DVB-T TV v autě

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
james001
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

DVB-T TV v autě

#1 Příspěvek od james001 »

Zdravim všechny, Neví tady někdo náhodou o nějaké anténě do auta vhodné pro příjem DVB-T televizního vysílání za jízdy? Buď rovnou výrobek nebo parametry či schéma. Děkuji

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Jakákoliv všesměrová anténa asi s předzesilovačem. DVB-T signál nepotřebuje žádnou speciální anténu. Problém budou "hluchá" místa mezi budovami.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Někde jsem četl, že DVB-T signál se dá přijímat jen do rychlosti okolo 70km/h. Potom začnou působit nějaké vlivy, které znemožní jeho dekódování.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Vzhledem k rychlosti šíření elektromagnetických vln je podobné tvrzení asi tak pravdivé, jako že se nelze spojit rádiem s kosmickou lodí na oběžné dráze.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#5 Příspěvek od BIPOLAR »

Honza_dy píše:Někde jsem četl, že DVB-T signál se dá přijímat jen do rychlosti okolo 70km/h. Potom začnou působit nějaké vlivy, které znemožní jeho dekódování.
To je logické, rychlost DVB-T signálu je max. 70km/h, takže při vyšší rychlosti mu vlastně ujíždíš :lol: :lol: :lol: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Honza_dy píše:...že DVB-T signál se dá přijímat jen do rychlosti okolo 70km/h...
Možná i proto mají TVP s DVD přehrávači vestavěné v palubce blokované zobrazení za jízdy pro jistotu i podstatně nižší rychlostí, aby to kostičkování neznervózňovalo řidiče...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

No trochu si děláme pr.el ale ono na tom něco je. Nejde sice o rychlost 70km ale jeden hodně zasvědcený člověk mi potvrdil, že GSM signál lze použít do rychlosti asi 450km/h. Potom prý BTS není už schopna dopočítávat nějaký fázový zkreslení. Je možný, že podobný problém může být i u DVB-T. Rozhodně ale nejde o 70km/h.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Tak potom asi niektoré chinské stroje používajú zrejme kozmické technológie. :lol:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?V ... 0506475741
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

Celá digitalizace je na prd. Závádějí to jen kvůli tomu, že je to ekonomičtější. Obraz a zvuk je horší oproti analogu mimo vysílání MPEG 4 HD. Tam je dobrá kvalita a zvuk.

Samozřejmě zrušením analogu a kompletní digitalize končí sledování tv na chalupě v horách. Určitě někdo z vás zažil situaci - Za horama za dolama velká chaloupka kde není signál na mobili a tv žádná. Stačí vybalit menší klasickou CRT tv (nejlepe Oravana) všude možné natáhnout kabel a udělat si menší antenku, projít po celé chatě a ono nějaký ten malinkej signál se najde. Obraz bude špatný sice nehorně zrnitej ale zazrak je a tv chytám. Ale panoné u DVBT neexistuje. Máte smůlu. žadný šum. Bud to hraje nebo ne. A věřte mi že abyto hrálo, musí být hodně dobrý signál. takže přece jen ten analog dobrý byl a sledování tv v horách bude utopie!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#10 Příspěvek od petr1991 »

No tak si zezenes smerovu antenu (s co najvetsim ziskem), ked nemas vyhlad na vysilac, tak ju namiris na kopec oproti a chytas dal (odrazeny signal by sa mjel chytit aj nekde v horach... )

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

A skúšal si, aký bordel to robí pri interferenciách? (napoviem ti: kocečky až pásy v obraze, občas tma, z repráku piskot, grcanie a podobné fajnovosti).
Vyskúšané osobne na Záhorí. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#12 Příspěvek od Mysteri »

100% súhlas s ,,kozoka"! Začne silnejšie pršať, okamžite je TV bez signálu. Mám káblovku a počas búrky mi je jedno, že mám v ponuke 56 programov, keď mi zostanú iba DVA - terestriálne analógy:roll: Pár rokov do zadu, keď aj zo satka bol analóg, tak obraz za búrky bol síce zrnitý, zvuk možno tie šumel, ale, dalo sa pozerať. Teraz mám dojem, že preletí čmeliak okolo ohniska paraboly, prdne si, a obraz je na niekoľko minút mimo... :evil:
O digitalizácií som si spravil zlý dojem ešte v 80. rokoch, keď som mal možnosť počuť Beatles a Pink Floyd z CD. Zlatý analóg!!!!

P.S. Moja predpoveď: Tak, ako nielen hudobníci opäť objavujú ,,elektrónku", t.j. zistili, že elektrónkový zosilňovač má ovela lepší zvuk, ako ten NPN a PNP, tak o 20 rokov budú ľudia, ktorí budú digitálny TV signál pirátsky prevádzať na analóg a cez pirátsku družicu vysielať na Zem. :lol:

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#13 Příspěvek od petr1991 »

helios píše:A skúšal si, aký bordel to robí pri interferenciách? (napoviem ti: kocečky až pásy v obraze, občas tma, z repráku piskot, grcanie a podobné fajnovosti).
Vyskúšané osobne na Záhorí. :wink:
A co presne s chytal na Zahori? Borsky Mikulas? Alebo Bratislavu? Alebo Čechy?

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Dratak »

On důvod digitalizace TV bude trochu jinde-nabídnout i v pozemním vysílání širší programovou nabídku. A to se v analogu už nedalo, vždyť i Prima, která začala vysílat nejdéle (tehdy jako Premiéra TV) měla mnohem horší pokrytí. Další celoplošná televize by už v analogu nemohla vysílat. Diváků kterým by stačily čtyři programy by bylo v době satelitů, kabelovek, IPTV a televize na internetu čím dál méně, takže by nakonec pozemní vysílání téměř ztratilo význam. Proto se přistoupilo k digitalizaci. Spíš byl omyl vůbec zavádět DVB-T v MPEG-2, mělo se rovnou začít vysílat v MPEG-4.
Takže jde hlavně o širší nabídku a hospodárné využití kmitočtového pásma, a to analogové pozemní vysílání už nesplňovalo. Naproti tomu VKV analogové vysílání všechny tyto podmínky splňuje (prý dodnes nemáme digitální technologii, která by dokázala tak dobře využít kmitočtové pásmo při tak kvalitním přenosu jako analogové FM!). Takže se s ním stále do budoucna počítá a staví se i nové vysílače. Takže je možné že se od analogového rozhlasu hned tak neustoupí (pokud kdy vůbec).

Nakonec v době, kdy po téměř 60 letech končí analogová televize se na trh vrací elektronky a vinylové desky.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Tu okolo Rohožníka ide chytiť len Blava, aj to len s odratými ušami, na logperiódu a s 22dB zosilňovačom. Je to tu v tieni a súdruhovia digitalizátori nedali vykrývač aj do Mauacek ako pri analógu. Od stola rozhodli, že Kamzík pokryje celé Záhorí. Pravda je však menej veselá... :evil:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“