Software na vedení servisu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Software na vedení servisu

#1 Příspěvek od DiGiCo »

Rád bych se zeptal aktivních servisáků, jaký používají software na vedení zakázek. Jde mi o to, že dělám servis jen pro omezený počet zákazníků, nicméně při současném množství zakázek by se mi hodil nějaký program pro správu. V zásadě by měl umět vést alespoň tyto údaje - zadání zákazníka (kontaktu), popis servisovaného zařízení, popis závady zákazníkem, popis zjištěné závady při diagnostice, výpis použitého materiálu, výpočet ceny, ideálně i tisk zakázkového a servisního listu.
Jistě, do určité míry by to šlo dělat excelovým formulářem, ale raději bych něco, co by dokázalo některé úkony zautomatizovat - zadávat třeba práci podle kódů (něco jako 001 - diagnostika, 002 - výměna vadných dílů atd). Zkoušel jsem volně stažitelný program Opravy a servis, ale má několik nedostatků, které mi vadí. Uvítám vaše rady a tip na vhodný software, samozřejmě i placený. Díky

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od Mendor »


Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

V práci máme na tohle program dělaný na zakázku - šlape to normálně v internetovém prohlížeči (nějaké php, mySQL databáze a ten bordel okolo), v patře je server a taháme všechno z něj. Obsahuje jak knihu zákazníků, zakázky, obchodníky, značky, několik číselných řad, různé typy přístrojů, techniky, zálohované je to komplet všechno (mám dojem přes 40000 zakázek) a prý to stálo desítky tisíc :oops: - tak tudy cesta nevede :D

Dál máme pro několik firem, co opravujeme i speciální programy přímo od nich. Od jedné firmy je to klasický program v *.exe - používá se to teprv půl roku a pořád se musí updatovat (jednou tam nejde hledat, pak se hádají chybové kódy, pak to zase neumí poznat null v datu dokončení a chce to i u nové zakázky ... asi nemají programátoři co na práci :roll: ) - kolik to stálo nevím

Od druhé je program (taky *.exe) napsaný ve Visual Fox Pro (nebo jak se to jmenuje :roll: - my mu říkáme dle ikony "liška" :D ) a v něm to vypadá docela jednoduše (sice je tam taky hrozně blbostí navíc jako sklad, typy přístrojů a tak, ale jestli by se to ořezalo a napsalo v podobném databázovém programu (třeba nějaký freeware - FoxPro asi ne, hodně stojí a MS si ho nejspíš hlídají jako oko v hlavě) a nějak by se udělal i tisk (což tam bývá), tak by to snad mohlo být OK - samozřejmě že, by to prostředí musel nejdřív někdo napsat.

Teď mám dojem, že jsme ve škole cosi podobmého dělali (nebo se to spíš po nás chtělo) také na MS Access, je to v Office, ale jak to tenkrát bylo, to si nepamatuju (cca 7 let zpátky) :oops:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“