orava ar-101

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krizo
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

orava ar-101

#1 Příspěvek od krizo »

caute,mam problem s radiom orava ar 101 ,nefunguje displey,inac je plne funkcne,neviete niekto poradit co s tym,alebo ako sa dostat k scheme .dakujem

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Pocul som zevraj ta mala kovova krabicka je menic pre display. Skus to pozriet.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Měniče se používaly u rádií který měly luminiscenční fólii, myslím že už se v době LED ani nedělají. Jde o to, zda displej nefunguje vůbec nebo jen není podsvícenej. Posviť si do něho baterkou a uvidíš
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
krizo
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od krizo »

to radio ma plne bodovy matrix lcd display,takze nie je podsvieteny,ale svietia jednotlive body,zevraj to ma nejake zhavenie a ci v tom nebude nejaka chyba :cry:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Orava? zapomeň na zázraky, na 99% je to podsvícený LCD a protože je třeba aby to svítilo i bíle (a modře) tak jsou ty žárovky přežhavený a nyní už i dožhavený...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
akurat
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2007, 01:00

#6 Příspěvek od akurat »

na stol sa mi dostal kus s takou istou zavadou. "ziarovkami" to urcite nebude, pretoze pocas sprtania sa mi po jednom zapnuti rozsvietil, fungoval 2 hodiny ( 2 krat som ho medzitym zapol a vypol) ,potom po dalsom zapnuti opat tma.
Prisli ste na nieco? Uz neviem, ktorym smerom hladat chybu...

Wartik

Orava AR-101

#7 Příspěvek od Wartik »

123 skuska :D
Ak nic nesvieti na tlacitka su pouzite ziarovky 8ks cca 3V po dve v serii => jedna je vzdy v serii vypalena, ak nesvieti VFD vdhladom na technologiu http://www.samsungsdi.com/contents/en/p ... 01_03.html
mozno ked niekomu spadol tak praskol a vakum je vtahu. Ja som nasiel odstiepeny roh panelu, uz len zohnat novy 13SM34 len este neviem kde.

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

Orava 101

#8 Příspěvek od ferys »

Musi byt ta krabicka (zesilovac napeti pro display) jinak display svitit
nebude.Dnes jsem letoval vyvody na toto autoradio.
Zdravim ferys

Uživatelský avatar
akurat
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2007, 01:00

#9 Příspěvek od akurat »

Ferys, mas na mysli malu plechovu krabicku, ktora je mimo radia? :?:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:41, celkem upraveno 1 x.

Wartik

#11 Příspěvek od Wartik »

Zosilovac napatia to znie pekne ale skor menic napatia lebo tomu VFD je treba naozaj vacie napatie cca do 30V . na tom co som mal v rukach bol menic ok len VFD to nerozchodilo po nejakom tvrdsiom pristati. Ak niekto nahodou vie o nejakom osamelom prednom paneli tak sa ho ujmem. :-)

Wartik

#12 Příspěvek od Wartik »

Inak na okraj ta orava je pekny srot. na koncaku som nasiel take studaky az mi bolo spatne. Ale na Oravu v zime to doporucujem panel hereje pekne "doplnkove kurenie v aute" :-)

Uživatelský avatar
mostunge
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2007, 02:00

Manuál

#13 Příspěvek od mostunge »

Ahoj, nemáte někdo prosím manuál od tohoto rádia, nebo nemohl by ho někdo nascanovat a poslat mi to popr. na mostunge@seznam.cz, děkuju mockrát :)

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od borecman »

Wartik píše:Inak na okraj ta orava je pekny srot. na koncaku som nasiel take studaky az mi bolo spatne. Ale na Oravu v zime to doporucujem panel hereje pekne "doplnkove kurenie v aute" :-)
Plne suhlasim, mame v aute 104ku a tiez pekne hreje :D

rejbla

radijko

#15 Příspěvek od rejbla »

Sháním schéma tohoto autorádia viz.ORAVA AR-101.pokud bude nìkdo tak laskav a má jej a pøepošle na email rejbla@seznam.cz budu nesmírnì potìšen ,nebo aspon rada kde jej sehnat pomùže mockrát díky Rejbla

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“