Philips 29PT5458/01, chassis L04EAA, Power down chyba

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Philips 29PT5458/01, chassis L04EAA, Power down chyba

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Tv vykazoval chybu v rks dle blikání led. Po druhém dnu měření jsem však došel k jakémusi tranzistoru či co to je PDTA114ET má to v sobě eště dva odpory viz foto. Je u toho psáno POWER DOWN... co to znamená netušim. Měřil jsem tedy napětí na zenerce která by měla mít 6,8V bylo však cca 14. Tak jsem ji vyměnil a stejné. Tak jsem to zkusil odpojit zenerku od báze toho čehosi a hle tv normálně naběhla se vším všady.

Jedná se tedy o nějakou ochranu jak je u filipsů běžné nebo k čemu to vůbec je..?? nic mne nenapadlo. Dělám tohle chassis prvně. Bohužel to něco se nedá pořádně sehnat jedině dát ekvivalent DTA114ES? Nebo by se to bez toho případně obešlo??Obrázek

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Skontroluj tie BC857 /7480, 7481, 7483/, vie na nich odchádzať niektorý z prechodov. A tiež odpor 3487.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

PDTA114ET - tyto tranzistory se nazývají tzv. "digitální" a jeho datasheet máš např. tady: http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... 14ET_5.pdf
Používaly se už i dříve např. v tvp DAEWOO, či ve VOTŘE (i když v klasických pouzdrech TO92) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Také jsem dostal radu KRA , KRC 103 . Tedy v TO 92 .

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

Takže digitální... :D co jsem se tak snažil přelouskat z datasheetu tak to dělá ledasco. Ale pořád jsem nepřišel nato k čemu ten celej obvod slouží. Myslím že to snad něco hlídá či co.???? A možná by se to bez toho i obešlo. TV šla přes noc a v poho... nic se nehřálo obraz stálý...:) Mám k tomu i schéma ale je tam nějak mnoho součástek, které v TV ani nejsou. Asi jiná verze byť stejné označení.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

POWER DOWN nemá takto niečo s vypnutím TV?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Podle manuálu je funkce signálu POWER_DOWN celkem jasná. Obvod ve zdroji (červeně označen) tento signál generuje, když napětí sítě klesne pod 70VAC. V tom případě se tranzistor 7561 otevře a signál POWER_DOWN spadne z log1(3,3V) na log0(0V). Tím se otevře i zmíněný tranzistor 7482, který přivede +9V na signál EHTinfo, což má za následek spuštění tzv. soft-stop sekvence. Při ní dojde k řízenému vypnutí (umlčení hlasitosti, vybití vn pro obrazovku atd.).
Napětí +14V, které jsi naměřil "na zenerce", se tam nemůže vyskytnout. Doporučuju znovu měřit.
:wink:
Přílohy
Power_Down.png
(22.44 KiB) Staženo 227 x

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Peta-cb »

Tak na tohle to je... To vidim prvně tedy. Dík moc za objasnění. A nakonec by se to bez toho asi obešlo jistě...

Znovu jsem to proměřil a tedy: zenerka 6565 zeneruje na 10V jak má co hůř z tranz 7561 a jeho kolektoru jde stále 1,2V místo oněch 3,3V na E a B je 0V jak má být. Takže jestli je v háji... Bohužel však neni jen tak sehnání. Takže to asi odpojim a bude pokoj :) Jinak zbylá dvě napětí sedí (3 a 6V)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Jsi na omylu. To napětí 1,2V "neleze" z kolektoru 7561, ale z obvodů k němu připojených. Řeč ale byla o měření napětí na bázi 7482, kde jsi údajně naměřil 14V, což je nesmysl. :wink:

p.s. Obvod POWER_DOWN není zase tak složitý, aby se musel místo opravy "odstřihnout". :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Ten Q7561 má svod a to je všechno. Objednej si ten originál (Aswo T200660), anebo si vytvoř jeho alternativní náhradu. I to lze.

Killroy

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Peta-cb »

Toby mne zajímalo samotného kde jsem těch 14V vzal. :D Už jsem se k nim nedopracoval.

Jinak jsem tedy hledal ten pdtc143ZT a nenašel. Batlux, nedis, ame, tsnova nic. Nejblíž v polsku :( Do aswa bohužel už přístup nemám. Tak pokud byste někdo měl nějakou možnost sehnat nebo tip, kde objednat tak by bych moc rád.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Objednat zkrze AME v Hradci - oni zastupují Aswo v CZ.


Killroy

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Peta-cb »

Tak tu mam výsledek... nebo spíše nevýsledek :( Po konečně došlých dílech bylo power down opraveno. Nojo ale zjistil jsem že nejde ještě zvuk, kouknul jsem tedy do SDM kde byl error code. Jenže :( omylem jsem spletl typové označení tv zapsal jiný OP (option bit) a jak jinak tv nenajede a zapíná VN a vypíná a pořád dokola. Je aspoň šance že když dám prázdnou paměť že to pojede aspoň nějak, že to nastavím nebo s prázdnou vůbec???? Programátor již nemám... :(

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“