Sound Blaster Live X Moderní integrovaný kodek

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Sound Blaster Live X Moderní integrovaný kodek

#1 Příspěvek od JirkaRCK »

Dobrý den,
předem se omlouvám, že se můj dotaz netýká přímo opravy/servisu. Lidé z tohoto fóra mi však vždy rychle a kvalitně pomohli a tak nechci hledat jiné weby a znovu se někde registrovat.

Můj dotaz je takový: Při prohrabování mých šuplíkových zásob počítačových komponent jsem narazil na zvukovou kartu Sound Blaster Live CT4830. Je to původně docela drahá čtyřkanálová zvukovka z dob pentií 3. Myslíte, že by mělo nějaký smysl ji strčit do moderního PC místo integrovaného čipu realtek? Osmikanálový výstup z realteku nepoužívám, jde mi spíš o kvalitu hudby do stereo zesilovače...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vyskusaj a porovnaj - malo by to byt lepsie. Najlepsie s kx drivermi - http://kxproject.lugosoft.com/

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od JirkaRCK »

Tak zkouška zvuku se nakonec nekoná :-( Zvukovka se zjevně nechce snést s mím PC. Takovou paseku jsem ve windows XP ještě neviděl 8O ...zvukovka se rozpozná a začnou se instalovat drivery, po instalaci se objeví okno s výzvou k restartu a v tomto momentě se má přehrát první zvuk (to co XP vydávají při oznámení). Přehraje se asi polovina zvuku "oznámení" a pak začne karta dávat do výstupu jenom pískání, počítač kompletně zatuhne a po pár vteřínách se objeví modré okno smrti. Po restartu PC se stane to samé v momentě, kdy XP začnou přehrávat uvítací melodii...

To samé to dělá s ovladači microsoft i s těmi alternativními ovladači (viz výše)... Tipuju to na kolizi nějakých prostředků, IRQ nebo tak, ale zvukovka na sobě žádné jumpery nemá, takže netuším, jak se na moderním PC tohle konfiguruje... :roll:

Asi si enchám dál AC97 a zvukovka pomaže zpátky do šuplíku :-(

EDIT: Ne, nejsem úplný začátečník. Integrovaný čip byl nejprve správně odinstalován a zakázán v biosu a hned další kroky při řešení tohoto problému bylo zakázání všech nepoužívaných portů a dalších integrovaností, co žerou IRQ...

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Tohle je asi obecná vlastnost integrovaných zvukovek s čipem realtek se stnadardem AC97.
Zatím se mi na žádném MB s tímhle čipem nepovedlo rozchodit žádnou externí zvukovku do sbernice PCI.
Možná dělám něco špatně ale tahle kombinace mi nechodila ani na čisté instalaci.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od JirkaRCK »

Tak to je fajn :roll: No plánoval jsem časem kupovat nějakou novou pořádnou, ještě že jsem tohle vyzkoušel...aspoň nebudu muset přesvědčovat prodavače, aby mi ji vzal zpátky... :lol: AC97mička mi asi bude souzena až do koupě jiné desky... :-(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

To je teda pekny nezmysel. Ci je ten kodek Realtek alebo nejaky iny, to nema ziadny vplyv na ostatne karty.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od JirkaRCK »

Napadlo by teda prosím někoho, co mám ještě vyzkoušet aby to jelo? :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Prehodit kartu do ineho slotu.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od JirkaRCK »

...už zkoušel jsem všechny a bez nejmenší změny...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Je ta karta v 100%-nom stave? Je mozne ju vyskusat v inom kompe?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Karta bude dobra, ked aspon na moment hra. Len nejaky problem s IRQ... Osobne som Live nikdy v rukach nemal.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od JirkaRCK »

Karta je na 100% dobra. Jeste nedavno jela a pak byla dobre ulozena. Vzhledove je jako nova. Navic si ted vzpominam, ze uz jsem ji v tomto PC zkousel jednou a nejela. Od te doby byla pouzita v dalsich dvou PC bez problemu.

Taky si myslim, ze je to IRQ. Ale zakazal jsem integrovanou zvukovku a vsechny nepouzivany porty, vytahal jsem z kompu vsechny karty krome grafiky a zvukovku jsem zkousel ve vsech PCI slotech...nic nepomohlo...posledni slot hlasil nedostatek prostredku, a zbyly dva ji priradily IRQ (prvni 7 a druhej 11) a pri prvnim vydanym zvuku spadl komp do obrazovky smrti. Zkousel jsem ji dat do slotu co prirazuje IRQ 7 a IRQ 7 zarezervovat. V tomto pripade ji bios priradil IRQ 3 a dopadlo to stejne jako jindy...

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Vogon »

Ono to proste nepojede, to co jsi zkousel jsem udelal taky, navic jsem vyzkousel jine karty, dokonce i prastarou ESS1886, Yamahu, kde co.
Neni to problem karty ale PC.
I kdy je integrovana zvukovka vypnuta a zakazna v BIOSu stejne to nejede

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Aku mas vlastne zakladnu dosku?

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od JirkaRCK »

Mám Asus A8N-Sli, je to asi tři roky stará deska s chipsetem Nforce IV pro AMD64.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“