plašič koček

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robert_rtt
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

plašič koček

#1 Příspěvek od Robert_rtt »

Dobrý deň
sused chová asi 10 mačiek, ktoré mi večne behajú po záhrade, osierajú chodníky a nemôžem nechať otvorené dvere, lebo ich mám okamžite v dome. Keďže som útlocitnej povahy, nechcem ich za túto, z ich pohľadu prirodzenú činnosť, trestať smrťou, ale chcem im vysvetliť, aby ku mne nechodili - im zrozumiteľnou rečou.
Našiel som na internete zopár ultrazvukových „plašičov koček“ (štvornohých, dvojnohé úspešne plaším aj sám), ale v cenách okolo 70-80€. No ďakujem...
Nemá niekto informáciu, na akej frekvencii tieto plašiče asi pracujú, je signál nejako modulovaný? Alebo tam treba nahrať škrek svokry (tchýně) posunutý do vyšších frekvencií, tak aby to človek nepočul?
Ďakujem za radu
RT

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Tohle téma pravidelně omílají zahrádkáři. Nejúspěšnější plašič je šikovný pes a pak čidlem spínaná sprcha. Kočky nesnáší vodu.
Jinak obsazují prázdná teritoria, to je normální.
Pokud se to s tím ultrazvukem povede, bude na zahradě.cz dost zájemců. :D

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jindra2 »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel , reálným plašičem se stala až stará vzduchovka po otci .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem včera v noci střílel. Zatím ze staré známosti metr za prchajícího kocoura - ty potvory si najdou pootevřený dveře na mikroventilaci na terasu a vyjí do toho mikrootvoru na naši vykastrovanou kočku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Na zem položit dva plechy ze spod izolované. Tyto zapojit seriově přes žárovku 15-25W do sítě. Tzv. nášlapný odpuzovač je hotov.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Neblázněte, jsou to živí tvorové. Já kočičí zpívání poslouchám docela rád. :wink:

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#8 Příspěvek od kbulda »

stasek píše:Neblázněte, jsou to živí tvorové. Já kočičí zpívání poslouchám docela rád. :wink:
Požádej tazatele, ať Tě veme na byt.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

Jojo, mě se nejlíp usíná při takovém tom typickém hučení kamionů a pak u kočičího kraválu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

sousedka jednoho mého kamaráda měla 15 koček, nezávisle na tom si kamarád pořídil foxteriéra a ten mu když vyrostl, pokaždé nechal jednu kočičku na zápraží. A kamarád ráno když šel na autobus tak kočku vzal a naaranžoval jí na frekventovanou silnici. Sousedka si pravidelně sěžovala jak jsou řidiči bezohlední a dávala žadosti na omezení rychlosti. Nakonec jí zůstal už jen jedna kočka, kterou hlídala jak v oko v hlavě. Neuhlídala, Rexík byl rychlejší a svedlo se to zase na řidiče. Od té doby už si sousedka kočku nepořídila. No Rexík taky skočil špatně, protože se vydal opakovaně na lov po vsi a byl postrachem drůbeže které nosil pánovi na zápraží. Ovšem ten to už neutajil.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Rexíka taky přejel nějaký bezohledný řidič?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

Andrea píše:Rexíka taky přejel nějaký bezohledný řidič?
:D Nebo "Bobika" :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

K tomu vytí, dvakrát jsem startoval na kocoury a vyly na sebe moje a sousedovic vykastrované kočky. Holky se nesnášej fest.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

Rexík si nebral servítky ani na domácí drůbež a po zalacení čtyřech tisíc škod a dva tisíce pořádkové pokuty a k obědu místo domácí kachny a domácích vajíček vše kupované, byl Rexík odejit , pomocí veterinárního lékaře.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Jo když pomůžeš , tak se pak na tebe vy-erou .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“