chvíli se oběví " 2 0:00 " (nuly blikají, dvojka ne), pak se ukáže " A1 0:00 " (nuly blikají,A1 ne-jedná se o navolený programový nebo AV vstup), malý moment video přemýšlí (asi 2sek) a ihnet kazeta vyjede, opět display zhasne ukáže se " 2 0:00 " .......
Nevím co znamená 2 0:00???
Myslel jsem, že to je cylinder motorem, protože při vkládání kazety se buben zatočí a právě v tom momentě zhasíná display.Odpojil jsem pásový vodič k elektronice s motorem ale video se chová stejně.
Napětí ve zdrojové části vypadají OK. pouze -29V a 36V minimálně se přizvedne při výše uvedeném postupu (cca 2-3V).
Na STRG na vývodu 1 měřím 315V oproti schématem uváděných 280V,
a vývod 5 měřím cca 0,15V oproti 0,5.
Zkoušel jsem i měnit STRG, ale bylo vadné už jako nové(video úplně mrtvé), musel jsem dát zpět původní.

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Haldy »

Tak ja jsem konecne sehnal novy mode switch, vymenil ho a ted se to video chova tak, ze po vlozeni kazety se jakoby zacne hned prehravat kazeta a video uz pak vubec nereaguje na zadne podnety (Play/Pause/FF/Power), proste na nic.

Poradi nekdo prosim, co s tim ?

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#14 Příspěvek od Miri »

Už se to tu řešilo - pokud při zapnutí jakékoliv funkce pohasne display, vadné STRG. Tak to vypadá, že to byly 2. závady současně, jako kdysi u mě.
Miri

Uživatelský avatar
Haldy
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Haldy »

No tak nevim, to video se pokazde chova jinak. Ted je to ve stavu jako drive, pote co jsem vycistil mode switch: po vlozeni kazety se vzapeti zase vysune. Kazeta sice zajede az dolu, ale pasek se ani nevysune a hned ji to vyplivne.
Myslite, ze i tohle muze zpusobit vadny STRG ?

PS: svetlo na to ma taky vliv, ale tim to nebude.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “