BENQ Q7T3

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

BENQ Q7T3

#1 Příspěvek od Duvsan »

Ide síce o monitor, ale myslím, že problematika spadá sem. Manuál by mal byť tu: http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=388
Bola prepálená poistka PF751, skratnutý Q751 a niektorý z dvojice Q759, Q760. Osadené boli:
na Q751

D10PF
06
GKDUC528

a Q759, Q760 boli C5707. Tie by som hádam mohol nahradiť C5706, ale čo z bežne dostupného sortimentu by bolo za Q751? Dôvod odchodu tých trandov môže byť studenáky, alebo mám počítať so zhoreným trafom?
Ďakujem

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Hledej, všechno už tu několikrát bylo.

Killroy

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

A presedím za tým týždeň. Zaujíma ma, či trafo má šancu, alebo to mám rovno zabaliť.

Tak podsvietenie šlape, akurát teraz nevypína, svieti furt. Cez obraz behajú rušivé pruhy. Vlastné logo monitoru je čisté. Napájanie cez VGA. Mám hľadať chybu v elytoch, alebo to skôr pamäť? Osciloskopom to keď-tak pozriem zajtra.
Odpojil som signálovú dosku od zdrojovej a trubice svietia veselo ďalej. Vybral som Q761, pin 9 IO je bez napätia a trubly svietia. Takže chybný IO. Keď pripočítam rušenie v obraze, znamená to, že balím. Zostane mi panel a dosky na súčiastky.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

Mám BenQ Q7C3, doska identická. Prerazený niektorý t Q759/Q760. Predpokladám, že tie trandy neodišli na starobu. Prosím, čo zvykne odchádzať? Tráfka majú sekundáre v poriadku. Pár podozrení na studenty som odstránil. Dočítal som sa, že zvyknú zblbnúť zvitkáče. Nemenia sa niektoré súčiastky "podľa predpisu"? Ako by sa prejavila závada (prerušenie) niektorého z C754/C755? Vďaka

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Na vlákna s tématikou BenQ začínám mít těžkou alergii. Asi bude potřeba jich polovinu smazat, aby se ulehčilo jejich pročtení a mohly se sem dávat dokola další a další stejné dotazy na toto téma..

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

u jednoho svitku (vždy v tom obvodu kde odejdou ty dvojice 5707),je co sem viděl vždy studenák na jedné jeho nožce a proudy tam netečou taky malý zrovna tak jeslti kvůli tomu studenáku?a obvykle taky ten svitek je pak bez kapacity.(apson teda já jsem se setkal s tím že je bez kapacity potom)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Presne tak, potom som ho našiel. To zapojenie mi pripomína obvod rozkladu v TVP (booster), i keď to asi nie je to samé. Ale tá myšlienka ma k nemu priviedla. No a ten zvitok má dokonca vybúlený bok. :)
Dík, že si napísal.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od 555 »

není zač:-)u BENQA jsem se snad ještě nesetkal s jinou vadu než v podsvícení :lol: jednou se mi teda i stalo,že sem měl mezizáviták na tráfku.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Zrovna užívam 15'' FP557s, model Q5C3, ide a zrazu obraz zmizne a buď akoby cykloval zdroj, alebo úplne zatuhne. Ubral som jas (intenzitu podsvietenia) a ukľudnilo sa to. Budem musieť sa na to podívať.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Burajko »

Ten kond. v kolektoroch je rezonancny tj. naladeny na zakl. kmitocet,kvoli sinusovemu budeniu CCFL.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Veď ja viem. S vinutím tráfka to tvorí LC člen a na tej rezonančnej frekvencii to kmitá. Ako je to v TVP, stále nemôžem, ani po dlhých lekciách od mr. Kokúňa, jaksi pochopiť. Ale čo už.
Inak v tomto mojom LCD-čku asi straší stuďák. Zase začal cyklovať (perióda tak pol sekundy), odpojil som ho, pripojil, furt. Buchol som po ňom, pripojil a už ide. Kurňa, len keby sa mi nelenilo ho rozobrať.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od Burajko »

Vyzera budenie a spinanie RKS ako sinus? :idea:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

Netrúfam si hádať, skôr mi to pripadá ako obdĺžnik. Perióda tak sekunda (včera som ju jaksi skrátil). Zas to začal, len som po ňom majzol a naskočil. Budem ho musieť otvoriť.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

V jednom podobnom mám prerazený MOSFET, čo spína napájanie pre invertory. Aký trand tam môžem dať? Už sa mi to tu dosť dlho váľa. Dík.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

ty tranzsitory maji v AME za nehoráznou cenu,. Ale pozor na označení .

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“